Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gutui si crizanteme


Recommended Posts

Happy Monday (daca i se poate spune asa)!

 

Am ramas consternata de chilotzeii de mai sus...pe cind un thong si pentru David? 

La tenis nu ma pricep :)

 

Am avut un weekend linistit (oarecum) fata de altele. Cel mic a venit acasa vineri seara (de fapt, ne-am intalnit la mine la servici si am mers impreuna acasa. L-am dus inapoi (direct la serviciul lui) sambata...m-am bucurat si de un tur prin preajma - eu chiar nu am ajuns pina acum la Vessel (el lucreaza in cladirea fix langa "chestie"). Sper sa merg si sus (mi-a fost lene sambata). 

 

https://www.hudsonyardsnewyork.com/discover/vessel

 

 

Duminica a plouat de a rupt...fluviu am avut in curte. Am avut nevoie de headshot nou pentru o conferinta si m-a prins barbatul la o sesiune foto. El se pregateste pentru un proiect (un catalog de moda) si m-a frecat ieri sa imi faca portrete...cica sint cel mai dificil client EVER asa ca sint buna pentru exersat. In rest, am lenevit (dupa ce am facut de mancare)...nici nu avam energie pentru altceva.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 968
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Servus pinguini

 

Multumesc pt urarile adresate mandrei  [flo]  [flo]  [flo]

 

La noi vine iarna  [zirea] e frig si aproape  s-a intunecat...la munte au anuntat zapada. 

 

Am alergat in weekend, chiar mi-era dor  [:D] sambata la cumnata, cald si soare...ieri am facut curat in bai, m-am epilat, am fost la fratelo, apoi am strans frunzele din curte si am dus mobilierul de vara din curte si gradina la boxa...iar pe seara am iesit cu Marco la o bere si nachos, la mexicani.

 

Marcia si cumnata au fost sambata seara la film, tot la Joker..au venit dupa miezul noptii...am adormit doar dupa ce au intrat ele in casa  [ph34r] le-a placut filmul, l-au vazut in engleza (aici majoritatea filmelor sunt dublate in germana).

 

Marco e la un curs pana vineri, miercuri ne vin musafirii si pleaca luni...iar am de alergat  [:D]

 

O saptamana faina sa aveti. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana, ori il mancam cu hrean ori il fac salata rece: carnea rece, maioneza, ceapa rosie, telina tije, oarece mirodenii (merge curry powder). 

Mai merge in quesadillas: presata, ca sandwich/panini cald presarat cu branza.

Sau fried rice - chinezesc cu orez ramas de la altele sau facut proaspat. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Intrebare: ce faceti cu carnea de pui dupa ce faceti supa? Ca sa intelegeti, eu pun un pui intreg la o oala de supa ptr ca fac in oala mai mare si congelez imediat jumatate. Deci imi ramane un pui de mancat. Care in 80% din cazuri nu se mananca. sugestii?

 

eu la supa folosesc aripile si spatele. Pacat de atata carne buna sa fie fiarta. Nu ma innebunesc dupa ea, oricum supa e aromata de la oase, nu de la carnea macra.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana, carnea o poți combina cu un sos, alaturi de orez, paste sau piure. Sau o toci mărunt, o combini cu ceapa, usturoi, verdeață și ciuperci, pe post de umplutura într-o plăcintă/rulada. Poți face chifteluțe, salata rece sau calda, caută pe net "rețete cu carne de pui fiarta din supa", găsești și alte idei.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...