Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Gutui si crizanteme


Recommended Posts

  • Răspunsuri 968
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

[flo2]  Va multumesc! 

 

 

Anul asta a fost dezastru cu fructele si la noi. S-au uscat, s-au manat, au cazut de pe copac din mai-iunie. Cateva mere avem si noi si vreo 6-8 prune, dar majoritatea erau si pline de viermi . In schimb rosiile si ardeii iuti au mers ca niciodata. Am avut niste fire de cherry galben-portocalii, o nebunie de dulci si aromate. Mi-am propus sa pastrez seminte si sa incerc si pasul urmator (gradinar next level)  sa imi fac singura ceva rasaduri. 

Pt copii, nu stiu cat e meritul meu... 

 

Roxana, ma bucur ca ii place copilului la liceu, e mare lucru!  Fata unei prietene e in cl a IX-a la stiintele naturii la unul din liceele cele mai bune din oras. E dispearata de cat de uraciosi si nasoli sunt toti profesorii, de modul in care interactioneaza, de cerintele f f f ridicare si modul total neprietenos in care le preda si le vorbeste. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe la noi a fost plin de fructe. Nu stropește nimeni nimic. Avem in curtea comuna pruni, meri și peri, încărcați au fost toți. Pere încă mai sunt. :)

 

In parcul castelului unde am fost in we erau atât de încărcați Merii! Am cules câteva, multe erau pe jos, foarte gustoase. Am încă acasa :). 

 

Cat am umblat pe la biserici, am mâncat mere și am cules Pt acasa. Aici sunt peste tot, nu neaparat in curți și e liber la cules. Lumea nu prea știe ce sa facă cu ele, le duc la făcut suc (must din mere ii zice pe aici, îl ambalează in vid și tine câteva luni). 

 

Perele chiar se risipesc, nu face nimeni nimic cu ele. 

Prunele la fel. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua!

 

la mine numai ce a tras o repriza de proaie asa din senin, ca vara...

mie imi place vremea asta, e ideala pentru mine. mai ales ca nu a iesit soarele de cateva zile.

 

daca tot am deschis subiectul cu muraturile trebuie sa ma laud ca ale mele sunt deja puse, de soacra-mea:  [:)] muraturi, pepeni, castraveti, gogosari, conopida. mai urmeaza varza.

bravo fetelor care fac singure! 

iar cele care nu pun muraturi ce sa zic, o sa manance folk pe paine, Miana, si marmelazi pe paine, Daniela [:-)))]

 

Velvet, Daniela, multumesc pentru urari!

 

Laura, La multi ani! sa fii sanatoasa! felicitari copiilor constiinciosi [flo2]

 

LauraNico, la multi ani sarbatoritilor tai! ma bucur ca nu ati renuntat la antrenamente.

 

Rox, bravo! bafta la olimpiade lui P. ce bine o fi sa ai asa copil constiincios. eu trebuie sa stau cu gura pe C si sa o verific constant...

 

Miha, cum, nu fac rachiu de prune? phiuuu, de asta sunt asa tristi [:-)))]

 

Viv, spor la treaba! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...