Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghetarul pluteste pe valurile verii


Recommended Posts

  • Răspunsuri 718
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Bună ziua și de la mine la capitol nou! La cât e de cald ar fi mers ”Ghețarul plutește pe valurile berii”, dar mă gândesc că poate mai sunt pinguini care preferă vinul și să nu discriminăm  [:D] .

 

Eu n-am mai scris de ceva vreme, deși am citit tot. Săptămâna trecută am avut multă treabă la birou, săptămâna asta am tot avut una-alta pe acasă. Și nu-s în forma mea cea mai veselă.

 

Rall, mă bucur că mai e un INTP pe aici cu mine  [pup]!

 

Miha, ce dulce e Mira  [il]  [il]  [il] , nu-i de mirare că i-a picat cu tronc Silviei!

 

Fleur, sper că a trecut starea de rău. Ce fain că mergeți la casa străbunicilor!

 

Anja, ce harnică ești! Asta cu ”nu lăsa pe mâine” o știu și eu, doar că n-o aplic tot timpul  [batcap]

 

Moon, la voi mai vine un bebe? O să aveți 2 toddleri și un bebe mic? Felicitări!

 

Nu mai știu ce am citit, că mă cam lasă memoria de la o vreme (vârsta, știu). Mă duc să-mi ridic o comandă de cărți și revin.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aseara am petrecut in centru cu o prietena care locuieste in Franta si anul asta si-a adus pentru prima data copiii in RO. Noi adultii la terasa, copiii haladuind prin Piata Sfatului. Dupa lasarea intunericului se fac si proiectii de filme.

Nimic interesant pana aici. Ce mi s-a parut foarte tare este faptul ca baietii mei si baietii ei (aproape e-un leat, francezii putin mai mici), desi aseara s-au vazut pentru prima data, au petrecut vreo 5-6 ore impreuna si s-au distrat, in conditiile in care francezii nu stiau romana deloc si nici ai mei franceza. Mai butonau pe Google translate din cand in cand. Si au decretat ca vor sa se vada cat mai curand din nou. Si eu, care imi faceam probleme ca nu vor putea interactiona!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roli, va doresc concediu plăcut! Sa îți încarci bateriile! Abia aștept impresii. 

 

Anja, eu nu schimb nimic prin casa, ma dezechilibrează :). Mor când merg la Coop sau Ica și iar au schimbat raioanele! Îmi vine sa ies și sa nu mai cumpăr nimic! 

Silvia in schimb, tot la 3-4 luni își rearanjează camera, schimba locurile mobilei. :)

 

Daniela, la noi nu e cald :). Dar nu spun nu nici berii și nici vinului. Îl aștept pe al meu sa se trezească, sa desfacem un vin alb adus de prietenii din Germania! :). 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miha, superb gheomotoc!!! Sa va bucurati de pisic!!!!

 

Roli, vacanta frumoasa!

 

Danielag, nu discriminez: vreau si vin si bere :) 

 

Anja, si eu schimb mobila prin casa - imi da o senzatie de improspatare (fara sa cheltuiesc)! 

 

Am primit rezultatele studiului de somn: se pare ca ma opresc complet din respirat in medie de 5,6 ori pe ORA!!! Pe ora, nu pe noapte...practic sint intr-o constanta veghe si asta pune presiune si pe inima.

 

Azi imi comanda CPAP machine dar dureaza cam doua saptamini procesarea prin asigurare. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Am primit rezultatele studiului de somn: se pare ca ma opresc complet din respirat in medie de 5,6 ori pe ORA!!! Pe ora, nu pe noapte...practic sint intr-o constanta veghe si asta pune presiune si pe inima. Azi imi comanda CPAP machine dar dureaza cam doua saptamini procesarea prin asigurare.
wow.... groaznic! Normal ca esti obosita toata ziua! 
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Wow Ant! Sper sa te obișnuiesti și sa te ajute aparatul.

Am un coleg de serviciu care are unul. L-a folosit o perioada, apoi i s-a părut complicat sa doarmă numai pe spate, îl încurca masca. Nu l-am mai întrebat demult dacă mai folosește.

Nu esti obligat sa dormi doar pe spate - cu siguranta nu pe burta (ceea ce nu pot oricum) dar poti dormi pe o parte (sau alta). Sint tot felul de modele - cind merg la consult o sa imi propuna mai multe sa vada cu ce ma simt comoda. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fleur, am incercat ieri cu 3 brokers care imi cauta cel mai bun deal +2 agents locali de asigurari .... deocadata tarifele lor sunt mult mai ridicate decit am in present. 

O companie nu ma asigura  decit daca iau asigurare suplimentara de foc care e f scumpa. 

cel mai bun deal se pare ca e de la Costco.

.... continui si astazi cu asigurarile....

 

copacul cred ca il taiem luni, am reusit sa gasim la $1700 cel mai mic pret cu o companie cu licenta, asigurare (doamne fereste, in caz ca se accidenteaza sa nu avem probleme) . Dar la pretul asta ei imi cara butucii in fata case I iar Eu sa ii vand. Lemne nu am vandut pana acum.... trebuia sa o fac si pe asta. 

nu credeam ca o sa coste atit un copac, dar considerand ca altii vroiau $4500 , e Pomana!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...