Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sot...excesiv de amabil


Recommended Posts

  • Răspunsuri 49
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Nu..nu pot sa o sun eu..nu merita efortul. Oricum ma gandeam sa ii spun asa: 1. sa ii explic ca ma deranjeaza foarte tare lucrul asta (desi i am mai spus dar nu pare sa priceapa) 2. sa il ating cumva si sa ii spun ca a ajuns de toata mila daca aia il exploateaza asa si a ajuns sa ii faca munca ei si mai ales munca de secretara (poate asa ii va fi ranit orgoliul) 3. daca nu si nu, o sa ii zic ca nu ma intereseaza ce mai face pt ea..doar ca eu una nu vreau sa stiu...adica exclus sa mai lucreze de acasa pt asta (treaba lui, n are decat sa o faca de la servici de la el), in prezenta mea sa nu mai aud telefoane, etc, ca atunci chiar fac urat cu tot cu clientii lui cu tot. 4. ori nu mai vb deloc cu el, daca nu se potoleste. Voi ce spuneti? Care varianta e mai de succes? [ups] Oricum nu stiu mi s-a facut asa o sila, nu stiu cum sa explic, numai cand il vad ma enerveaza de mor...degeaba ii spui ca te deranjeaza un lucru, el o tine pe a lui...[bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uite, sunt fair play... pentru ca am fost printre cei care ti-au sarit in cap pentru supozitii nefundamentate, iti ofer si varianta cealalta. Cum spuneam intr-un mesaj anterior, si eu sunt amabila cu clientii si nu o data am avut nesfarsite discutii despre aceasta atitudine. Si da, cum spuneam si acolo, mentin relatia si dupa un proiect, pentru ca asa se fac afacerile si asa se pastreaza relatiile de business. Dar in egala masura daca vad ca il deranjeaza pe cel de langa mine atat de vizibil evit sa mai vorbesc acasa sau in prezenta lui. Si il si anunt asta ca sa nu zica cum ca ma ascund. L-am pus sa aleaga: ori vorbesc in prezenta lui, ca sa nu am discutii dupa aia ca vorbesc pe ascuns cine stie ce, ori nu mai vorbesc in prezenta lui pentru ca il deranjeaza. Dar alegerea trebuie sa fie absolut clara si fara echivoc. Da, poti sa zici ca tin cu ursul, dar sunt lucruri de genul asta care erodeaza destul de urat o relatie. Si atunci e bine sa le clarifici. Nu stiu cat de ajutor ti-am fost, voiam doar sa ai si perspectiva cealalta. Mai intru aici, te mai urmaresc [8D]. Succes. Elena & Maria Bucuria
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si iata ca am vorbit...concluzia? Dupa ce eu i-am explicat frumos ce ma deranjeaza si l-am rugat sa gasim o cale de mijloc...raspunsul a fost asta: "stii ce cand o sa ai tu clientii tai, atunci sa te ocupi tu de ei cum crezi tu mai bine si sa nu te mai bagi in afacerea mea ca mai mult ma incurci". Sincer am ramas masca, m-asteptam la o discutie mai calma, dar..dintr-o data e afacerea luisi nu a noastra..clar ca pe mine nici macar nu ma ia in considerare. Inclin sa cred ca e ceva la mijloc, pt. ca la cum il stiam eu asteptam cu totul alta reactie. Nasol...chiar nu stiu ce sa fac si sunt foarte foarte suparata.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by tierry
Nasol...chiar nu stiu ce sa fac si sunt foarte foarte suparata.
Fa ce face si el. Daca nu il deranjeaza inseamna ca indelungile lui convorbiri si amabilitati sint cu adevarat nevinovate, iar daca devine gelos inseamna ca isi recunoaste in comportamentul tau pe al lui, ca si tu ai avea motive de gelozie. Daca devine gelos puteti abia acum trata problema echitabil. Ori va impuneti limite comune amindoi, ori flirtati in continuare amindoi. Daca nu te comporti si tu identic lui, nu faci decit sa-l bati la cap, sa-l plictisesti, sa-i ingradesti libertatea din punctul lui de vedere si nu vei obtine nimic decit ca iti maninci singura ficatii.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cam ...transant a fost sotul tau !! Cum zicea cineva de mai sus.Sun`o tu pe tipA ! Dar nu,ca sa te certi cu ea! Vorbeste cu el si spune`i ca ai dori sa te implici si tu in afacere si baga`te si tu si vorbeste cu clientii ! Cand tu cand el . Daca tot e afacerea voastra,de ce sa nu participi si tu ! Nu mai sta deoparte,implica`te in afacere ! Never say never !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by miau-miau
quote:
Originally posted by tierry
Nasol...chiar nu stiu ce sa fac si sunt foarte foarte suparata.
Fa ce face si el. Daca nu il deranjeaza inseamna ca indelungile lui convorbiri si amabilitati sint cu adevarat nevinovate, iar daca devine gelos inseamna ca isi recunoaste in comportamentul tau pe al lui, ca si tu ai avea motive de gelozie. Daca devine gelos puteti abia acum trata problema echitabil. Ori va impuneti limite comune amindoi, ori flirtati in continuare amindoi. Daca nu te comporti si tu identic lui, nu faci decit sa-l bati la cap, sa-l plictisesti, sa-i ingradesti libertatea din punctul lui de vedere si nu vei obtine nimic decit ca iti maninci singura ficatii.
Mda...ca bine zici...o sa incerc sa fac si eu la fel...ca vorba aia noul servici va fi in asigurari si acolo sunt destui clienti care tb convinsi [:D] O sa am eu grija de asta...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Annnca
Cam ...transant a fost sotul tau !! Cum zicea cineva de mai sus.Sun`o tu pe tipA ! Dar nu,ca sa te certi cu ea! Vorbeste cu el si spune`i ca ai dori sa te implici si tu in afacere si baga`te si tu si vorbeste cu clientii ! Cand tu cand el . Daca tot e afacerea voastra,de ce sa nu participi si tu ! Nu mai sta deoparte,implica`te in afacere !
Cam transant da..tocmai asta e... Cat de implicat in afacere, ma implic cat pot..dar si cat imi da voie..ca nu prea ii conv sa ma bag..lasa ca el factureaza, el face contractele, etc.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tare neplacuta situatia ! Eu zic ca n-are rost sa mai ai discutii edificatoare cu el ca n-o sa afli nimic. Poate sa fie ceva, poate sa fie doar o oportunitate sa fie ceva si poate chiar sa nu fie nimic. Iti trebuie mai multe informatii, altfel ai ajuns intr-un punct mort in care esti neputincioasa si te consumi fara macar sa stii daca ai de ce. [gravi] 10s
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...