Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gutui si crizanteme


Recommended Posts

Strumphi daaaaa, a ajuns! In sfârșit! Sarmalele fierb pe foc, noi ne odihnim :). Silvia a plecat la o prietena, doarme acolo. Diana merge la meci de hochei mai târziu, cu o prietena. Eu am de gând sa termin jerseul pe care l-am tricotat. Am de tras atele și de cusut fermoarul. 
 

Anja, o sa citesc despre aparatul Bosch. Eu tot Bosch am mixerul de mâna și robotul de Bucătărie. Sunt vintage :), vorba lui Strumphi (ce mi-a plăcut!) dar încă merg bine. Nu am bani acum oricum de investit, la salarul meu mic, medicalul lipsea :(. Am alte evenimente acum in fata, care cer bani, vin sărbătorile...mai aștept. 
 

Rox, nu te pricepi la hormoni bioidentici? 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 968
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

un articol interesant despre generatia Z, creativitate si comunicare. "Viitorul a venit. Nu mai  este timp sa stam linistiti in propriile noastre rutine"

 

https://capitalcultural.ro/creativitatea-comunicarea-si-gandirea-critica/?fbclid=IwAR0uXCik2eAeGKZ370x0o-j5WentLRv5Awlcbn8bmbkclsvbChtl2VJpkeg

ehehe cu generatiile astea Z! Azi, de la atata comunicare, generatia mea Z de acasa, era cat pe ce sa fie supusa la masuri restrictive de telefoane si party, etc (parintii stiu :)))

Mama ei de generatie XYZ!!!!!!!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iar stau  ca  pe ghimpi ca au venit indendiile aproape de zona  unde sta soru-mmea. E Maria Fire.

Am vb. cu ea. inca nu stie daca ii vor evacua sau  nu, insa s-au pregatit. Sta in zona rosie (pe harta), zona inchisa.

Ea a plecat la cabinet. Io ma uit pe site-urile de alerta din zona ei.

 

Viviana, te inteleg dar incearca sa nu te mai ingrijorezi ca si asa nu ai ce sa faci. e bine ca macar sunt pregatiti in caz ca treb sa plece, au harti , au alarme pe telefon...nu ii prinde focul in casa.

 

 saptamana trecuta mi-am pregatiti tot ce e f imp (acte, poze) in 2 serare si 3 valize goale sa fie gata.

weekendul asta cred ca fiecare isi face lista cu ce isi pune in valiza. William isi ia ps4 (asta deja stiu)

treb sa reinoiesc cutia medicala.

 

in caz de ceva, ca treb sa plecam in citeva minute astea luam cu noi+catelul (fara cusca).

 

in rest chiar  nu stiu cum ne putem pregati...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

[hia] ma scuzati,nu stiu,doar intreb- se intampla des focuri sau alte calamitati in the USA? [fri] ca eu chiar n-as vrea sa traiesc asa. sa fie bine toata lumea de acolo! Doamne ajuta! va pup.noapte buna.

De vreo cativa ani se repeta povestea cu focurile  in California... am spus la sub cu Greta ca nu se face mare lucru sa nu se mai repete.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moon mersi! Știi dacă Arefam e tot progesteron bioidentic?

 

Chestia e ca am citit, Combinația ideală ar fi estrogen bioidentic și progesteron bioidentic. In Suedia se dau numai pe rețeta, dar exista numai estrogen bioidentic. Progesteronul bioidentic se poate scrie pe rețeta, dar medicul trebuie sa ceara licența. Voi întreba doctorița dacă ea poate face asta. Dacă nu vrea, alternativa e progesteron sintetic. Și încă stau pe gânduri. 

De asta ma gândeam dacă sa rog pe prietena mea sa îmi trimită Utrogestan, asta se prescrie aici la noi cu licența. 

 

 

 

Miha, nu stiu detaliile astea, doar ca Arefam are aceeasi substanta activa ca Utrogestanul, in caz ca nu il gasesti. Tot progesteron mai e crinone, care are un aplicator, dar e mult mai scump. Toate se dau fara reteta. Poate Roxana stie mai multe, eu mai mult eram interesata de ce varianta se absoarbe mai bine si nu curge. Acum mi-a zis gineco sa il opresc, ca cica placenta secreta suficient progesteron.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...