Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Gutui si crizanteme


Recommended Posts

 

 

Michelle, sincer, stai prea mult la fundul lui. Eu nu stiu cum de nu se revolta, cum de coopereaza. Practic si tu pui presiune pe el. Nu sistemul alege ce faceti voi acasa. Inteleg ca e pentru o cauza buna dar totusi. Sa refuzi un job ca sa stai cu el in birou...Nu stiu ce sa zic. Eu clar nu as face asa ceva. Copilul are viata lui, tu pe a ta. El pleaca de acasa si tu ramai. Iar pentru copil nu e important doar studiul. Sau poate sunt eu mult prea obisnuita cu sistemul de aici. Copii mai trebuie si sa invete sa faca o mancare, sa schimbe un bec, sa repare lantul de la bicicleta, sa recunoasca ciupercile prin padure, sa taie iarba in gradina. La o adica ii pregatim sa fie adulti nu soareci de biblioteca.
Nu are legătura job ul cu el ... eu nu vreau sa lucrez Full time.

Nu stau la fundul lui sa l dădăceșc dar numai când are teste importante pur și trebuie sa stea stea focused, sa studieze .... și de multe ori se ia cu altele pe internet...iar când sunt eu acolo o face mai puțin.

Alte ori EL  vrea sa ii fiu partener de studiu, sa il testez, sa repete cu mine....sa îmi explice lecția ...

crede ma ca urăsc sistemul...competiția asta agresiva. Dar notele , testele finale, clasele / materia studiată contează f mult. EL vrea sa meargă la o facultate buna in domeniu bun... pt mine ar fi convenient și ieftin colegiul de 2 ani la 5 min distanță, unde ceruntele sunt mai scăzute. 

Și sa urmeze ingineria ori ceva asemanator cam astea sunt cerințele.

Imi pare rău ca nu îl pot convinge sa facă alte activități ... pt ca el vrea sa stea in timpul liber pe Games și sa vb online cu prietenii.

ma dispera ideea asta dar nu știu ce sa ii fac...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 968
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

[hia]

 

Fleur  [pup]  sa fii bine si tu si baiatul!  [cupisi]  

 

Ella  [pup]  ma bucur ca e bine fratele tau. fata ta va invata si din asta. e o fata desteapta si independenta  [pk]   in legatura cu fff multi barbati, de mici sunt fraieri... [zirea]

 

miha ce fete misto ai si tu  [il]

 

as fi vrut si eu codite-n viata mea,ar fi fost Iubirea iubirilor ..sau niste ochi albastri spintecatori care sa fure inima fetelor [:)] ...cateodata mai plang...

 

va pup.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! 

E frig si ploua. Eu sunt ... dupa cum e vremea.  Am fost saptamana trecuta cateva zile la ai mei, fac cu randul cu surorile mele, tata nu mai poate sta singur cu ea. Copiii sunt sanatosi, cuminti si constiinciosi , stresati si speriati de teste. Barbatul a facut must, acum il admiram cum fierbe si se transforma in vin. La munca le-am explicat care e situatia cu mama si am intelegere, imi fac treaba cat si cum pot. Cam asta pe la noi ....  

 

O zi si o saptamana usoare sa aveti  ! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ziua buna! 

 

Eu am fost doua dupamese la fotografiat, săptămâna trecută. N-am făcut asta niciodată, mereu fotografiam când mergeam undeva, nu mergeam undeva ca sa fotografiez :). Mai am in plan cel puțin o dupamasa și săptămâna asta. 

 

Azi reîncep munca. Am stabilit in programul de reabilitare, ca astea 2 ore cât merg zilnic, sa ma ocup de o anumită analiza, iar Pt asta merg între 12.30-14.30 de luni pana joi, vinerea mai scurt 12.30-14.00, ca așa iese programul (eu am săptămâna de lucru de 38,25 ore, Pt ca lucrez in ture). Am ceva emoții dar o sa îmi prindă bine sa fiu iar ocupată cu jobul. Deși nu ma plâng deloc ca acasa nu e bine :). 

 

In Weekend a fost Gastronomy Weekend pe insula. Am fost sâmbăta și am mâncat intr-un loc de care nu știam, o ferma veche din sec.11, cea mai bine prezervata de pe gotland. După 12 ani încă descoperim locuri noi aici :). Ieri am stat acasa, am făcut curățenie, mâncare, apoi am lenevit. 

Eu m-am îndrăgostit iar de tricotat, am început acum un jerseu. Am terminat un poncho și o căciula asortată. Puțin cam greu pana descâlcesc termenii in suedeza, dar ma descurc :). 

 

Sefa a revenit ieri după prânz cu un mail și a mai adăugat ceva la salarul meu. Nu mult, dar totuși. In plus, cu promisiunea ca toată discuția mea și nemulțumirile vor ajunge la șefa cea noua. In Februarie-Martie începe noua sesiune de mărire de salar, asta de acum e retroactiva din Aprilie anul acesta. Și ca se va tine cont la următoarea mărire ca nu am putut primi mai mult acum. 

Voi vedea, am speranțe. Nu știu cum e șefa asta noua, inca nu am întâlnit-o. 

 

Laura îmbrățișări multe multe.  [grup]

 

O săptămâna frumoasa! 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Cat despre Orlando, nu mi-a placut mai nimic... Nici vremea, nici mancarea, nici oamenii, nici Disney, nici cafeaua... Poate NASA, dar e jecmaneala pe fata, 60E intrarea. La Disney, iar jecmaneala... Nici nu imi pot explica de ce merge lumea la Disney..

Va pun poze sa ma vedeti la conferinta.

 

 

 

nice photos!

 

Cocoa Beach nu ti-a placut?

 

agree cu jegmaneala pe fatza la Disneyland... Nasa nu am vizitat, dar Science Museum din Miami nu m-a impresionat. 

 

in schimb mi-a placut mult oceanul si plajele Floridei...vremea e acceptabila (mai putin uraganele)...cred ca m-as muta acolo.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! 

E frig si ploua. Eu sunt ... dupa cum e vremea.  Am fost saptamana trecuta cateva zile la ai mei, fac cu randul cu surorile mele, tata nu mai poate sta singur cu ea. Copiii sunt sanatosi, cuminti si constiinciosi , stresati si speriati de teste. Barbatul a facut must, acum il admiram cum fierbe si se transforma in vin. La munca le-am explicat care e situatia cu mama si am intelegere, imi fac treaba cat si cum pot. Cam asta pe la noi ....  

 

O zi si o saptamana usoare sa aveti  ! 

 

iti doresc multa putere!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Poate NASA, dar e jecmaneala pe fata, 60E intrarea. La Disney, iar jecmaneala... Nici nu imi pot explica de ce merge lumea la Disney..

Pentru ca și- au făcut f multă reclama și vrăjește copiii cu personajele și filmele copilăriei .

 

In afara de preț un punct extrem de slab este organizarea și aglomerația : 90 min ca sa faci poza cu prințesa sau sa te dai intr-un carusel . [batcap]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus pinguini

 

Laura, multa putere va doresc   [grup]

 

Miha, ma bucur ca incet, incet se aranjeaza lucrurile. Ia-o usor la job, la urma urmei nu-ti ridica nimeni statuie. 

 

Anja, sa-ti fie de bine plimbarea.

 

Noi am petrecut un weekend linistit, am fost in ambele zile la spital cu Marcia; a scos niste perle, de se tinea fratelo de burta de atata ras. S-a distrat de minune cu ea.

Fratelo e bine, vineri vor sa-l opereze. Ieri a avut o mica interventie (i-au bagat 2 tuburi intre rinichi si uretra; are un abces acolo si le e frica sa nu blocheze rinichii cand il opereaza). Ieri a terminat tarziu, era ft obosit, asa ca nu am mai fost la el, dar voi merge astazi. Cumnata vine vineri seara, asa ca la fix il opereaza.

 

Marcia e ok, s-a enervat putin, dar i-a trecut. 

 

Eu mi-am schimbat culoarea la par si cica imi sta bine; pe cutie era un gri inchis, dar mi-a iesit violet inchis  [ph34r] mai sa nu ma recunoasca ai mei colegi  [:D]

 

O zi faina sa aveti.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...