Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gutui si crizanteme


Recommended Posts

  • Răspunsuri 968
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Laura, sa sarbatoriti frumos vineri si sa faceti multeeee poze cu totii!!  [pup]

 

Roli, ce distractie! [bis]  Mi-ai adus aminte acum de mama cum ai spus "copilaretul" si ea tot asa ne zicea. Mi-e dor de ea, desi am vazut-o in Aprilie, e greu cand esti asa departe. Pana la urma cum ati ajuns la destinatie? Cu masina sau tren? Voiam sa zic de Valea Oltului, nu am apucat sa il duc pe domnu` sot si pe acolo, dar in primavara i-am spus ca data viitoare il pun sa conduca si pe acolo, sa vada si partea aceea de Romania. Imi propusesem sa aterizam la Timisoara si sa inchiriem masina sa facem un tur pe la Castelul Corvinilor, Sarmizegetusa, Tg. Jiu, Valea Oltului.... dar m-ai pus pe ganduri cu ce ai spus despre accidente. 

 

Monica, da da... macat atat imi amintesc, de ziua ei  [:D]  [:I]  in rest chiar am pierdut sirul... Mama mi-a spus ca A acum invata de dupa amiaza, iar cea mica de dimineata. 

 

ella, ai loc in valiza si pentru mine?  [ventilator]

 

A venit mandra langa mine, se tot uita ba la mine, ba la monitor: Who is Laura, Monica... ?  Vrea sa faceti cunostinta  [8D]

 

Cica vrea clatite azi ca i-am promis de mult. Nu am mai facut clatite de prin Februarie...  [yum]  Trebuie sa astepte ca mai intai avem de mers la posta apoi ii fac clatite. Vreau si eu... dar pofta-n cui. Tortura, nu alta! 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana, ce fain la castel si ce mari au crescut fetele! Vrem mai multe poze cu feteleeee!!!  [il]  Vad ca nu e prea toamna nici prin Galezia, ce vad din poze. Anul trecut pe vremea asta era asa frumos, acum e inca totul verde. Dupa atata ploaie cred si eu, azi in parc toti trandafirii erau cu flori. Mi-am bagat nasul in toti sa ii miros. Tu ce flori mai ai prin gradina? Eu anul asta nu am facut mare lucru pentru ca nu am fost ok si nici nu am investit asa mult pentru ca nu voiam sa moara in caz de plecam in vacanta pentru mai mult de cateva zile, ceea ce am si facut. In weekend o amica mi-a trimis mesaj pe Fb ca cica sa ii arat gradina. Ma gandeam, ce gradina sa ii arat dupa o luna de ploi si totul putred?  [alcool]  Ea voia poze de peste vara sa se inspire ca ei i-au murit toate si trebuie sa o ia de la capat. Nu am facut poze multe anul asta, am gasit cateva de prin vara in telefon si i-am aratat. Cate flori am avut, colorate si frumoase.. acum e totul mucegai! Numai anemonele de le-am plantat prin august au rezistat si inca vreo 2 de nu le stiu numele. Salviei i-a priit, s-a prins bine si e ditai tufa acum, o verbena inca rezista, trandafirii mai au ceva flori...  

 

 

 

Nu am pus un gram de ingrasamant la flori din iunie si pana acum. Asta ar trebui sa iti dea o idee despre cum arata gradina mea.....

Plus in fata in zona de flori m-au napadit fragutele si nu m-am indurat sa le jumulesc ca mancau fetele si acum au sarit bordura de lemn si s-au intins pe asfalt.  [zirea]

Am luat dalii si tufanele (crizantemele alea mici la tufa) si le-au mancat limacsii.  [vom]

In schimb am avut zmeura buna si leustean.

Si vreau sa plantez ceapa, sa avem verde peste iarna. Si cei 50-60 de bulbi de primavara care ma asteapta in magazie.#

 

Nu e toamna in Galezia ca nu a fost cald vara asta sa grabeasca ingalbenirea. Presimt ca o sa dam din verde direct in maro.  [zid]  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Chiar voi ati observat ca bunicii au rabdare mai mare cu nepotii? Eu raman uimita de ai mei. Taica-miu care e un munte de om, pe mine nu m-a pupat atata, cat il pupa pe M. Toata ziua il dragaleste, zice el ca ii si seamana.

 

 

Da. E un cumul, dar elementul principal e ca bunicii nu mai au serviciu si responsabilitati zilnice presante asa cum au parintii - zic eu. Plus le e dor de copiii lor (voi) cand erau mici, plus altele. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cum ati ajuns la destinatie? Cu masina sau tren? Voiam sa zic de Valea Oltului, nu am apucat sa il duc pe domnu` sot si pe acolo, dar in primavara i-am spus ca data viitoare il pun sa conduca si pe acolo, sa vada si partea aceea de Romania. Imi propusesem sa aterizam la Timisoara si sa inchiriem masina sa facem un tur pe la Castelul Corvinilor, Sarmizegetusa, Tg. Jiu, Valea Oltului.... dar m-ai pus pe ganduri cu ce ai spus despre accidente. 

 

 

Am plecat cu autocar direct Brasov - Valcea. La intoarcere am avut autocar pana la Sibiu, ca duminica era cursa directa doar la 6 dimineata. De la Sibiu ne-a luat tati. E adevarat, se circula prost, multi inconstienti care merg cu viteza prea mare pt. drumurile noastre si depasesc aiurea, de aia sunt multe accidente. Dar barbatii cred ca nu se sperie. Sotu n-are frici. Mie nu mi-a venit sa ma incumet, mai ales ca era week-end si aglomerat. Iar copiii mei cat sunt de mari, atat scandal si batai fac in masina cand ii apuca plictisul.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 Silvi, nu ma intelege gresit, nu ma deranjeaza si nu m-a deranjat nici injectiile in burta, nici cele intramusculare, nici faptul ca vomit in fiecare zi, atata timp cat copilul e bine. Din pacate cunosc riscurile prea bine, daca tii minte eu am trecut prin ce a trecut cumnata ta, si frica ramane. Dar stiu ca sunt extrem de norocoasa.

 

offf...nici nu vreau sa ma gandesc prin ce ai trecut. la mine s-a terminat cu bine la ambele sarcini. din pacate cumnata mea inca nu e bine. probabil insa asta nu se vindeca niciodata.

ai grija de burtica si gandeste pozitiv [flo2]  [flo2]  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Strumphi, cu mare placere  [pk] si pe cine mai vrea sa ne viziteze daca ne vom muta acolo.

 

Ai mei au crescut-o pe Marcia, daca pot spune asa..primii 11 ani din viata ei au fost cu ea aproape zilnic...ea ii iubeste ft mult (mai are zile cand se gandeste ce va face cand ei nu vor mai fi si incepe sa planga..nu isi poate imagina viata fara ei)...si ei mi-au spus ca o iubesc pe ea mai mult decat pe noi...desi cand ii vad la cat sufera din cauza lui fratelo, stiu ca ne iubesc si pe noi la fel de mult.

 

Eu am condus pe Valea Oltului de multe ori; o data am venit doar cu Marcia in tara cu masina. Imi place sa conduc si sunt extrem de atenta; nu ma avant, ca nu am de ce. Dar sunt inca multi nebuni pe soselele din tara; insa in ultimii ani s-au mai potolit si multi dintre conducatorii auto sunt civilizati. 

 

Odata in Ungaria: era ft aglomerat pe cele 2 benzi, asa ca un ungur depasea pe banda de urgenta...a facut niste manevre printre masini, asa precum sarpele...cum nu mai putea pe cele 2 benzi, cum se baga pe banda de urgenta  [batcap]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...