Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

presedintele romaniei 2020


Recommended Posts

- analfabeti

- alcoolisti in sant

- nebuni la ospiciu

- batrani in azil

- puscariasi

- idioti

 

Cred ca te-ai referit la batranii atinsi de senilitate, caci altfel batranii din azile voteaza si nu ar trebui pusi la un loc cu alcoolicii, nebunii, puscariasii si idiotii [flo2]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 145
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

nu cred ca romania a ajuns la stabilitatea elvetiei ca sa ne permitem sa stam acasa in ziua votului.  

 

sunt convinsa ca din afara poti vedea mai bine intreg tabloul si mai ales faptul ca traind in alta tara de multi ani poti sa simti diferentele de trai.  si nu ma refere la nivelul material ci la atitudinea fata de om , in general.  bineinteles ca nicaieri nu e perfect dar totusi sa te consideri mai destepti decat  altii insa  sa ramai la acelasi nivel mental de  30 de ani chiar nu stiu ce mai inseamna.  

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sincer nu inteleg mirarea asta legata de populatie, in geberal, si a Romaniei in special, fiind in discutie. Majoritatea oamenilor sunt medii, sub-medii, era vreun secret? Ma refer la nivel educational, social, moral. Se cam leaga.

Educatie proasta ce crezi ca rezulta? Lipsa intelectualitate, ce rezulta? Saracie, ce rezulta? Dezinformare si influentare, ce rezulta?

Eu am observat de mult in jurul meu lipsa de implicare, demotivare, saracie, prostie, hotie, proasta crestere, nepasare si multe... nu ma mint ca romanii sunt asa si pe dincolo... Unii sunt, dar majoritatea nu. Tocmai pe asta s-a bazat mereu politica, de orice natura si si in orice directie. Pe masa mare de manevrabili. Ca unii au vrut sa faca ceva pentru ei, ca altii au vrut sa ii foloseasca, ca altora nici nu le-a pasat, ca altii au intentionat sa ii pastreze asa... oricum ar fi politica, ea pleaca de la realitatea omenirii ca cea mai groasa patura este cea a celor "mici"

vrei sa spui ca jumatate din populatia cu drept de vot sunt prost educati sau ne educati dupa 30 de ani de la revolutie?  

 

eu am observat anul acesta o mare schimbare in atitudinea romanilor fata de acum 5 ani. a aparut individualismul si fala.    fiecare actioneaza numai in functie de interesele proprii, fara a tine cont  de nevoile sau dorintele celuilat  si din pacate asa isi cresc si copiii.

 

edit: bineinteles ca ma refer la romanii cu care am intrat in contact, nu la toti romanii!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sincer nu inteleg mirarea asta legata de populatie, in geberal, si a Romaniei in special, fiind in discutie. Majoritatea oamenilor sunt medii, sub-medii, era vreun secret? Ma refer la nivel educational, social, moral. Se cam leaga.

Educatie proasta ce crezi ca rezulta? Lipsa intelectualitate, ce rezulta? Saracie, ce rezulta? Dezinformare si influentare, ce rezulta?

Eu am observat de mult in jurul meu lipsa de implicare, demotivare, saracie, prostie, hotie, proasta crestere, nepasare si multe... nu ma mint ca romanii sunt asa si pe dincolo... Unii sunt, dar majoritatea nu. Tocmai pe asta s-a bazat mereu politica, de orice natura si si in orice directie. Pe masa mare de manevrabili. Ca unii au vrut sa faca ceva pentru ei, ca altii au vrut sa ii foloseasca, ca altora nici nu le-a pasat, ca altii au intentionat sa ii pastreze asa... oricum ar fi politica, ea pleaca de la realitatea omenirii ca cea mai groasa patura este cea a celor "mici"

la acest fel de educatie ma refeream, la ce am bolduit.  saracia , din punctul meu de vedere nu trebuie adusa in discutie.  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alinta - este o intrebare ce produce tristete,

 

Tocmai am scris ca in Olanda, la ultimele alegeri, prezenta la vot e fost de 82 la suta. 

Ce naiba au avut de facut restul de romani - care nu au venit la vot?

Nu-mi pot imagina decat ca sunt din categoriile 

- analfabeti

- alcoolisti in sant

- nebuni la ospiciu

- batrani in azil

- puscariasi

- idioti

 

dar daca un procentaj asa de mare se compune din acestia de mai sus... e trist de tot.

am o mare rugaminte sa mi se scrie user name-ul corect si anume a_alinta si nu Alinta  si imi doresc asta pentru ca am fost confundata multi ani cu altcineva care a avut un nume asemanator cu al meu.  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt multi oameni saraci in Romania. Devenind, prin urmare, dependenti de sistem. Manevrabili.

Saracia este un punct de mare interes pentru politica.

in ce sens depind de sistem, pentru alocatia sociala data , ca de munca nu am auzit sa se laude vreunul din cei saraci.

 

chiar as vrea sa stiu ce inseamna saracia din punctul tau de vedere!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...