Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Gutui si crizanteme


Recommended Posts

Servus pinguini

 

Laura, multa putere va doresc   [grup]

 

Miha, ma bucur ca incet, incet se aranjeaza lucrurile. Ia-o usor la job, la urma urmei nu-ti ridica nimeni statuie. 

 

Anja, sa-ti fie de bine plimbarea.

 

Noi am petrecut un weekend linistit, am fost in ambele zile la spital cu Marcia; a scos niste perle, de se tinea fratelo de burta de atata ras. S-a distrat de minune cu ea.

Fratelo e bine, vineri vor sa-l opereze. Ieri a avut o mica interventie (i-au bagat 2 tuburi intre rinichi si uretra; are un abces acolo si le e frica sa nu blocheze rinichii cand il opereaza). Ieri a terminat tarziu, era ft obosit, asa ca nu am mai fost la el, dar voi merge astazi. Cumnata vine vineri seara, asa ca la fix il opereaza.

 

Marcia e ok, s-a enervat putin, dar i-a trecut. 

 

Eu mi-am schimbat culoarea la par si cica imi sta bine; pe cutie era un gri inchis, dar mi-a iesit violet inchis  [ph34r] mai sa nu ma recunoasca ai mei colegi  [:D]

 

O zi faina sa aveti.

 

 

Acu trebe sa pui poza sa vedem parul! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 968
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ziua buna! 

 

A fost tare greu ieri. Tare greu. O iau încet, nu fac mai nimic. Dar presiunea aceea de a fi acolo...azi noapte am avut atacuri de panica, multe. Eram gata sa nu mai merg azi dar m-am scuturat, încurajat, împins de la spate și i-am zis creierului meu ca merg de fapt la un antrenament. Antrenament de creier. :). A fost mai Ok ca ieri, dar departe de Ok, așa cum îl știu eu. 

 

Sa văd cum voi fi la noapte. Azi merg la yoga și poate voi fi mai Ok decât ieri. 

 

Ieri a fost și ședința și apoi cursul de pictura, ambele cu socializare și concentrare. La curs a fost super fain! Un portret al unui pictor vestit, pe care sa îl reproducem noi. Toată lumea a zis ca al meu e foarte fain, ca ma pricep, Pt prima data când pictez portret. 

 

Numai bine tuturor! 

 

 

Miha, eu fac ca somonul (sau era pastrav?) si inot contra curentului, dar sunt de parerer ca daca dupa saptamana asta inca ai atacuri si ti-e tarsa sa te intorci la munca, poate ar trebui sa mai extinzi pauza. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Miha, eu fac ca somonul (sau era pastrav?) si inot contra curentului, dar sunt de parerer ca daca dupa saptamana asta inca ai atacuri si ti-e tarsa sa te intorci la munca, poate ar trebui sa mai extinzi pauza.

 

Cred ca și somonul și păstrăvul :)). 

 

Da, asta e și planul meu. 

 

Aseara am luat un somnifer (mi-a prescris medicul niște somnifere care nu dau dependenta dar au efect întârziat și seara și dimineața) și pe lângă ca am dormit bine, mi-a redus și panica. Azi sunt Ok, doar puțin emoționată. Încă nu pricep de ce. Tot sper sa îmi fie Ok măcar. Ii tot spun creierului ca nu e niciun pericol, nu ma omoară nimeni. Cum poate ceva ce îmi placea atât de mult, sa devină ceva atât de nasol??? :( 

 

Lucrez 12.40-14.30 Pt ca atunci se face analiza la care muncesc eu. Acum ma pregătesc sa plec...

 

Good Luck Ioana! 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua!

 

eu din week-end sunt racita. acum sunt deja mai bine, doar muci mai am si inca ma doare capul. fetele inca nu au luat si sper nici sa nu ia.

fetele stau cu mama ptr ca dna T are un deces in familie asa ca iar trebuie sa fac teme seara [zirea]

saptamana viitoare mi-am luat doua zile libere. trebuie sa ajung la Cta sa imi fac niste analize si sa cumpar incaltari de iarna si as vrea si o perdea noua la dormitorul mic.

 

Fleur, sper ca sunteti bine. probabil cat a fost vacanta nu a constientizat Eric foarte bine ce se intampla, dar acum reintrati in rutina ii simte lipsa. ma bucur insa ca ai sprijin [flo2]

 

Laura, multa putere si imbratisari multe [flo2]  [flo2]  [flo2]

 

Ella, ma bucur pentru fratele tau. sa treaca cu bine peste interventie si sa se puna pe picioare. sa-ti fie de bine schimbarea culorii! 

 

Miha, sper sa ai si zile mai bune la job. portetul, in progres, ti-a iesit chiar waw! ai grija de tine [flo2]

 

Anja, te-am admirat ieri cred, dar nu am avut timp sa scriu. din tot puhoiul ala de lume ati gasit si ce cautati?

 

Ioana, bafta la noul job! ai mai mult timp pentru fete?

 

Ant, la mine mustul e deja vin. nu prea am baut anul asta. nici nu am participat la cules din pacate. anul trecut le-am facut fetelor poze cu galetusele pline cu struguri, am participat la tot procesul de mustuire dar anul asta am lipsit. a inceput scoala mult prea repede...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

sustinut? adica asa ca la carte o data pe saptamana?

 

Da, așa a fost o perioada lunga, apoi am simțit ca e cazul sa răresc la o data la 2 săptămâni. După ce am intrat in medical, am reluat o data pe săptămâna. 

Chiar acum nu am avut de vreo 2 săptămâni, e cu copilul bolnav. Mai durează o săptămâna sau doua. Pot oricând sa ii scriu dar simt nevoia sa ma descurc și singura :). 

 

A fost Ok azi, in sfârșit am simțit ca a fost Ok. Sunt foarte obosita însă, astea 2 ore le simt ca 10! Acum plec acasa, e tare bine :). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...