Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gutui si crizanteme


Recommended Posts

  • Răspunsuri 968
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dimi,

 

Cu mixerele nu ma amestec  [clo] - coc atat de rar ca nu e cazul. Am facut ieri apple crumble si a iesit infiorator de dulce. 

 

Miha, imi pare bine ca Diana a ajuns ok. Pofta buna la sarmale  [il]

 

Strumphi, fetele au fost la colindat cu fetele vecinilor dar au venit repede inapoi ca a fost frig. P a fost liliac, ca nu i/a venit costumul de fluture desi l-am comandat din 3 oct. Julia a fost un fel de bufnita multicolora. La noi au venit putintei copii, vreo 15 cred.

 

Laura, sa va fie de bine vacanta!

 

Daniela [grup] 

 

Viv, sper sa fie ok zona unde sta sora ta. Si ce peripetii cu Silvi.

 

Ella, tu ce vesti mai ai?

 

Antmil, ce tare faza cu amica! Ce frumos sa Aduni copii pe langa tine ca o closca.

 

Silvi, sper ca te-au mai lasat durerile. Cand vine sefa inapoi?

 

Velvet si Mianna, ce mai fac pisicile?

 

Viv (Ph) la voi toate bune?

 

De Corina si Monica mai stiti ceva?

 

Eu m-am apucat de Nanowrimo, este un eveniment ptr scris ce tine toata luna Nov. Priectul e facut sa ajute scriitori incepatori sa isi ia zborul. Targer-ul este de 50.000 de cuvinte. Eu am pus target personal de 25.000 ca e mai realist. Sa vedem ce va iesi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza! 
 

Sarmalele mele au ajuns pe marginea drumului, in WC și intr-o punga in gunoi :(. Cele pe care le-a mâncat Diana. Restul nu :). 
 

Al meu a acut garda acasa la tf azi noapte, la 4 dimineața nu era încă in pat, bănui ca a mers la spital. Apoi a sunat tf de vreo 4 ori, între după 4 și 7.30. Eu am avut dopuri in urechi, dar l-am simțit de fiecare data când s-a ridicat din pat sa iasă din camera și sa vb. Acum doarme. Mâine e de garda toată ziua și toată noaptea de duminica spre luni. Luni la job, normal. Sper ca a făcut cum a zis, ca zilele lucrătoare după gărzi și le face scurte, ca nu mai rezista 8 ore cu pacienți. 
 

Eu ascult Enrique Iglesias (mi-a făcut pofta o cunoștința pe fb, care a fost la concertul lui la Cluj) și vreau sa ies la o plimbare lunga cu Winston. 
 

Weekend frumos sa aveți! 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana  [flo2]  e bine pisi meu, cu mine pe-acasa azi. stam unul cu altul  [:)]  interesant evenimentul pentru scris! 

 

miha i-a fost rau Dianei?  [:I]  imi pare rau pt solist,chiar canta asa frumos!  [:(]

 

si mie imi place Enrique de la 18 ani.eram indragostita de el odata  [:p]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello,

 

A batut un vant nebun toata dimineata, mi-a adus toate frunzele in fata casei si pe scari, cum deschid usa cum mi le baga vantu`n casa. A si plouat in rafale, s-a oprit putin si am fost la supermarket la shopping de mancare, acum iar ploua si inca bate vantul dar nu asa de tare ca dimineata. 

 

Aseara am reusit sa vedem spectacolul de artificii fara ploaie. Dupa ce am plecat, in drum spre casa a turnat cu galeata, ne luasem umbrelele cu noi. Precum plouase nu se vedeau luminile in downtown foarte clar, ca erau nori si putina ceata, dar pana in Canary Wharf tot se vedeau. Spectacolul e pe un deal cu o vedere superba peste Londra cand e cer senin. Am pus poze si filmulete pe Fb. 

 

Dupa spectacol in drum spre casa asa de rau i-a fost lui Nick, abia mergea. Se facuse alb ca varul, mai sa sun dupa ambulanta. Nu l-am vazut niciodata asa. Am ajuns acasa si l-am doftoricit, a fost ok peste noapte, dar mi-a dat multe emotii. Am ramas cu multe sechele si cand lui ori Sophiei ii e rau ma iau toate palpitatille... 

 

Azi e ziua surorii mele din Iasi. Sper ca are o zi mai linistita si apuca sa se mai odihneasca. Saptamana trecuta a ajuns la urgente, i-a fost foarte rau de la atata oboseala. Munceste pe branci, atat la birou cat si acasa pana dimineata la 3-4, mai face si naveta din Iasi pana la birou. Nu vrea sa asculte sa o ia mai incet, e notar public si trebuie sa scrie, citeasca si sa semneze fiecare document in parte. De cand si-a pierdut sotul s-a afundat in munca pana ajunge la spital. 

 

Mihaela, imi pare rau ca nu i-au priit sarmalele Dianei. S-a hotarat cand pleaca in Are? 

 

Viviana, ce bine ca te-ai linistit cu mama& sora si Silvia a ajuns ok acasa de la Cluj. 

 

Antmil, nici mie nu mi-ar place asa un Secret santa, eu vreau sa fiu surprinsa. Acum cativa ani am avut un secret santa pe ghetar, a fost tare fain. Eu am trimis mihaelei si am primit de la Viviana. Tare mi-a placut experienta! 

 

Ioana, spor la scris! V-a batut vantul rau azi in Galezia? Noi voiam sa ajungem pe la tine aproape in zona, dar din cauza avertizarilor meteo, am amanat pe alta data. 

 

Velvet, tu ce predai? In ce zona din Ro locuiesti? ( daca nu e secret si vrei sa zici ) 

 

Mi s-a terminat pauza de ceai, plec la cusut. A facut Nick foc in soba, afara e iar negru cerul si ploua marunt. Sophia deseneaza intr-un notebook si scrie un alt capitol din povestea ei. 

 

O seara buna! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...