Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gutui si crizanteme


Recommended Posts

  • Răspunsuri 968
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Legat de proiectul lui Firea cu recensământul animalelor de companie, nu există excepții pentru anumite specii (de ex. pentru pești de acvariu). Să văd cum declară un proprietar de guppy: rasa, specie, culoare, talie, sex, vârstă, nume  [:-)))]  . Și când se nasc noi guppy, trebuie declarați și aceia. Iar când decedează vreunul, săracul, trebuie identificat și declarat. [:-)))] 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua!

 

Ella, putere multa fratelui tau si tie sa il sustii. are noroc cu asa sora! [flo2]

 

Miha, sa petreceti timp frumos impreuna! pe langa scoala de stres, yoga, pictura, plimbari si fotografiat, etc o sa ai inca o activitate in plus> infasuratul sarmalelor [:)]

 

Strumphy, weekend frumos la socri! defapt saptamana viitoare cat sunt ''sefa'' am in subordine 3 baieti si 2 fete, dar 2 dintre baieti sunt de baza, stanga si dreapta [:-)))]

 

Laura, petrecere frumoasa!  [flo2]

 

astazi cand plec spre casa trec pe la un targ de produse traditionale sa vad ce gasesc bun. apoi am in plan curatenie.

maine e sarbatoare. la multi ani daca aveti Dumitri/Dumitrite in familie!

noi avem chemat un nene sa schimbe un robinet care picura la un calorifer, ca de luni cica dau caldura.

duminica il sarbatorim la tara pe domnul sot. marti e ziua lui dar il sarbatorim in avans, cu toata familia. din fericire socrii mei fac toate pregatirile> bors de peste, racituri, gratar, friptura de miel, tarta cu visine (mi-a transmis soacra meniul). probabil o sa luam noi un tort gata facut, ca sa nu mergem fara nimic. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

In alta oridne de idei si pisica  mea si a Miannei, de exemplu, sunt microcipate, au pasaport si carnet de sanatate la fel cu alte animalute de rasa.

 

 

 

 

din cate am inteles, microcipul la pisici nu foloseste la nimic. adica nu sunt inregistrate intr-o baza de date, sa il poti cauta daca s-a pierdut - cum se poate face la catei.

 

foloseste doar daca vrei sa treci granita cu pisica, fiind obligatoriu in cazul asta.

 

cica scopul recensamantului ar fi controlul reproductiei animalelor de rasa comuna, impiedicarea abandonului puilor de rasa comuna si animalelor adulte, si responsabilitatea proprietarilor cu privire la obligatiile ce le revin referitoare la cresterea si intretinerea animalelor.

 

zau ca nu-mi dau seama cum se realizeaza aceste obiective. sa zicem ca nea Caisa si-a declarat pisica. ce-l impiedica sa arunce la gunoi tura de pui fatati de ea? ce-l impiedica sa abandoneze pisica si sa zica apoi ca s-a pierdut? si cum il face inregistrarea pisicii intr-o baza de date mai responsabil?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...