Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gutui si crizanteme


Recommended Posts

  • Răspunsuri 968
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

La noi aproape ca s-a intunecat...si ploua si e frig  [zirea] si am reusit sa-mi uit manusile in tramvai (nu erau scumpe, dar o sa-mi inghete mainile diseara). 

 

Si eu fac din puiul din supa (o data la 2 ani [:D]) ostropel, ciulama etc..aici exista pui special pt supa  [ph34r]

 

Marcia a corupt-o pe cumnata cu piercing-urile  [:D] vrea si ea acum...vroia sa-si faca industrial (e bara din ureche, prinsa in partea de sus si jos), dar a zis ca parca nu prea este pt varsta ei..asa ca vrea altele mai simple, vreo 5-6...in curand vine ziua ei, asa ca noi ii facem cadou 2 gauri  [:D] pardon, piercing-uri...o alta prietena s-a oferit pt o a 3a gaura..restul le face mai incolo...prietena ei a fost tare haioasa, cand i-a spus cat costa o gaura; i-a zis ca na, gaurile din Elvetia sunt de calitate, de-aia sunt asa de scumpe  [:-)))]  merge joi cu Marcia la gaurit  [:D]

 

Azi a fost nebunie mare dimineata; am ajuns si tarziu, aglomerat tare pana in oras, apoi tramvaiul nu a venit pt 20 de minute  [zirea] sunt 2 care ma lasa la birou si vin cam la 3 minute, acum nimic.

 

Noi suntem 4 fete acasa...pisica s-a urcat azi pe masa din bucatarie si a varsat cafeaua cumnatei...cafea care s-a imprastiat peste tot...dupa s-a ascuns, nu a vazut-o vreo 30 de min...i-am zis sa o certe, dar a zis ca nu poate...cum petrec mult timp impreuna, e precum catelul dupa ea..si o asteapta mereu in fata usii de la camera  [ph34r]

 

Seara faina sa aveti. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai ai tort, Silvi?  Am venit si eu la spartul targului  [:p]  La multi ani sanatosi domnului tau si sa fiti fericiti!  [bis]

 

Antmil,  asa e, idilic si relaxant [il] . Acum ii inteleg de ce au ales sa se mute de unde erau pana acum 2 ani, desi mi-e dor de casa aia si mereu va fi in sufletul meu... Avea lacrimi in ochi soacra duminica vorbind despre dorinta ei de a se reintorce in casa asta, au tinut-o 40+ ani in speranta ca se vor reintoarce. A durat foarte mult sa ia toate aprobarile sa o remodeleze, cativa ani buni, plus alti cativa ani lucrarile pentru ca e grade I listed si pentru orice mica modificre trebuie aprobare. Foarte veche casa, din 1730 daca retin bine.

 

Ella, cumnatei nu ii mai e frica de pisica? Ce e ala pui de supa?  [buca]

 

Roli, domnisoara mea are 8 ani jumatate si acusi ma bate pe umar, e inaltoaga pentru varsta ei. In comparatie cu piticii din clasa ei... e cu cel putin un cap mai inalta. 

 

Viviana, sper ca te simti mai bine si te-a mai lasat raceala.  [flo2]

 

Mihaela, cum te mai simti? Sper ca ai dormit mai bine ultimele nopti. 

 

Ioana, ale tale domisoare inca-s in vacanta? Despre supa de pui, eu nu fac decat ciorba de perisoare, old style sau ciorba radauteana, dar Mr nu se da in vant dupa ea. I-am promis sarmale in weekend, sper sa apuc sa ii fac, mi-e si mie pofta.  [pofticios]  Poate ma duc sa cumpar si niste costita afumata sa pun in oala la cuptor... daca gasesc si varza murata, il fac fericit!  [yum]  [:-)))]

 

Corina, nu mai e ghemotoc dupa cum vezi. Mare si cu replica la orice  [fri]

 

Monica, i se mai onduleaza parul si cred ca ar fi si mai cret daca nu i l-as peria de fiecare data cu peria speciala pentru par cret si fin, plus alte spray uri speciale... Soacra mea intreba de ce nu o tund, ca e prea lung parul?  [alcool]  De parce nu as fi incercat eu in primavara si mi-a plans cu suspine ca ea nu vrea par scurt... da` soacra tot insista ca i-ar sta mai bine cu parul scurt, de parca i-l descalceste ea [clo]

 

Velvet, tu ce faci, astepti vacanta? Hai povesteste, nu doar eu sa trancan pe aici  [:D]

 

Noi ne uitam la finala Bake off si imi curg balele pe tastatura. Mi s-a facut asa o pofta de ceva dulceee... dar nu am ce si nici voie!  [mai]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Strumphi mersi de întrebare. Nu dorm mai bine decât dacă iau somnifer, dar este unul cu efect retard și nu l-am încercat decât de doua ori. Am schimbat orele de munca și ma trezesc acum la 8 dimineața, nu am curaj sa iau somnifer. Încerc cu alte chestii, am citit mult in ultimele zile și dacă e premenopauza nu știu, dar am comandat o crema cu progesteron bioidentic și măcar mi-a trecut durerea de cap și de oase. Mai e puțin pana la vizita la ginecolog când vreau sa cer sa îmi prescrie plasture cu estrogen bioidentic, e posibil sa fie de acolo problemele. 
Luni am convorbire la tf cu medicul de familie și nu știu încă dacă sa urc la 50% la job. Ma cam plictisesc deja, dar nu știu dacă sunt gata Pt dublu timp de munca. Încă cuget. 
 

Intre timp soțul a aranjat mașina Dianei Pt iarna. Schimbat bateria ca era moarta, service, e cam îngrijorat ca merge fata cu așa mașina la drum lung. Sa vedem când ajunge acasa dacă nu poate plănui altfel. Anul trecut am mers cu ea cu mașina asta, noi doua :). A fost Ok, dar acum ca a zis el ca e așa și așa, parca mi-a băgat un cui...

Mai e mâine și joi o strâng in brațe. Mi-e așa de dor de ea! 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata  [clo]

 

strumphi  [flo2]  daaa,astept vacanta,dar mai e...desi timpul a trecut ff repede,am obosit. nu prea am ce spune despre mine.ocupata si alergatura cu munca. aici nu am ce face altceva.si-n weekend mai dau o fuga la ai mei. acum c-a venit toamna, am o stare mai mare de uselessness. deh,rezist eu,cum o fac de cativa ani.poate va fi mai bine intr-o zi. te pup.

 

miha  [il]  revedere frumoasa cu fata ta!

 

zi luminoasa sa aveti! la mine ploua,peste tot...

 

va pup.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...