Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gutui si crizanteme


Recommended Posts

  • Răspunsuri 968
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Bună seara, doamnelor, n-am mai scris de ceva vreme dar v-am citit.

 

Am avut niște zile tare aglomerate la birou, deplasări, tot felul de urgențe.

 

Anja, ce sperietură cu domnul Anja și cu mașina! Bine că n-a fost mai rău de atât.

 

Laura, o îmbrățișare mare de la mine! Cred că îți e tare greu

 

Fleur, mă bucur că Eric e mai bine.  [flo2]

 

Strumfi, ce bine îmi pare că mai scrii pe aici  [pup] . Poezia Sophiei e tare faină  [il] .

 

Referitor la vopsit, eu mă vopsesc cam de 15 ani când am început să albesc (nu e genetic și nu a fost pe bază de stres). Dacă nu m-aș vopsi acum aș fi aproape albă :).

 

Nu mai știu ce am citit, revin mai târziu, că scriu la mesajul ăsta de două ore (mai am și ceva de lucru între timp). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello,

 

am ajuns acasa si m-am trantit pe canapea. Nu mai pot de picioare, nu imi mai trebuie gym, ca nici nu am timp sapt asta de asa ceva. Ba cred ca ma dor si din cauza ghetelor, desi fara toc, nu m-am reobisnuit inca cu ele. Oricum, am mers asa de mult: muzeul copilariei, shopping, parc. Am batut Londra de la est la vest si sud nord. [alcool]  Am schimbat o mie de metrouri si autobuze, aglomerat peste tot ca e vacanta si precum a fost o zi superba calduta de toamna a iesit toata lumea din casa dupa o luna de ploi  [:-)))]  La muzeul copilariei aveau o gramada de activitati pentru copii, nu am stat mult, vreo 2 ore dupa care ne-am oprit la magazine in drum spre Regents park, sa ne uitam de rochita pentru Halloween, ca vrea anul asta sa mearga cu Trick or Treat  in cartier cu o prietena  [vampir]  In Regents park superba toamna, o gramada de rate, gaste, lebede pe lac.. cumparasem de la un magazin o punga cu seminte si le-am hranit. Abia ne mai caram picioarele in drum spre metrou sa venim acasa. Cina in seara asta Mr o mananca rece, ca nici nu am timp ori chef de gatit si mai si vine tarziu. Inca e la birou si ii ia o ora pe bicla sa ajunga acasa. Nu stiu ce s-a intamplat cu Brexitul azi, nu am apucat sa citesc stirile. Imi face Mr. raportul cand ajunge. Aseara dupa ce a ajuns era tare happy for some reason, canta, glumea cu Sophia, nu ca nu mi-ar pune ei amandoi parul pe moatze cu hahaiala lor si vorbitul continuu, dar aseara nu imi explicam ce e asa happy ca il stiu foarte foarte obosit si stresat.  Il intreb: do you know anything about Brexit but can`t tell us?  [:D]  [:-)))]

 

Ioana, eu cand ploua rau cu bulbuci zic " it`s pouring buckets" sau " the heavens opened".  Cand o toarna apasat dar nu cu spume  " it`s raining cats and dogs". Il mai intreb pe Mr. cand ajunge cum se zice pe la ei  [:D]

 

Viviana, imi pare rau de ghinionul cu muncitorii. 

 

Judoka, eu pe langa dieta fac si sport, dar de vreo 2 luni ma dor tare soldurile, se duce durerea pe picioare si am zile cand nu pot sta nici pe fund. Saptamana trecuta am avut asa vreo 2 zile. Asta pe langa durerile de umeri, dreptul in special. Nu pot dormi pe parti si cateodata dimineata nu pot duce periuta la gura.  Retetei de prajitura i-am facut poze, dar stiu eu daca pot atasa?  [jamaica]

 

Velvet, o sa iasa soarele si pe strada ta.  [flo]

 

Mihaela, imi pare rau ca nu esti ok. Sper sa iti gasesti linistea cat mai curand. 

 

Ceva ce am vazut azi la muzeu si mi-a placut mult. 

 

" We don`t stop playing because we grow old, we grow old because we stop playing." 

                 

Am inceput mesajul asta de o ora, am si uitat ca mi-am facut un ceai. Il beau rece  [ups]  [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Merci ptr ploaia aia cu bulbuci. Ma asteptam sa aiba un cuvant ptr ea- ca drizzle. In Galezia echivalentul ptr caini si pisici este ‘old ladies and canes’.

 

Strumphi, nu stiu cum rezisti sa te doara atatea. Sper sa scapi de ele cat de usor.

La Muzeul Copilariei as vrea sa ajungem si noi. Candva....

 

Am inteles cum e cu pre-meno. Eu am mai 3 ani pana la 40 si mi se parea devreme tare.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...