Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gutui si crizanteme


Recommended Posts

Ioana, eh, sunt eu o lenesa in activitati de astea  de neegalat.  In ultimii 5-6 ani am nevoie de medicul de familie doar pt adeverinte de apt pt sport la scoala , odata pe an (si a fost acum povestea cu vaccinarea). In rest noi suntem f sanatosi, ori daca e musai mergem la pediatru /medic la clinica privata. Pt "birocratie" (o reteta, o adeverinta), imi convine pt ca e si medicul soacrei care e lunar la usa medicului de familie din cauza unei boli cronice. Ea suna asistenta , ii zice ca am nevoie de una sau alta, se duce si le ia, eu ajung odata la cativa ani pe acolo.

 

 

Sanatate multa Juliei! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 968
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Servus pinguini

 

Viv si Strumphi, multa sanatate  [pup]

 

Eu i-am facut Marciei vaccinul..am primit de la scoala hartie prin care ne-au informat despre el...si daca suntem de acord sa il faca...l-a facut la medicul scolii (e medic de familie, are cabinetul lui, dar se ocupa de elevii din oras)...Marcia are toate vaccinurile facute (contra gripei nu i-am facut niciodata, nu raceste).

In Germania daca nu iti vaccinezi copiii impotriva pojarului, amenda e de 2mii de euro. 

 

Aseara am trecut pe la fratelo, ii era mult mai bine; venisera si 2 chirurgi la el in vizita.

El are tensiunea mica, cam 9 cu 6....a avut si 8 cu 6...dar nu se simte ametit...si eu am tensiunea 10 cu 6, dar am avut si 9 au 5. 

 

Am vorbit si cu mama si mi-a spus ca tata a avut o insecta neagra langa buric, i se unflase si era zona rosie...m-am certat cu el, ca nu vroia sa mearga la medic...ca isi da el cu dezinfectant si ajunge...au fost astazi si era o capusa...i-au dat antibiotic...deci cateodata parintii sunt mai ceva decat copiii  [ascuns]

 

Sunt in pauza de masa si dau o fuga pana la fratelo, sa ii duc branza (are pofte) si ceva dulce. 

 

O zi faina sa aveti. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 Buna!

  Mor de somn, m-am trezit de dimineata, am fost la morfo si la gineco, bebelina e bine, creste. M-a intrebat gineco cate kg am pus? [fri] I-am zis ca 1 kg, da is grasa dinainte. Upff.

 Ella, ca bine zici, cand au plecat ai mei am vrut sa le dau o suma de bani, ca nah ai mei nu traiesc cu aer si nu imi place sa isi cheltuie banii lor pe ei. Au primit doar 100 lei, m-am prabusit de ras, numa un pax de chiloti e mai mult. In final au aceeptat mai mult, dar cica mii dau inapoi.  [alcool] Ma deranjeaza ca nu ma lasa sa am grija de ei, dar nu am cu cine.

  Roxana, daca cumva citesti, zimi si mie un pic: Vaxigrip Tetra la copii se poate face la mf gratis? sau e optional? ( si asa ultimele 2 au fost optionale, deci cam 500 lei de doza pt amandoi). Ca am sunat-o pe mf, si mi-a zis ca nu stie ce primeste. Dar nu am priceput: de obicei Vaxigrip-ul se plateste sau nu.

   [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna ziua!

 

v-am citit dar pentru ca nu am raspuns punctual am cam uitat ce aveam de zis...

 

Laura, sa aveti o zi frumoasa vineri la mama ta. si, cum zice strumphy, sa faceti poze.

 

ma bucur ca se face gratuit HPV ptr C, ca oricum il faceam si cu bani, dar e mai bine gratis [:)]

 

moon, tineti-o tot asa!  [flo2]

 

viviana, sper ca esti bine. ai avut o perioada cu multe, unele peste altele (sper ca meseriasul cu piciorul taiat e ok) si probabil trebuie sa te odihnesti mai mult. sanatate!

 

ella, sanatate si fratelui tau. eu chiar cred ca o sa se puna pe picioare si totul va fi bine. daca seamana macar pe jumatate cu tine, la rezistenta si perseverenta si tot va fi bine!

 

strumphy, eu nu stiu cum rezisti sa te doara mereu ceva. si cum reusesti sa faci aceste zane care sunt capodopere.  [flo2]

 

Miha, cred ca ai zis...cand vine Diana acasa? ce planuri aveti? 

 

eu voi avea iar o perioada aglomerata. saptamana viitoare e sefa plecata in vacanta si o colega in medical, inca...asa ca o sa fie cam multe de rezolvat. am insa doi baieti pe care ma bazez.

 

zi frumoasa tuturor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana, multa sanatate copilei.

 

Silvi, fratelo e tocmai pe dos...el are depresie (pe langa boala, s-au adunat si altele) si nu vrea sa mearga la doctor...am gasit un medic roman in Zurich, sa vedem cum il convingem sa mearga la el...cumnata a vorbit si cu medicii de la spital si au zis ca daca el nu cere ajutor, ei nu au ce face...si oricum ii tb un medic roman.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...