Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gutui si crizanteme


Recommended Posts

Ziua buna! 

 

Silvi, desigur ca asta e situația, știe toată lumea. Și nu fac nimic sa fie atractiv atunci. Salariile ar trebui sa fie mai mari, tocmai Pt ca e insula și e izolat. Dar sunt dimpotriva, mai mici. Asta Pt ca organizarea e locală, bugetele locale, și cum insula nu produce mai nimic, decât turism 2-3 luni pe an, bugetul e pe minus mare. Și ca atare, economisim de când suntem noi aici. Lucrurile doar au devenit mai nasoale și mai nasoale. Sitiatia nu e numai in sănătate ci și in învățământ. Și asta e un motiv Pt care am pleca. 

Cum ziceam, e in plan, dar peste câțiva ani. 

Legat de durerile de cap, e posibil sa fie așa cum au zis medicii. Așa a fost și la mine. In plus te plângeai din când in când de indigestie, greață...ei bine e tot un semn de stres, oboseala cronica. Ar fi bine sa iei in considerare și sa urmărești semne. 

 

 

Așa o să fac! Ma bucur ca am descoperit ce am. Acum poate in sfarsit o sa reusesc sa imi revin la normal.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 968
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Servus pinguini

 

Multumesc inca o data pt gandurile bune  [pup]

 

Fratelo e ok, sambata l-au mutat deja la salon; ii mai dadeau morfina, asa ca era mai mult adormit decat treaz...sambata am fost scurt pe seara si l-am vazut...ieri era treaz, am stat de vorba putin...azi e ok, si-a deschis si telefonul si ne-am conversat pe whatsapp..merg la el dupa job, ca sa-l salut..spitalul e in drumul meu spre casa.

Sunt curioasa daca au fost medicii la el azi (in weekend nu fusese nimeni) si i-au spus ce-au facut si care sunt pasii urmatori..noi de-abia asteptam sa vina acasa, de el nu va mai spun....au trecut 6 saptamani deja..plus cele 3 luni de spital din Romania.

 

Strumphi, bine ai revenit  [pk] si sanatate multa.

 

Eu mor de somn, Marco s-a trezit la 3am si nu a mai putut dormi; cica a fost luna plina...s-a fatait in pat, apoi a scartait usile pe jos...am readormit tarziu, iar cand a sunat ceasul, parca ma lovise trenul  [zirea]

 

O saptamana faina sa aveti. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

 

Sunt prinsa cu multe proceduri la munca pe care le tot schimbam, corectam si uite asa nu mai terminam.

 

Azi sunt un pic mai emotionata...acum 10 ani venea mezinul nostru sa intregeasca familia.

 

Ela, ma bucur ca fratele e bine!

 

Strumphita, bine ai revenit!

 

Miha, ma bucur pt tine sa o tii tot asa!

 

Sanatate tuturor si numai bine!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tot eu!  [biz]

 

Mi-am facut un ceai si admir toamna voastra frumoasa cu cer albstru, iar cand ma uit pe geam ma ia drepresia instant!  [:-)))]  Ploua, ce credeati ca am scapat? 

 

Stau cu ochii pe telefon, scoala nu m-a sunat sa ma duc sa iau mandra acasa, deci nu e asa rau sa o faca pachet. S-a trezit de dimineata toata transpirata si palida rau, ii tremura paharul cu apa in mana. Abia a  mancat tot weekendul, doar 2-3 guri...  O fi luat crocobaurul de la Mr. Brexit, care Mr. nu mi-a raspuns inca la mesaje, cred ca-i bai mare in Brexitland!  [smulgpar]  nu stiu nici despre el nimic inca, cred ca are meeting unu dupa altu`, mai ales saptamana asta. Azi a fost si speech ul Reginei... si se aproprie cu pasi repezi 31 Octombrie [bang]

 

Silvi, tu inca te lupti cu migrenele? Pe mine ma lasasera o perioada lunga, dar m-au cam reapucat de vreo 2 luni, dar eu stiu de la ce mi se trage. Sper si tu sa afli sursa.  [pup]  Cat despre operatia despre care scriam deunazi, ca doar am 2 total diferite, probleme total diferite, nu am de ce cere o a 2a parere pentru ca mi-a spus clar ca fara operatie nu o sa fiu mai bine, ci mai rau. E vorba despre ambele incheieturi de maxilar, pe stanga e la nivelul 4 din 5 si dreapta 3 din 5, care 5 e cel mai rau. Am facut RMN si au vazut clar ce si cum, RMN la care nu voiau sa ma trimita pana nu am pus eu piciorul in prag si am refuzat sa ies din cabinet pana nu ma trimit la RMN, ca prea m-au plimbat cateva luni si eu nu puteam manca. Nu ca as manca acum foarte bine, dar inca mestec. 

 

Moon, tu inteleg ca ai 2 nazdravani si inca unu la purtator?  [gravi]  Sa fiti sanatosi cu totii! Mi-e dor si mie de bebe, dar s-a inchis fabrica  [q]  In Iasi de mult tare nu am mai fost...  Copou, da... acolo am fost la facultate si am stat un an in camin, in rest am fost prin gazda in Tatarasi, Podu` Rosu, Pacurari.. si mergeam pe jos prin spate pe langa case.. frumos! Mi-e tare dor si mie! 

 

Ella, ce ma bucur ca e bine fratele tau. Marcia ce mai face? E la liceu deja? Nici eu nu am dormit tot cred ca din cauza lunii pline...  [mata]

 

S-a facut si ora de plecat dupa mandra, ca tot am facut mentosane azi [doh] saptmana asta nu se tin afterschool clubs ca e saptamana de dinaintea vacantei de mijloc de semestru. Odata am uitat-o, deh ... eu cu buna baza ca e la clubul de cooking  [mariaj]  M-au sunat sa ma duc s-o iau, nici nu stiu cand am ajuns la scoala intr-un suflet... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

v-am citit, da' n-am prea avut timp sa si scriu. e o toamna cu mult folk [:)]  plus ca mi-am gasit si cateva piese de teatru (care mi-au placut mult).

 

la serviciu iar am draci cu Belgia si Olanda - acum vor sa mi le ia, ca nu ma iubeste echipa - cica-s prea "demanding" [:-)))]  si sa-mi dea Italia. cu prima parte n-am nimic impotriva, sa le ia si sa se spele pe cap cu ele, da' Italia n-o iau sub nicio forma. prevad un mic scandal.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...