Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gutui si crizanteme


Recommended Posts

Bună! Strunphitza, băieții sunt înscriși la o gradi de stat din București, scriptic, încă nu frecventează ca nu au vârstă (teoretic primesc copii de la 2 ani), dar dna directoare zicea sa mai sun la sfârșitul lunii sa mai vedem. Silvi, am admirat-o pe sportiva de C. Pe fb. Subscriu, mi se pare blondul cel mai rezistent la firele albe. Anja, ținem pumnii cu asigurarea. - - - Noi am avut un weekend încărcat, au venit ai mei, am făcut grătar, am fost la o ferma cu toții, și și-au împărțit nepoții. Eu m-am trezit de la 06,bebelina s_a tot muscat, eu aveam emoții, asa ca s-a dus somnul. Interviul a mers ft bine, și ne-au dat la amândoi viza pt SUA pe 10 ani. Acu aștept sa ne anunțe când putem merge după ele, și trebuie sa îl sun pe gineco sa îl întreb de zbor. Aștept sa ia HR biletele de avion și hotelul, sa vad ce fac cu băieții, ca i-am ținut pe și mei special pt asta. O zi însorită în continuare! e
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 968
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ziua buna! 

 

 

Eu am avut o saptamana dificila, a fost randul meu sa stau cu mama. E tot mai greu sa o vad cum se stinge... Din pacate, a murit si o matusa de-a mea, sora mai mica a tatei. El face fata tot mai greu la toate cate s-au adunat.  Saptamana asta merge sora mea mica la ai mei. Daca ajungem cu bine la sfarsitul saptamnaii duc si copiii sa se mai vada odata.

 

Acasa copii si sotul s-au descurcat exemplar, au fost harnici, constiiniciosi si cuminti. Inclusiv s-a dus barbatul la sedinta cu parintii la scoala. El nu mai fusese decat o singura data , la prima sedinta din cl 1 cand s-a contrazis vocal cu sefa de comitet de parinti care venea cu f multe propuneri de "sa dam bani sa facem!" . Nici acum nu a tacut, dar a fost ok [:D] 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anja, imi pare tare rau pt accident. Cred ca te-ai speriat f tare, pana la urma, tabla se repara sau se inlocuieste, bine ca nu a fost nimeni ranit! 

 

shtrumph, sanatate multa! 30 kg!?!? Uaaau! esti foarte tare! Bravo! Pe mama ta o inteleg foarte bine cu activitatile in gradina. Tata imi spunea ca daca nu ar avea gradina, udatul, pigulitul legumelor, ar umbla pe drum urland. Acolo, in gradina, e oaza lui de liniste. Cumva l-am mostenit cu asta, si pe mine ma linisteste sa lucrez in gradina (dar urasc sa gatesc de ex, activitate relaxanta pt altii). Eu mereu zic ca tot o taranca sunt in adancul sufletului meu, cu toata facultatea si munca mea intelectuala de zi cu zi.  Ma bucur si ma laud peste tot cu cele 8 mere culese din marul nostru, prima pruna pe care am gasit-o in copacul pe care l-am pus in urma cu 3 ani in curte, trandafirii care inca sunt plini de floare, cele aproape 40 kg de struguri culesi din via noastra.  

 

moon, felicitari pt viza. Plecati acum, repede, sau dupa ce se naste cea mica? Tare scumpi sunt pruncii astai intre 1.5 si 4-5 ani. Cred ca e perioada cea mai delicioasa, cand sunt inca foarte inocenti si dragalasi si scot perle pe banda rulanta. 

 

Mihaela, sper ca esti bine. Ti-am admirat fotografiile pe FB, frumoasa toamna voastra si tare frumos o surprinzi in poze! 

 

Fleur, urata patania cu viespea, sper ca sunteti ok amandoi. Si tu vad ca esti tare plimbareata.

Tare mi-e dor si mie sa ies. Aseara Bianca se plangea ca ar vrea sa vada atata de multe locuri, ca a vazut atat de putin din tara asta! Din pacate anul asta nu ne putem misca deloc. Se plange deja ca nu mai poate, ca e foarte obosita, ca e satula de scoala si de teme si de invatat, ca toti trag de ei cu teme, teste, cu frecat la cap "aveti examen!!", ca nu poate avea si ea o zi cand sa nu faca decat ce ii place. Adevarul e ca inclusiv weekendurile le au pline de teme si invatat. Urmatoarea vacanta insa va fi abia de Craciun, pana atunci, baga scoala de le iese pe ochi.  

 

viviana, sper ca Silvia e ok [pup] 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma vopsesc de cativa ani singura acasa. Ma fac blond si din fericire o mostenesc pe mama, care acum, dupa toate prin cate a trecut, ii creste inapoi un par castaniu-negru des si fara nici un fir alb. Eu natural sunt un saten-blond, seman cu o bunica la culoarea parului.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua,

 

Laura, [grup], te inteleg ca e greu sufleteste cu ai tai.... Multa putere!

E un an dificil si pentru copii... e nevoie si de o minte relaxata, nu numai de informatie si lucru. Adica printre ele (ca sunt necesare) sa mai aiba loc si ceva care sa-i mai destinda... Hai ca va trece repede anul!

 

Silvi8, de ce jucarii ai nevoie?

Nici mie nu imi place sa ma vopsesc si in general sa merg la coafor.... mi se pare plictiseala curata [batcap] - programare, asteptare.... Din pacate am inceput sa albesc rau si a trebuit sa incep - am amanat momentul cat de mult am putut... Am cautat o anuanta apropiata de natural. Prima data am mers la coafor, fiind de vopsit tot parul, am zis ca eu nu ma pricep... M-a costat vreo 260 de lei, in conditiile in care un tub de vopsea de par costa in magazine 20-30 de lei.... Dar nah, preturi de coafor, manopera chestii, trestii, plus ca pe langa vopsit te taxeaza si spalat pe cap, uscat si doamne fereste sa mai dea putin si cu peria rotunda, ca mai baga si un coafat de 10-20 de lei sau cat o fi.... (si pretul a fost fara tuns, ca ma tunsesem cu putin timp inainte). Mi s-a parut cam mult sa dau banii astia o data la o luna - doua (cand se vede parul crescut), asa ca am zis ca de acu incolo ma vopsesc acasa...

Plus ca m-a cam enervat si coafeza cand am intrebat-o cu ce nuanta m-a vopsit (ca a pregatit-o in alta camera, sa nu vad) si mi-a zis ca e vopseaua lor, nuanta lor, ca deh, nu era fraiera sa-mi vanda pe tava solutia si eu sa nu mai vin sa cotizez.... Ok, bine, lasa ca mai vedem noi.....

Eu am la fel, si o tunsoare banala, care sa nu necesite mers la coafor prea des [alcool]  O tunsoare dreapta, unde poate creste parul pana ma plictisesc. Tot timpul ma intreaba coafezele daca nu vreau mai in scari, bob, mai fistichiu, mai nu stiu cum.... ca nah, sa vin mai des :)))) Nu, drept e foarte bine...

Asta e, nu sunt eu o fiinta prea cocheta.... Noroc ca nu sunt multe femei ca mine, ca altfel am zis ca ar da saloanele faliment [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, mulțumesc de întrebare. Mai bine nu sunt, dar am pus cap la cap multe și am constatat ca e și premenopauza care se suprapune și care da exact aceleași stări ca și epuizarea psihică. Măcar știu ca nu sunt nebuna :). 
 

Altfel fac ce fac de o vreme: plimbari, fotografiez, yoga, tricotez, gătesc, ma uit la filme, ascult cărți, merg la cursul de pictura, merg la job. 

Sambata am ieșit 3 ore singura, sa fotografiez toamna. A fost superb. M-a prins aproape întunericul in pădure, era așa de frumos! Iau fiecare zi așa cum e, uneori mai bine, alteori mai puțin. 
 

Ma gândesc la tine, stiu cât de greu e sa îți vezi parintele plecând...multă putere. 
 

Va imbratisez, ma iertati ca nu am energie sa va iau pe rând, dar va citesc și ma bucur de tot ce scrieți. 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare pinguini,

 

Miha, frumos program de week end. 

Ma gandeam la lipsa de Personal, nu mai recruteaza firma care te- a angajat pe tine? Poate e un proces care durează , dar poate fi o soluție sa caute in Rom. 

Laura , f greu, dar important este ca mama ta are familia alături , este mare lucru. Multa putere îți doresc. 

 

Anja, ghinion cu accidentul , sa rezolvati cât mai repede și mai bine cu asigurarea. 

 

Strumpfi, felicitări pt voința . 

 

Monica , și eu cam la fel , dau ăștia faliment, noi avem ce ne trebuie acasă , așa ca se rezolva și cu tunsul copiiilor. 

 

O săptămâna frumoasa va doresc . 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Judoka, nu eu am fost recrutata, soțul meu a fost :). Ce lucrez eu aici, nu exista meserie in Ro, eu am făcut 3 ani de facultate aici ca sa pot lucra in laborator. Dar sunt meserii similare in Austria și Germania, in Polonia, am colegi de acolo care au primit legitimația direct, fără sa trebuiască sa facă completări. Cei din Ro, eventual biochimiști care se apropie, dar nu primesc legitimația direct, trebuie sa completeze. Știu o tipa care a făcut asta, dar ea a venit Pt ca soțul ei primise job. Deci de recrutat, nu se poate. Nu din țările est-europene. Din restul, vin dacă vor, nu prin recrutare. Secrecrureaza medici și asistente medicale, in domeniul sanitar. E foarte nasol :(. 
 

Acum sunt doi tipi din Siria, care au lucrat acolo in laborator, își dau examenele Pt a primi legitimația. Unul va rămâne la noi sa lucreze. Celălalt e puțin in dilema. A venit aici Pt ca șeful a fost singurul din Suedia care l-a angajat, asta vara, pe perioada concediilor. Și a primit prelungire pana la sf. anului, apoi pe încă doi ani. Dar familia și prietenii sunt pe continent, dacă primește legitimația și găsește job acolo (e plin de anunțuri, doar sa îl ia) va pleca. 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rugaminte> face careva cumparaturi la Carrefour si ne poate ajuta cu 2 jucarii, albastru si rosu. Noi nu avem in oras si mica a ramas setata de vineri...Bineinteles ca platesc eu si jucariile si transportul.

 

Maine sau miercuri voi merge la mall - avem acolo un Carrefour mare. Daca imi trimiti o poza cu jucariile, ajut cu mare placere [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...