Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

presedintele romaniei 2020


Recommended Posts

https://estebine.ro/greu-la-deal-cu-boii-mici/#more-2720

 cea mai buna analiza pe care am citit-o azi.

 

doua lucruri de care m-am plans si eu: "A fost o campanie foarte slabă în care principalii doi jucători au stat pitiți în spatele aparatelor de partid și au lăsat eșaloanele inferioare să scoată castane încinse din foc. Iohannis a tăcut cu același succes cu care ne-am obișnuit. Dăncilă a fost la fel de incoerentă ca în orice altă zi obișnuită, iar Barna a insistat să se bage în seamă cu toți neînsemnații care n-au făcut altceva decât să-l sape la credibilitate și să-l facă să pară la fel de neînsemnat."

 

si 
"
În realitate, pătura medie a fost înlocuită cu funcționari publici și oamenii care depind de stat. România are unul din cele mai stufoase și obeze aparate de stat, iar obezitatea acestuia este întreținută cu tratament preferențial, salarii și contracte ce depind de PSD. Aparatul ăsta care sfidează meritocrația nu va vota niciodată cu foamea. Dăncilă este o măsură cunoscută, previzibilă și complet manipulabilă care avantajează pe mulți"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 145
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu l-am vazut prima data pe Barna saptamana trecuta in clipul de campanie si am stiut ca nu castiga. Prea arogant, inteligenta amestecata cu aroganta e zero. De ce sustine ca e antreprenor si nu e politician ; e politician cu acte in regula, parca membru in parlamentul Romaniei.

 

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

off topic...analiza de pe site-ul pus de Rox e OK, dar citind alte articole mie nu imi pare tipu' deloc talentat... M-am opritt din citit... Sa zic asa, pre vulgar si intentionat mitocan pt gustul meu

 

eu am citit doar articolul pus de mine. in rest nimic. are ceva accente si in analiza citata... dar am zis ca overall e ceva de luat in seama. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sotul meu a votat in 3 minute, sectia era goala dar avand in vedere ca majoritatea celor care traiesc in america nu mai detin acte de identitate si/sau pasapoarte romanesti e de inteles lipsa votantilor , dar prezenta la vot in romania este de neinteles pentru mine.  

 

in jur de 50 la suta de oameni cu drept  la vot si l-au exercitat, restul oare ce-or fi facut ?!?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

Alinta - este o intrebare ce produce tristete,

 

Tocmai am scris ca in Olanda, la ultimele alegeri, prezenta la vot e fost de 82 la suta. 

Ce naiba au avut de facut restul de romani - care nu au venit la vot?

Nu-mi pot imagina decat ca sunt din categoriile 

- analfabeti

- alcoolisti in sant

- nebuni la ospiciu

- batrani in azil

- puscariasi

- idioti

 

dar daca un procentaj asa de mare se compune din acestia de mai sus... e trist de tot.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sincer nu inteleg mirarea asta legata de populatie, in geberal, si a Romaniei in special, fiind in discutie. Majoritatea oamenilor sunt medii, sub-medii, era vreun secret? Ma refer la nivel educational, social, moral. Se cam leaga.

Educatie proasta ce crezi ca rezulta? Lipsa intelectualitate, ce rezulta? Saracie, ce rezulta? Dezinformare si influentare, ce rezulta?

Eu am observat de mult in jurul meu lipsa de implicare, demotivare, saracie, prostie, hotie, proasta crestere, nepasare si multe... nu ma mint ca romanii sunt asa si pe dincolo... Unii sunt, dar majoritatea nu. Tocmai pe asta s-a bazat mereu politica, de orice natura si si in orice directie. Pe masa mare de manevrabili. Ca unii au vrut sa faca ceva pentru ei, ca altii au vrut sa ii foloseasca, ca altora nici nu le-a pasat, ca altii au intentionat sa ii pastreze asa... oricum ar fi politica, ea pleaca de la realitatea omenirii ca cea mai groasa patura este cea a celor "mici"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...