Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gutui si crizanteme


Recommended Posts

  • Răspunsuri 968
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Nici nu stiu daca sa va povestesc...

 

Facu' sotu' boacana mare! A facut praf masina chiar in intersectia din cartier...Nu a fost atent la facut stanga, si a agatat o duba, care s-a dezechilibrat, a intrat intr-o alta masina care a ricosat in masina noastra pe care a facut-o varza... Nimeni nu a fost accidentat, caci nimeni nu avea viteza....Au venit in 10 minute 3 salvari (evident degeaba) si sotu' a incurcat circulatia si a provocat o coada de km timp de 2 ore. Ne-am ales cu 200E amenda si masina praf (zice sotu' ca nu prea se poate repara). Slava Domnului ca nimeni nu a fost ranit si ca nu i-au luat carnetul, ca tare rau ne-ar fi incurcat.

De masina nu imi pare rau, desi era noua, o luasem in Iunie, ca si asa nu imi placea si voiam sa o vindem cum iesea din garantie. Am ceva emotii! Sa vad cati bani ne da pe ea asigurarea.

Nu am avut in viata noastra nici-un accident... Cand m-a sunat, nu imi venea sa cred! ca doar e as in ale volanului. Dar de, ceasul rau, pisica neagra, neatentia...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Of Anja, imi pare asa de rau...se intimpla sa stii. Si sotul meu a facut o masina praf - la el a intrat un autobuz pe contra sens...tot asa, nu a fost nimeni ranit, autobuzul nici zgariat dar masina noastra a fost complet distrusa. Se intampla accidente...cel mai important e ca nu a fost nimeni ranit. Si cel mare a facut o masina praf - iarna, gheata...masina a fugit, alunecat de-a latul la trei benzi de trafic, intors 360grade si izbit de parapet. A avut un noroc chior ca nu a trecut nimeni pe langa el.

 

Hugs!!!! Sper sa se rezolve multumitor cu asigurarea. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

 

Anja, ma bucur ca sotul e bine si la fel si ceilalti implicati in accident. masina e doar o masina, nu prea conteaza. Noi am avut un accident in octombrie, acum 6 ani, erau si parintii mei in masina, eram la o nunta si mergeam in urma alaiului extrem de incet. s-a urcat o caruta pe noi. carutasul a stat ceva vreme in spital. masina avea 30.000 km in bord dar nu s-a putut repara. Ne-au facut reducere la masina noua ca am predat-o la renault de unde o luasem si am luat tot de la ei alta noua.

 

strumphy, si eu sunt in cautarea unei solutii pentru par. de cand mi-au aparut fire albe in fata, spre tampla dreapta, deocamdata, mi-am facut suvite blonde si m-am tuns mai scurt. asta in ianuarie. de atunci a trebuit sa imi refac suvitele de trei ori, la salon ca nu as putea sa fac acasa asa ceva. pe mine fiecare procedura ma costa 350-400 lei. problema e ca stau jumatate de zi acolo si nu am timp. as incerca sa ma vopsesc culoarea mea naturala dar mi-e ca o sa creasca parul prea repede si o sa se vada foarte urat. asa cum e acum cu suvite blonde in mai multe nuante e ok ca firele albe se pierd si nu sunt vizibile o lunga perioada. 

 

La  noi nimic nou. am fost libera cateva zile dar nu am reusit sa ma odihnesc. Am fost la Constanta la dr, am facut si cumparaturi. C a avut sambata concurs, duminica am avut reuniune de familie.

 

Rugaminte> face careva cumparaturi la Carrefour si ne poate ajuta cu 2 jucarii, albastru si rosu. Noi nu avem in oras si mica a ramas setata de vineri...Bineinteles ca platesc eu si jucariile si transportul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata,

 

mi-am facut o cafea si m-am cocotat in varful patului cu laptopul in brate sa mai lucrez, dar mai intai desigur dau raportul pe aici.  [cit]  Miss inca doarme, doar e vacanta si afara ploua. Sper sa nu o tina asa toata ziua ca am de mers la posta cu cateva comenzi. 

 

Ieri am fost in gradina botanica si ne-au inghetat toate cele. A fost tare frig, nu eram pregatiti. Cand am plecat de acasa era soare, dar ne-a inselat. Peste noapte a fost frig, cam 3-4 grade, dar am cam uitat cum e cu soarele cu dinti, am aflat ieri  [fri] Ne-am invartit putin sa admiram culorile toamnei, Sophia s-a jucat la locul de joaca vreo ora si apoi am plecat acasa ca nu mai puteam toti de frig. Precum plecasem tarziu din Kew si ne ia cam o ora pe metrou sa ajungem acasa, pe peron asteptand trenul le zic alor mei: I hope we can have dinner before Brexit!  [batcap]  [:-)))]  voiam sa zic Strictly, un show de dans pe care il urmarim la Tv si despre care vorbisem pe drum. Se vede ca am mai mult Brexit in cap decat chiar Mr. care lucreaza cu asta toata ziua  [ups] Sophia nu mai putea de ras, eu nu mai puteam de frig.... imi inghetase si creierul si numai falcile  [:-)))]

 

Anja, ce ghinion! Imi pare rau si sper sa va dea asigurarea cat mai mult sa puteti sa va luati o alta masina.  [flo2]

 

Silvi, trebuie sa imi pun ochelarii pe nas si sa te vad pe Fb ca nu imi aduc aminte sa te fi vazut cu suvite.  [:I]  Si eu am avut, ca de aia am ajuns eu la coafor acum 3 ani si tot merg regulat la 5-6 sapt, ca voiam o schimbare, dar nu mi-a placut si m-am intors la o culoare. 

 

Rox,  doctorii refuza sa o numeasca intoleranta, cica e doar o sensibilitate foarte mare la amblele. 

 

Nu mai trancan, trec la treaba pana se trezeste mandra ca sigur imi gaseste ea pe undeva sa iesim, asa face mereu in vacante de cum se trezeste: unde mergem azi? ce facem?  [help] 

 

O saptamana buna tuturor!  [biz]  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...