Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gutui si crizanteme


Recommended Posts

  • Răspunsuri 968
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ant, link-ul pus de tine nu e “available in your region” :). 

Da cu Google dupa "Breville Sous Chef 16 Peel and Dice"

 

Acum am vazut ca a pus Daniela link :) :) 

 

Eu gatesc mult...rar mancam afara (mai mult ca sint obilgata cu servicul sa ies). 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Secret Santa anyone?  [pegeam]   

 

De la vremea de afara mi se trage  [:p]  si oricum nu mai e mult pana la Mos! 

 

Cu asa vreme nici nu-mi vine sa ma duc diseara la artificii, mai degraba as sta la gura sobei la un pahar de vin. 

 

Daniela, imi pare rau ca nu esti ok  [pup]  sper totusi sa nu vina chiar iarna deja, e cam devreme. 

 

Roli, ai spus tu ca nu iti place toamna, azi iti dau dreptate  [:D]  la cum e vremea aici, nici pisica sa n-o dai pe pres afara [pis] 

 

Ant, ce frumos! acum ai si fata, nu numai 2 baieti, ca deja ai trimis-o la facultate cu sacosa cu bunatati  [flo2]

 

Moon, nu ai plecat? Eu credeam ca ai ajuns peste balta de aia nu mai zici nimic  [soricel]  ce fac baietii? 

 

Mihaela, nu se vede linkul nici la mine, banui pentru ca e din cauza GDPR. Foarte multe situri din USA fac asta acum, blocheaza accesul utilizatorilor din UE.  A ajuns Diana? Ai fiert sarmalele?  Eu maine ma duc la magazinul romanesc sa iau costita afumata si varza murata sa execut o oala la cuptor  [yum]  

 

Anja, daca ai nevoie si iti trebuie si il folosesti des, eu zic ca merita investitita in robotul asta scump si super laudat. Eu am masina de paine, fix o data a facut sora mea cozonaci si paine acum vreo 4 ani cand a venit la mine, in rest noi nu mancam paine, nu fac cozonaci si niste alte prajitureli. Ce am nevoie ma descurc cu mixer, tel si alte ustensile antice, sa nu le spun vintage  [popa]  [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miha, robotul ala de la Bosch, am citit ca ar fi de calitate proasta, de aia l-am scos de pe lista.

 

Rox, ai prieteni care au Electrolux?

Strumphy, mie nu imi trebuie alte functii, fac doar paine, cozonac, bezea, blaturi, creme. Si din astea fac din joi in Paste, dar nu am cu ce face cozonacul....De aia ma tot uit sa cumpar.

Si mai vreau sa fie frumos :)) ca sa arate fitos in bucatarie :))

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hmmm...parca si mie mi-e pofta de o varza calita. Nu am mai facut de mult, mult timp.

 

Maine trebuie sa prajituresc pentru biserica - v-am spus ca merg (cam rarut) cu sotul la o biserica episcopala. E randul meu la "Coffee Servicie" dupa slujba de la 9:30 (la care eu nu calc, merg la 8:00 pentru varianta scurta). Cind plec de la servici trebuie sa ma opresc sa fac cumparaturi si intru direct in program de dimineata. 

 

Ferarri al meu nu-i pe countertop ...este intr-un sertar glisant :) :) Trag usa si devine vizibil!

Urasc chestii pe countertop si ele tot apar: ceainicul sotului, un toaster pe care am pus ochi rai sa il matrasesc ca nu il foloseste nimeni si masina de cafea care chiar nu am unde sa o pus ascunsa (e un espresso maker - face si lapte spuma). 

 

Ca veni vorba de Secret Santa - in familia sotului facem Secret Santa de cativa ani buni. Insa a devenit atat de aiurea - fiecare pina la Cracium stim exact cine este "secretul" si toti cer de-a dreptul ce sa le cumperi. Zau ca mi-a pierit cheful/magia...e ca si cind dai comanda. Cind a lansat textul de group cu indicatii sa spunem 3 chestii pe care le vrem, eu am zis ca vreau sa am supriza. Nu am nevoie de absolut nimic. Dar nimic (ca tot veni vorba de wish & need)...parca e un rasfat nitel ca cineva sa se gandeasca 5 minute ce ti-ar place.  Si tot la wish vs need...chiar nevoi imediate nu am dar daca nu ma pot rasfata din cind in cind cu ceva care imi  face placere, de ce naiba mai muncesc de imi sar ochii din cap? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iar stau  ca  pe ghimpi ca au venit indendiile aproape de zona  unde sta soru-mmea. E Maria Fire.

Am vb. cu ea. inca nu stie daca ii vor evacua sau  nu, insa s-au pregatit. Sta in zona rosie (pe harta), zona inchisa.

Ea a plecat la cabinet. Io ma uit pe site-urile de alerta din zona ei.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...