Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gutui si crizanteme


Recommended Posts

Laura, sa puneți amintiri frumoase azi lângă inima! La mulți ani mamei tale!  [flo2]

 

Silvi, școala de stres e gata demult, au fost 4 săptămâni in Septembrie :). 
Da, ma voi delecta cu sarmale, supa de găluște, și mai văd ce mai dorește Diana sa pregătesc :). Vinete probabil :). Și-a făcut in Cipru dar a zis ca nu sunt chiar cum le fac eu :)). 

 

Merg și eu imediat sa muncesc 2 ore :). 
 

Weekend frumos tuturor! 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 968
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Laura LA MULTI ANI mamei!

Silvi LA MULTI ANI sotului!

Strumphi week-end frumos la socri!

Viviana sanatate! Las-o incolo de tzatza, acum doar n-o sa-ti creasca iar tensiunea cu aberatiile ei. 

Bine ca am plecat de acolo ca trebuia sa-i numar pestii din acvariu cu atlasul biologic in mana  [:-)))] ...asta in cazul in care deschideam usa. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa va spun ce am patit ?! Am uitat sa platesc electrica acasa!!! Cum asa, o sa ziceti?

Am 3 locuri in care trebuie sa platesc, deci imi vin 3 facturi. Daaar, pentru acasa a activat barbatul in aprilie aplicatia my electrica si aveam i s-a dezactivat automat setarea sa vina factura la posta si pe mail. Evident ca nu si-a dat seama. 

Cum ceva facturi erau prin mailul meu si la posta, noi am platit. Numai ca fix aia de acasa, din aprilie nu a mai venit pe nicaieri. Sotu a uitat de aplicatie si n-a verificat. Facturile erau doar acolo.

Ei bine, vin eu marti seara de la sedinta cu parintii, prima ajunsa acasa, si lumina ioc! Verific sigurante, sun la deranjamente: "deconectat - nu puteti rezolva decat maine dimineata la ghiseu" 

Am pus in functiune lumanari, lanterne, lampa cu ulei si ne-am spalat cu apa rece! 

A doua zi, la prima ora la ghiseu, platesc! "Gata doamna, va reconectam"!

Sun pe la pranz: "Stiti ca am platit dimineata si n-a venit nimeni". "A, pai termenul de reconectare e 48 ore"  "Whaaaattt????" Rugaminti, amenintari...nimic!

Si uite asa, a doua seara cu lumanari, lanterne, spalat cu apa rece! Norocul meu, ca daca am fost plecati in week-end,  nu gatisem si frigiderul era gol. Maruntisurile de mic dejun si cina le-am dat afara pe terasa, in cutii bine inchise sa nu atace pisicile. 

Si mai marele noroc, ca au fost zile de vara si nopti putin racoroase, astfel incat n-am facut frigul!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roli, ce aiurea..dar bine ca s-a rezolvat.

 

Silvi, mercic  [flo2]  [flo2]  [flo2] eu ajut cu ce pot (si numai pe fratelo, ci in general), asa sunt si nu ma voi schimba.

 

Am uitat sa va povestesc patania mea de aseara..scoteam vasele din masina de spalat si le puneam la loc....si deschid usa de la unul din dulapurile suspendate si cum eram cu nasul prea aproape de usa, mi-am tras o usa in nas, de am vazut stele verzi  [batcap] asa o durere, de s-a dus pana in creier...am terminat ce aveam de facut si cand pun mana pe nas, plin de sange...cu marginea de la usa, am reusit sa fac o taietura pe nara stanga..e pe lung si ustura ca naiba..s-a si umflat putin si e mov...Marcia facea misto de mine : dupa ce ca ai nasul mare, acum e si umflat  [:-)))]mi-am dat cu baneocin pudra si a prins  taietura coaja...da ma doare cum pun mana sau trag nasul; se duce durerea pana in ochiul stang. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

..am terminat ce aveam de facut si cand pun mana pe nas, plin de sange...cu marginea de la usa, am reusit sa fac o taietura pe nara stanga..e pe lung si ustura ca naiba..s-a si umflat putin si e mov...

Auuu! Fi-meu ieri si-a taiat buricul degetului aratator cu cutterul, ca i-a trebuit sa ascuta cu cutterul, desi ii statea ascutitoarea sub nas. Cica " am uitat de ascutitoare" 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...