Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gutui si crizanteme


Recommended Posts

Strumph, fetele mele sunt clasa a 6-a si respectiv a 5-a. Invata dimineata, le-am mutat de la scoala unde au facut clasele primare, la un colegiu care are si gimnaziu. Acolo clasele 5-8 invata dimineata. Programul de dupa amiaza e criminal, iti fragmenteaza toata ziua, nu mai ai timp de nici o activitate extra, de nimic in afara de temele pt scoala.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 968
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dimineața , 

 

 

Monica , cum era un citat celebru : iarna nu e ca vara  [:)] dar, au dreptate, e iarna, ninge , e frig. La n am avut întreruperi , am avut in schimb vara , pt ca noi mai avem școala in Iulie când e canicula . Iar clădirile sunt vechi și nu au aer condiționat . 

 

Strumpfi , merci de rețeta . 

 

Din experiența noastră , un sport care nu afectează articulațiile e înotul . Nici nu depinzi de prognoza meteo [:)] .

 Avem și noroc de o piscina micuța , relativ aproape de casa . 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana, ce fete frumoase si mari ai. Sa iti traiasca si sa fie sanatoase. Biciclete din alea am vazut in Herastrau, noi nu le-am incercat.

  Laura, multa putere, e greu prin ce treci, ai mei inca sunt in putere si sunt de un real ajutor. De altfel mama e singura persoana care nu ma intoarce din drum. Si acum nu era in plan sa ia copii cu ei, da zice mama: "Esti fata mea, eu nu te intorc din drum". 

Chiar voi ati observat ca bunicii au rabdare mai mare cu nepotii? Eu raman uimita de ai mei. Taica-miu care e un munte de om, pe mine nu m-a pupat atata, cat il pupa pe M. Toata ziua il dragaleste, zice el ca ii si seamana.

 Monica, iarna noi facem si 1 ora pana la job, la noi in sat nici nu dezapezesc, eu am masina de aia de zapada si lopata evident.

 Parintii au ajuns cu bine acasa, au zis ca momentan vor sta la apartament, dar ii mai duc si la tara. Am luat si pasapoartele, in final viza e B1/B2. Acu astept biletele de avion, mi-a zis gineco ca e posibil sa imi trebuiasca scrisoare medicala sau ceva cum ca am voie sa zbor.

 Silvi, nu ma intelege gresit, nu ma deranjeaza si nu m-a deranjat nici injectiile in burta, nici cele intramusculare, nici faptul ca vomit in fiecare zi, atata timp cat copilul e bine. Din pacate cunosc riscurile prea bine, daca tii minte eu am trecut prin ce a trecut cumnata ta, si frica ramane. Dar stiu ca sunt extrem de norocoasa.

 Aseara am fost si la film. Am reusit sa fac si ceva curatenie, sotul zice ca e inutil, ca oricum intr-o ora cu copii e la fel.

  Azi vreau sa merg la cumparaturi sa imi iau un costum de baie intreg, nu vreau sa stau cu burta in soare, si poate si un troller.

  Michelle in Canada am fost in 2017, acum merg in SUA. Eii, zice si sotul meu asa, banui ca e ft greu sa ajungi sa lucrezi la NASA. Asa mai zice ca ar vrea sa se mute in Australia, dar cica nu vrea sa mai lucreze in IT. Zice si el.

 Zi frumoasa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

 

sunt in plin proces de creație a unor proceduri. Nu sunt f incantata, dar nu am ce face. Copii sunt bine, Mihai intra saptamana viitoare in vacanta intersemestriala. Ramona va pleca in week-end intr-o excursie.

 

Laura, o imbratisare si de la mine!

 

Ella, sanatate fratelui!

 

Miha, ti-am admirat portretul!

 

Corina, am fost la medicul meu ginecolog si printre altele am discutat si despre vaccinul HPV pt R. A zis ca deocamdata nu e cazul, sa mai asteptam sa mai creasca.

 

Ioana, am admirat fetele pe bicicleta. Ce a crescut P!

 

Ella, sanatate multa lui fratelo!

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

2000 de dolari nu-s suficienti sa mearga in SUA?  [alcool] eu n-as merge never ever atunci  [alcool]  [:D]

 

 Da Velvet, si mie mi s-a parut un pic subiectiv. Sincer eu am banuit, de obicei interviul, cum zicea Ella, e destul de liniar, insa daca li se pare lor ceva insista cu intrebari. Si la el fusese ceva de genu: de ce mergeti, cu ce se ocupa sora (aici el nu a stiut sa zica decat ca e sora medicala, consulul zicea adica asistenta?, si el hmm nu stiu sora medicala), cine va plateste biletele de avion, unde lucrati, ce lucrati (aici el a zis ceva de inginer de sistem sau cam asa), sunt convinsa ca consula nu stia ce e), ce salariu are (intre noi fie vorba, si eu fiind in Cic am plafonata indemnizatia, insa eu am venit cu extrasele de cont, plus la noi a fost interviu de grup). Pana la urma omu, poate si-a strans banuti si avea, ma rog.

  Silvi, acum cu 60 zile inainte trebuie sa te intorci la job pt indemnizatie, iar sotul meu nu isi va lua luna tatalui, iar ai mei au deja 1a9l, deci nu stiu daca ma incadrez. Plus am auzit recent de 2 copii retrasi de la gradi, ca nu s-au acomodat, tot asa mai micuti - 2a+, deci trebuie sa iau in calcul si asta. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Michelle, nu sunt mulțumită de salar. In prima faza nu l-am acceptat. După câteva zile a revenit șefa și a adăugat o suma mică, spunând ca bugetul e deja împărțit. Și cu promisiunea ca va transmite șefei mele directe toată discuția noastră și spera ca la viitoarea discuție sa se tina cont. Salarul e retroactiv din Aprilie, dacă îl refuzam, nu primeam nimic. Așa ca temporar am acceptat, aștept urmatoarea mărire, va fi in Martie. Dacă nu sunt Ok atunci, voi reconsidera demisia. 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello,

 

m-am trezit la o ora imposibila, silly o`clock ii mai zice pe aici, si cu o durere de cap nebuna. Beau o cafea, poate trece.  

 

Michelle, ziua mea e la inceput de vara in Iunie, multumesc oricum  [flo2] Sper sa nu fie cazul sa se inchida iar scolile pe la voi. Cat despre zane, costa destul de mult trimisul peste ocean, eu folosesc doar Royal Mail signed and tracked, pentru ca in caz de se pierde pe drum nu intru in radar ul etsy, care-s foarte stricti. In proportie de 50% clientii mei sunt americani. Chiar aseara am primit 2 comenzi din US. 

 

Monica, deci fata ta cea mare de o seama cu nepoata mea e in clasa a 6a? Wow, eu deja am pierdut firul, nu mai stiu in ce an sunt nepoatele mele. Sincer nu stiu prea multe nici despre nepoatele din Tenerife  [fri]  Fiecare din noi suntem prin alta tara cu alt sistem... 

 

lauranico, unde merge Ramona in excursie? Cati ani are acum de te gandesti la vaccin? Eu o sa i-l fac Sophiei cand o ajunge la varsta la care se face aici. 

 

Moon, vacanta placuta! In ce parte de US ajungeti si cand plecati? 

 

Judoka, eu nu inot si am si fobie de apa adanca, dupa ce avea sa ma inec intr-o piscina in Italia acum vreo 15 ani [ups]  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...