Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Marea Britanie, democratia si dictatura


Recommended Posts

  • Administrators

A observat cineva ce asemănare este între ce se întâmpla in UK cu ce se petrecea in Germania Nazista?

 

Se fac filme de propaganda ... vezi filmul facut de Boris,- ai zice ca Hitler e regizor - aici il gasiti 

Se striga sus si tare ca vom fi cei mai tari de pe planeta

Copiii imigrantilor sunt hartuiti - de citit Xenophobic bullying souring lives of eastern European pupils in UK

Parlamentul se suspenda

 

Aseara mi-am adus aminte de ce scria pe manseta ziarului meu preferat dupa Revolutie - Somnul ratiunii naste monstri

 

Stiu ca pe DC sunt multi romani-englezi si ma astept sa ma contrazica, dar cred ca parerea lor conteaza. Poate ne spun si ei care este parerea lor, din inside.

 

[flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 100
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

eu habar nu am ce se intampla in marea britanie! atat am vazut ca regina a blocat parlamentul?>? 

"Regina Elizabeth a II-a a Marii Britanii a aprobat, miercuri, cererea premierului Boris Johnson de suspendare a Parlamentului, facilitând astfel producerea Brexit fără niciun acord.

Premierul conservator Boris Johnson i-a cerut reginei Elizabeth a II-a suspendarea Parlamentului pentru a evita o decizie legislativă prin care să fie blocată ieşirea Marii Britanii din Uniunea Europeană fără niciun acord Brexit. Boris Johnson speră să reuşească astfel să retragă Marea Britanie din Uniunea Europeană în orice condiţii, inclusiv fără niciun acord Brexit."

 

Mie asta imi suna ca un afront la adresa Democratiei. Suspenzi Parlamentul 2 luni ca sa nu dea o anume lege. Bleah.

 

Anglia, leaganul ideilor liberale, a Magna Charta Libertatum, a drepturilor omului...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma asteptam la ceva reactii din partea romanilor din MB.

Dar, probabil ca nu sunt interesati de acest subiect. Ciudat ca nu sunt interesati. Si pacat.

Nu ii intereseaza politica sau  sunt mai interesati de incalcarea democratiei din romania decat din tara de adoptie.

Angliei i se permit derapaje grave ca deh, e  mult deasupra.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...