Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Gutui si crizanteme


Recommended Posts

  • Răspunsuri 968
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Aseară la 18.14 ora SUA, a venit pe lume Zoe Oriana. Un bb perfect sănătos. Sora mea e Ok, a născut cu epidurala, durerile au fost asadar foarte putine, a rezistat foarte bine. Ma bucur ca au trecut cu bine peste asta, eu aveam emoții ca ea are 41 de ani, dar e sănătoasă și totul a decurs fără probleme. 

 

 

Felicitari! Sa fie sanatoase amandoua si Zoe Oriana sa aiba o viata frumoasa si linistita. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua,

 

Azi e ultima zi pe postul asta, de maine incep alt post pe Quality Assurance - chiar de ziua mea!

 

Am fost vineri si am luat masina, Mercedes C220d din 2016. B a vb numai de masina tot weekendul, plus am inaugurat-o cu o plimbare mai lunga la un castel, cu J si fata mica a vecinilor. P a stat la ei (vecini), nu a vrut sa vina. Deja a inceput cu fitzele de adolescenta si tot ce propunem noi e plictisitor. Valeleu, speram sa mai am cativa ani pana la momentul ala.

La castel mai intai am mers la locul de joaca sa le distram pe astea mici si ne-a prins ploaia si am intrat sa vizitam. Le-au placut dioramele (cum aratau camerele in case taranesti) si partea efectiva de castel, cu morning room si drawing room si celelalte camere. In cartea de oaspeti semnase acum cateva zile cineva din Australia si altcineva in Noua Zeelanda.

 

Ieri am gatit si am avut prima discutie cu gagicile de la clubul de carte. Ne-am hahait vreo ora jumatate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va mulțumesc de urări! 

 

Anja sper sa ai o săptămâna liniștita. 

 

Roli, interesant nume. Bănuiesc ca vine de la Horia? Eu nu auzisem de Oriana pana acum. 

Si ca o paranteza, tot de pe FB am aflat, despre numele Oriana, ma simt așa nu știu cum sa spun...dar o iau ca atare. Cred ca va amintiți faza când am aflat de pe FB ca mama mea și-a rupt piciorul. Și acum ma ia supărarea când ma gândesc. 

 

Ioana succes in noul job! 

 

Spor la munca tuturor! 

 

Peste o săptămâna încep sa lucrez 25%, pana in 11 Noiembrie, voi vedea atunci cum simt, dacă pot urca la 50% sau nu. Planul de reabilitare presupune numai munca de zi, numai un singur lucru de făcut, fără contact cu pacienți sau clienți, fara răspuns la telefon, fără stres ca nu termin ce încep. Primele zile presupune chiar o munca ușoară, Pt ca doar sa fiu acolo la job, e considerat stres. 

Nu știu cum va fi, situația la job e mai nasoala decât când am rămas eu in medical, au terminat între timp încă 2 colege. Nimeni nu le-a înlocuit. Suntem 5 mai puțin acum, presiunea tot creste... Numai gândul ca merg la job Pt 2 ore, ma face sa ma simt stresată. Voi lucra între 12.30-14.30, Pt ca atunci trebuie făcută munca ce o voi face eu. 

 

In plus, miercuri am întâlnire cu șefa peste șefa noastră, ma anunța noul salar. Am in cap sa nu accept mărirea dacă nu e ceea ce consider eu ca merit. Nu știu ce va urma, dacă vor reconsidera sau nu. E foarte ceata in zona aceea. Tot ce știu este ca ma voi lupta sa iau bani mai mulți. Țineți-mi pumnii! 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Și dacă a părut ca nu e nimic roz in viața mea, nu e nimic concret ce e roz, dar eu sunt Ok cu asta. Sunt Ok eu cu mine, din ce in ce mai mult. Nu m-am simțit niciodată așa. Fac lucruri Pt ca vreau și îmi fac plăcere. 

 

Azi am cursul de pictura, a doua ora. M-am abonat la revista foto care are un site plin de concursuri. Nu ca as câștiga ceva, dar ma ajuta sa îmi pun in ordine fotografii. Oricum avem concursuri la clubul foto și săptămâna trecută am câștigat iar doua din ele. Unul local și unul la care juriu a fost un club foto de pe continent. 

Am terminat de tricotat poncho și o căciula, Pt mine. Am primit ața și ace de tricotat Pt un pulover Pt Silvia. 

Citesc, fac yoga, meditez, ma plimb, alerg când simt ca pot nu că e musai. 

Fac asta in detrimentul unor lucruri care trebuie. Si ma simt bine. :) 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua!

 

Miha, bun venit micutei in familia voastra! sa fie sanatoasa si ea si mamica ei curajoasa!

pe tine te simt mult mai pozitiva si mai puternica. sa te tii tare pe pozitie si la discutia cu sefa [flo2]

 

Roli, ce nume interesant si nemaiauzit ai! de unde vine? 

 

Ioana, bafta la noul job si la multi ani!  [flo2]  [flo2]  [flo2]

 

noi am avut ieri concurs. semimaraton portile deltei. C a alergat la cursa copiilor la varsta ei - 1000 m  si a venit pe 5. noi am alergat cu mica la family run dar nu am venit nici noi pe podium ci pe 6. ideea e ca ne-am distrat si asta e cel mai important. fetele au primit oricum medalii si diplome.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...