Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gutui si crizanteme


Recommended Posts

Buna dimi,

 

Vineri a fost mai ok, Jules s-a jucat mai mult cu sor-sa si am avut si eu spor. 

Ieri l-am trimis pe B la cumparaturi cu ele si am profitat de vreo 2 ore de liniste absoluta. [zen]

Aseara am mutat carti din bibliotecile pe care le aveam in una nou (erau puse pe doua randuri si cocosau rafturile). Sunt madra de cum a iesit.

 

Ella, la multi ani Marciei! Sa ii poarte numele

noroc!

 

Laura, sper ca ati facut amintiri frumoase.

 

Silvi, petrecere frumoasa ptr dl sot si la multi ani anticipat.

 

Viv, madam primarita e de necuantificat. Sper sa nu iti creasca tensiunea iar ca nu merita.

 

Roli, ce patanie cu electrica. Zi si tu ca ati facut repetitie ptr Halloween.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 968
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mianna, sper ca esti om serios [:)] :

 

Gala Folk You! Florian Pittiş

https://www.facebook.com/events/417581562144556/?event_time_id=417581568811222

 

Cum dau cu ochii de vreun eveniment din zona folk-ului, cum ma gandesc la tine [pup]

normal ca sunt [:)]

 

(cel putin in prima zi, cand canta prietenii mei; in a doua zi cred ca stau doar o ora si ceva, apoi merg cu prietenele in eVarza - tot la folk, fireste, combinat cu oleaca de Halloween).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am văzut aseară Joker. Răscolitor. Face Joaquin un joc! Dar nici nu contează Oscarul, dacă va fi sau nu va fi, mesajele transmise sunt așa...mergeți sa îl vedeți! 

l-am vazut si eu saptamana asta, si fac parte dintre cei carora le-a placut (cel putin asta vad pe FB-ul meu, ori oameni carora le place mult, ori oameni care-l considera plictisitor, nu c-as intelege cum te poti plictisi la filmul asta)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

L'UNESCO est un organisme international dont la vocation est de promouvoir la culture mondiale

Fidèle à ses engagements, l'UNESCO accueille fréquemment des œuvres d'art contemporaines. Deux statues du sculpteur Stéphane Simon y sont actuellement exposées. Deux nus masculins dans la plus classique tradition gréco-romaine.

Nus ? Pas complètement ! Afin de ne pas heurter "certaines sensibilités" (selon l'entourage d'Audrey Azoulay, directrice générale de l'UNESCO) elles ont été pudiquement recouvertes, l'une d'un slip, l'autre d'une sorte de couche-culotte. Pour le résultat, on hésite entre les mots "grotesque" et "ridicule"

 

Pe scurt:

sculptorul Stéphane Simon  a fot invitat sa expuna mai multe sculpturi inspirate dupa statuile grecesti,  fiecare dintre nudurile sale reflectand si un gest contemporan. Cel de selfie.

 

Asta nu ar  fi nimic. Nudurilor le-au fost puse chiloti pentru  a nu rani  sentimentele, nu stiu ale cui, ca pe mine oricum m-a ranit profund prostia faptului.

 

post-3916-0-77043800-1572196654_thumb.jpg

 

post-3916-0-26826600-1572196699_thumb.jpg

 

https://www.atlantico.fr/decryptage/3581508/des-slips-sur-des-statues-de-nus-a-l-unesco--pour-ne-pas-heurter-certaines-sensibilites---benoit-rayski?fbclid=IwAR23xP3_wik-CdO3X9hx-lA9d42qnS4G86rhr3bNlEKVjQoJ3VeZXcmvte8

 

https://www.lepoint.fr/editos-du-point/sophie-coignard/coignard-l-unesco-et-les-cache-sexes-14-10-2019-2341079_2134.php

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...