Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gutui si crizanteme


Recommended Posts

moon, si pe mine ma ajuta mama foarte mult inainte de a se imbolnavi. Copiii si-au petrecut mare parte din fiecare vacanta de vara la ai mei pana in urma cu 2 ani. Mama implineste vineri 66 de ani, daca nu era pacatoasa asta de boala, era in putere, cu multa energie si dragoste de daruit. Dar asta e viata , acum o  ajutam noi pe ea. Si da, suntem niste norocosi ca ii putem fi alaturi, ca putem avea grija de ea, ca inca putem sa vorbim si sa ne sfatuim, sa traim inca moment impreuna.   Vineri mergem la ea cu tort si sampanie sa o sarbatorim. 

 

lauranico, eu am vorbit cu medicul de familei sa comande vaccinul  pt Bianca (are 14 ani, e la limita, nu mai vreau sa aman).  Vacanta placuta lui Mihai! Si cei mai mari ar avea mare nevoie de un pic de pauza. 

 

Ioana, frumoase locurile pe care ni le-ai aratat! Pupam si fetele cucuietele sportive [pup] 

 

viviana, ma tot intreb cand se termina ghinioanele la tine. Te imbratisez si iti doresc de Craciun sa aduni toata familia in livingul tau , sa pui o masa mare si sa va bucurati de casa la care ai muncit atat! [pup]

 

michelle, imi pare rau pt situatia de la scoala lui Will. Sper sa se rezolve cat mai repede si sa nu aiba copiii de suferit. (ai mei ar fi super fericiti de zilele de pauza, cred ca nici Will nu se plange tare [:)] ) .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 968
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Sophia inca doarme si e aproape ora 10. Si ai vostri dorm tarziu in vacante?  [nani]

 

 

Sper ca azi sa nu ma scoata iar pe afara ca ma dor picioarele rau, cred ca si pe ea de doarme asa tarziu. Maine avem bilete sa mergem la Liz Pichon dupa amiaza, iar la pranz ne vedem cu Mr. sa mancam impreuna. 

 

Am uitat sa va zic, mi-am anulat programarea la coafor de saptamana asta, mai stau pe ganduri vreo 2 saptamani, daca sa ma mai vopsesc ori ba. Daca ma sperii in vreo 2 sapt de cum se vede parul alb ... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus pinguini

 

Multumesc mult pt gandurile bune  [pup]

Fratelo e mai bine...ieri i-au scos tubul de la un dren (avea 4) si fiind ft lung, l-a durut ft tare...a zis ca e prima oara cand il doare asa rau...fizioterapetul vine zilnic si face cu el exercitii...are un pom (cica asa ii zice) pe care sunt agatate 5 aparate prin care trec perfuziile  [zirea] acum 2 zile a cazut, pt ca e ft greu...dar nu peste el, ci s-a lasat in jos...pomul ala tb sa il care cu el cand merge. 

Chirurgii au zis ca atunci cand se pune picioare, se va externa si dupa ceva timp va reveni la gastro pt tratament..nici ei nu mai fac planuri, depinde de evolutia lui....dar am inteles ca analizele de sange au iesit bune..si ca decizia de a-l opera de urgenta a 2a oara a fost una ft buna.

 

Strumphi, sanatate multa si tie...si spor la alergat. 

 

Moon, mai bine iei scrisoare medicala cu tine..dar sa fie si in engleza...cand au venit fratelo si cumnata aici, tipa de la check-in a vazut ca nu ii e bine si l-au intrebat daca poate zbura..el avea iesirea din spital, in care scria ca poate, doar ca-i trebuie carucior (cumnata vorbise la Swiss si ceruse carucior si in tara si aici).

 

Eu am dat interviul la ambasada USA la ghiseu...aveam la 8.15am, m-am inscris online (a durat mult la completarea cererii, o groaza de informatii ce tb date, inclusiv datele fostului sot si cand am divortat [zirea] )..la 8am am fost acolo, la 8.15 au dat drumul doar la cei care aveau interviu la 8.15...am trecut prin controlul de securitate (nu am avut voie sa avem nimic cu noi, eu mi-am lasat si mobilul acasa, aveam doar biletul de tren si cheile cu mine), am fost la interviu si la 8.25 eram deja afara..mai mult a durat drumul pana la interviu decat interviul propriu-zis...intai am fost la un ghiseu unde au luat amprentele si dosarul....apoi la ghiseul cu interviul.

Pt cei care nu vorbeau engleza aveau ghiseu special..o data cu mine a intrat si o familie de pensionari, vorbeau doar sarbeste.

Presupun ca in momentul in care introduci toate datele online, ei iau o decizie...e doar o presupunere, tare as fi curioasa sa aflu daca e asa.

 

La noi e ceata, nu se vede lacul din birou..cand e soare vad lacul si muntii inzapeziti.

 

Nu-mi place frigul, m-as muta si maine in tarile calde...tot discut cu Marco de pensie, el peste 7 ani si putin se va pensiona..acum vrem sa ne mutam in Cartagena, acolo e mereu cald...peste 5 ani vom analiza si ne vom hotari...dar oricum nu ramanem aici, din cauza finantelor si a frigului.

 

O zi faina sa aveti. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu platesc pt asigurarea la masina putin mai mult, asa nu se modifica in caz de accident. In cazul in care masina nu se mai poate repara, asigurarea iti da valoarea ei actuala.

Prietenii nostri au avut un accident, a intrat unul in spate la stop si l-a facut praf. Valoarea masinii era de 15mii, iar reparatia costa 20mii. Asigurarea nu a vrut sa plateasca reparatia, asa ca ei au predat masina, au luat cei 15mii si si-au luat alta masina. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moon sarcina usoara si calatorie placut in US!

Am vazut ca intrebai pe subiectul cu America, nu ma pricep (nu am fost niciodata acolo), dar eu as zice, ca sa elimini orice risc, sa ai la tine o scrisoare medicala in lb engleza, in care sa fie trecute si nr de saptamani de sarcina la momentul zborului, tratament pt sarcina, adica medicamentele... Zic si eu, ca sa nu existe discutii...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello,

 

Fleur , ma bucur ca Eric e mai bine...si William era vorbaret, era clownul clasei  cand era mai mic...prin clasa 3-a ocoleam profesoara ca mereu imi spunea de el ca nu-I tace gura.

 

Am si eu un clown care nu da semne de cumintire nici in cls a 5-a. Mi-e si frica sa o sun pe  diriga sau sa merg la scoala. N-are stare nici in ore, nici in pauze.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...