Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sot...excesiv de amabil


Recommended Posts

Cunosc un caz in care o ea il "menaja" in felul asta pe prietenul ei: se mai intalnea si cu altul (cunoscut in internet), prietenului ii spunea ca acel individ era un fost coleg de facultate al fratelui ei (!), iar cand s-a aflat minciuna, hop si ea cu "motivul": "Pai nu ti-am spus, fiindca esti gelos."
[flo] Felicia
[9cer] [url="http://community.webshots.com/user/Miss_Parker_1911"]Poze cu noi si vacantele noastre[/url] ************************************************ Pentru a-ti cuceri libertatea nu trebuie sa ajungi in America, e suficient sa pleci din Spania.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 49
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
Originally posted by dianaintruder
io zic urmatorul lucru: fii cu ochii deschishi bine si gura inchisa. Observa-l, pastreaza pentru tine si nu fa si tu ca toate proastele de la tradatzi in dragoste: "cum ai putut sa-mi faci asta?", "vreau explicatzii", "pe cine alegi?" si el in acelashi stil: "sunt barbat", "exista o explicatzie", "nu e ceea ce pare", "iarta-ma, ca nu mai fac". Un singur lucru ai de facut: te duci la el si-lintrebi sec daca se culca cu aia sau are de gand ca sa stii ce ai de facut cu viatza ta ca tu barbat curvar nu tzi la usha. Daca zice ca nu se culca cu ea, itzi ceri scuze ca l-ai banuit si acuzat pe nedrept si sa o lase mai moale cu atat pupat in funduletz cliente, ca va afecteaza relatzia de cuplu. Daca se culca cu ea... fa-i bagajele la usha in urmatoarea secunda si ai terminat balciu', ia-tzi gandul de la asta, iar daca neaga ca ar avea ceva cu clienta pune mana pe telefon si spune-i "clientei" sa-si caute alt antreprenor si basta si sa rupa contractul, dar sa fie singura data cand ai tupeul sa faci asta si daca barbata-tau se buzdruluieshte... ii spui clar ca asta faci tu sa-tzi aperi casnicia, daca el e surd la rugamintzile tale... masuri extreme pentru situatzii extreme, si gata. diana
olala, parca ii spusesi la inceput sa nu se comporte ca proastele de la tradatzi in dragoste insa inchei cu niste sugestii pe masura... tierry, imi imaginez cat te enerveaza ca se ascunde, insa mai ai putina rabdare, sa vezi ce se intampla dupa terminarea contractului; in nici un caz nu-ti pune poalele in cap sunand-o pe individa; caci in ambele cazuri, daca e ceva sau nu intre ei, tot tu cazi prost; putina rabdare Oana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da...aseara l-am intrebat ft calm ce tot are de discutat cu asta de o suna in fiec zi (pt ca ieri iar aparea pe tel ca o sunase). Mi a zis ca are nevoie de materiale de la ea pt a termina comanda si tipa tot amana sa le dea. Si de aia o tot suna ca vrea sa termine odata si sa ia banii. Binenteles ca s a enervat ca ce tot il intreb atat, ca astia sunt clientii, ca din cauza mea nu o sa si poata dezvolta niciodata afacerea. In fine am zis ca nu i mai spun absolut nimic! Si cum am zis astept sa vad dupa ce se va termina balciul care va fi treaba. Si pana nu voi avea cumva fapte concrete (daca voi avea vreodata, pt ca munca mea e de birou, a lui e de teren mai mult, cu masina prin oras mereu) nu vreau sa mai starnesc discutii degeaba. Ca nu mi fol la nimic...si cred ca pana la urma se va ascunde si mai abitir. Zau ca altecva nu st ce sa mai zic.....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

of... Sper sa ma insele pe mine instinctul. Dar eu cred ca nu-i a buna cu barbatul tau... Oricum n-ai ce sa faci decat sa astepti. Fara probe nu o sa faca altceva decat sa iti arunce in fata ca esti nebuna. Dar tinand cont de faptul ca lucrati impreuna, de ce nu ii sugerezi sa te ocupi tu de clienta respectiva, pt ca in felul asta sa aveti liniste in casa..? Nu stiu, nu vreau sa generalizez, insa femeile astea.. of...si la al meu se dau ca nesimtitele.. sper doar ca el le da flit. [url="http://community.webshots.com/album/553422786uJgPKq"] POZE[/url] Mami de Dora-Maria (30.09.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by notquiteso Nu stiu, nu vreau sa generalizez, insa femeile astea.. of...si la al meu se dau ca nesimtitele.. sper doar ca el le da flit.
de ce speri? ce motiv ai sa crezi ca face asta?...eu suflu si in iaurt acum...ce naspa suna ce am spus[bang] tierry, acum cred ca o sa fie mai precaut, dar incearca sa te relaxezi , sa nu mai pari preocupata de problema asta, iar in acelasi timp cu antenutele ridicate.... nu vreau sa supar pe nimeni, dar asa a inceput si al mine, cu amabilitati.. zepellina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Intre cei doi este mai mult decat o relatie de "afaceri". Iti spun asta, caci am patit-o. My ex incepuse sa predea la un curs de calculatoare si, deodata, a devenit exagerat de amabil cu femeile, se ferea de mine in timp ce vorvea la telefon, lucru care inainte nu se intampla. Apoi au inceput tot felul de mesaje pe telefonul lui, gen "mi-e dor de tine, te sarut", apeluri la ore destul de tarzii in noapte,se ferea de mine cand vorbea la tel., scuze din partea lui ca are de reparat niste calculatoare sau mai are de lucru la serviciu, ca il aduce acasa o colega (maritata)de la curs (pe la 10, 11 noaptea, ca ma iubeste, bla, bla. Desigur, cand l-am confruntat ce mesajele de pe tel.lui, calm, fara nervi, imi spunea "nu fi paranoia, ca eu te iubesc, tu nu ai sa renunti niciodata la mine". Intr-o seara acea "colega" binevoitoare l-a adus in jurul orei 10(cursurile se terminau la 8), destul de ametit, si domnului i s-a pus pata pe mie ca am indraznit sa rad la o faza neinsemnata, iar cand am chemat-o pe "mamita"lui sa vada ce odrasla are, m-a apucat de mana si m-a bruscat. I-am tras o palma in fata mamei lui(norocul ei ca a mi-a luat apararea, caci altfel, cine stie...) si, adio planuri de nunta (aveam cumparat aproape tot, rochie verighete, aveam nasi, etc.) si nu regret nimic. Ma bucur ca s-a intamplat asa. Mai mult ca sigur ca, daca ne-am fi casatorit, acum stateam pe la usile tribunalului.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
nu vreau sa supar pe nimeni, dar asa a inceput si al mine, cu amabilitati..
Brrrr....poti sa imi dai mai multe detalii?? Offf..daca stiam ce m asteapta zau daca ma mai maritam...Cel putin nu asa devreme...ce m am enervat...Bine ziceau ai mei ca sa mai stau..ca viata e grea si plina de probleme...si sa mai copilaresc cat mai pot..da deh..eu desteapta foc....asta e de acu. Oricum urasc lipsa de sinceritate si neincrederea, pt ca eu nu sunt asa.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi-e mi se pare normal sa se ascunda de tine din moment ce tu esti cu gura pe el mai mereu. Decat sa se certe cu tine...mai bine se duce dupa tigari. Si sotului meu ii suna telefonul mai tot timpul, uneori chiar la ore nu tocmai rezonabile. Uneori raspunde, alteori nu. Acum eu ce sa cred? Ca atunci cand nu raspunde il suna vre-una si el nu raspunde ca e cu mine? WARNING: I have an attitude and I know how to use it!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Detaliile nu mai au nici o importanta. Saptamana viitoare chiar am sa sarbatoresc un an de la despartire. Faptul ca s-a incurcat cu o femeie maritata, mult mai mare ca el, care avea si un copil pe deasupra,si ca a indraznit sa ridice mana asupra mea, m-a facut sa trag concluzia ca eram mult prea buna pentru el si ca nu ma merita, ca e un om fara principii si fara valoare.. Sunt sigura ca regreta ce a facut, pentru ca m-a sunat la ceva timp dupa despartire sa-mi spuna ca ii e dor de mine, ca vroia sa vada ce fac, dar nu m-a impresionat deloc. Ma mai intalnesc ocazional cu el sau cu parintii lui, dar le dau "ignore" total. Mi-am spus ca ce-i al meu e pus deoparte si nu se merita sa sufar pentru el. La fel cum spunea si Floarea Rara, "tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv".
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...