Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gutui si crizanteme


Recommended Posts

  • Răspunsuri 968
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Strumphi, după 18 pleacă :). Dar încă nu s-a hotarat dacă sta de ziua ei aici. Lucrează pana in 17, au întrebat-o de la hotelul unde a lucrat 2 veri aici, dacă e disponibilă câteva zile/seri, apoi au întrebat-o de la farmacie, a acceptat și acolo. Are și programări pe la dentist, ortodont, medic de familie...

 

Am fost in pădure, ne-am plimbat, acu gătesc un pilaf de orez cu piept de pui. Și o friptura de vita. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi mai este inca duminica si astept  apa calda.

 

Tot asteptand eu asa imi vin in minte diverse nazbatii.

 

Avem asa:

- hartie igienica adica kur papir.

- prosoape de hartie pe care le folosim in bucatarie si la nevoie cand ramanem fara kurpapir

- servetele. Au diverse modele, le cumparam la calup invelite in plastic transparant si apoi le asezam pe masa in suportul de servetele si ne stergem degetutele si gura.

- servetele  umede pentru voiaj, pentru maini imputite sau unsuroase, pentru parti initme mai  mari sau mai mici

- servetele de suflat nasul, numite si batiste de hartie.

- servetele faciale. Aici am vrut de fapt sa ajung. Sunt in cutii de carton si se extrag unul cate unul. De ce se numesc faciale? Se sterge cineva cu ele pe  fata?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia]

 

viv eu iau de-alea de la lidl,cica ar fi cosmetice, dar eu tot pt muci le folosesc in camera  [:D]  tu astepti apa calda si eu sa mi se repare centrala.am ramas asa-

 

fara caldura

apoi fara apa rece la bucatarie

apoi fara apa calda,ca s-a dus dracu centrala de tot

 

[alcool]

 

zilele urmatoare sper sa vina cineva sa ma rezolve  [alcool]

 

L.E.

 

la gura ma sterg cu prosop de bumbac  [:D]  servetele colorate pt musafiri cand vin,mai rar, pe-aci prin barlogu'meu...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

viv, eu da, folosesc acele servetele din cutie sa ma sterg la ochi atunci cand imi lacrimeaza dupa ce tai ceapa, ma sterg la gura dupa ce mananc (si pe maini,daca e cazul), ma sterg pe fata daca transpir, daca imi sunt la indemana imi suflu si nasul in servetelele "faciale". am cate o cutie la indemana, in bucatarie si in sufragerie.

cand era copila bebelus, aceste servetele erau de baza, cand regurgita, cand o stergeam de saliva in perioada eruptiei dentare, dupa ce se murdarea de mancarica in etapa diversificarii, mai sufla si nasul cand era mucioasa (sunt mai fine decat alt gen de servetele si nu te iriti la nas).

de curiozitate m-am uitat ce scrie pe cutiile servetelelor mele - servetele fine pe cele marca proprie carrefour, servetele cosmetice pe cele marca cien, din lidl.

 

ma gandesc ca le-or fi denumit "faciale" unii producatori in ideea sa nu le folosesti in alte zone ale corpului sau alte scopuri, pentru ca in general sunt fine, subtiri, si nu foarte rezistente.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua!

 

Ieri am fost la bunica. din pacate e si mai rau ca saptamana trecuta. nu mai reactioneaza la nimic, pare ca doarme tot timpul. ii dau doar apa cu seringa si ii pun perfuzii.

mica nu a intrat la ea in camera dar C a intrat si a fost tare trista. nu prea intelege ce se intampla. 

 

ieri am avut la noi si nepotica din partea sotului si s-au jucat toate trei si in masina si acasa vreo cateva ore asa de frumos ca mica nu voia sa a mai lase sa plece. 

 

eu sunt fan Compact. am fost la multe concerte, le stiu toate piesele. e trist dar era de asteptat...urmaream stirile de mult timp si stiam ca asta urmeaza. 

 

Miha, ma bucur ca a ajuns Diana cu bine. pacat ca i-a fost rau, probabil a mancat prea cu pofta, i-a fost dor de mancarea ta.

 

Ioana, sefa a venit astazi. i-am predat o tona de hartii [:)]  bafta la scris! dar sa stii ca partea cea mai grea e sa si citeasca cineva ce scrii. 

 

Strumphy, cred ca o singura data am organizat Secret Santa pe ghetar. Eu nu ma pricep la cadouri, adica nu ma pricep sa cumpar cadouri. ma agit foarte mult sa gasesc cadoul potrivit si e un mare stres pentru mine. Si saptamana asta am de cumparat pentru 

cumnata cadou si bineinteles ca nu stiu ce.

cand am facut pe ghetar eu am primit de la Rox si am trimis la o pinguinita care nu ne mai viziteaza decat rar dar care mi-e tare draga (Kari [flo2] )

 

la partea cu aparate de prajiturit nu ma pot baga. nu ma pricep deloc la prajituri complicate si nici timp nu am. eu fac o tarta cu caise care imi place mult, briose cu ciocolata sau cu banane, salam de biscuiti, rulada fara coacere...cam atat.

la multicooker am facut in ultima perioada prajiturile lui din carte si ies foarte bune, una e cu mere si una cu gris. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi mai este inca duminica si astept  apa calda.

 

Tot asteptand eu asa imi vin in minte diverse nazbatii.

 

Avem asa:

- hartie igienica adica kur papir.

- prosoape de hartie pe care le folosim in bucatarie si la nevoie cand ramanem fara kurpapir

- servetele. Au diverse modele, le cumparam la calup invelite in plastic transparant si apoi le asezam pe masa in suportul de servetele si ne stergem degetutele si gura.

- servetele  umede pentru voiaj, pentru maini imputite sau unsuroase, pentru parti initme mai  mari sau mai mici

- servetele de suflat nasul, numite si batiste de hartie.

- servetele faciale. Aici am vrut de fapt sa ajung. Sunt in cutii de carton si se extrag unul cate unul. De ce se numesc faciale? Se sterge cineva cu ele pe  fata?

 

Ca aveau nevoie de un produs nou pe piata, in cutie draguta si feminina (aici sunt si servetele ptr barbati!!!!  [batcap]  [alcool] ). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua,

 

Miha, imi pare rau sa aud de Diana ca nu i-au priit sarmalele. Merci [flo]

 

Silvi, o imbratisare de la mine. Chiar aseara am avut o discutie cu P despre ce se intampla dupa ce murim. Si de ce murim. Greu mi se pare, ca nu vreau sa o sperii dar nici sa o duc cu zaharelul. Am zis ca oamenii mor ptr ca toate organismele (si florile etc) imbatranesc si nu mai functioneaza bine. A ramas ca daca mananca sanatos si face miscare va trai mult. Cu ce se intampla dupa... I-am zis ca nu stiu. ca mi-ar placea sa fie ca in filmul cu Coco si sufletele sa continue in lumea lor dar nimeni nu stie. P e stilul de copil pe care raspunsurle il linistesc, sa stie ce se intampla chiar daca e scary. Nu stiu daca C e la fel.

 

Ref la scris: scriu de placere, nu intentionez sa public asa ca nu e presiune. Schimb pareri cu gagicile de la clubul de carte si e suficient feedback ptr cat efort depun.

 

Strumph, samabata a plouat in rafale si a batut vantul. Ieri a fost un soare de nu am crezut. Am mers la carting iar si am luat si o vecina mica. Am mancat toti pranzul pe bancute afara, asa placut era si am stat ca suricatele sa ne umplem de vitamina D.

 

Velvet, sper sa se repare repede centrala.

 

Viv, ai apa calda?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus pinguini

 

La noi a iesit soarele, dar e cu dinti...se vad muntii in zare, au zapada pe creste.

 

Am avut un weekend plin...am inceput vineri dupa-masa, cand mi-am luat liber si am iesit cu musafirii prin Zurich..sambata am fost la Europa Park, doar eu, copiii si fratele cumnatei...pe fratelo l-au externat sambata, asa ca a ramas cumnata acasa, ea l-a luat din spital...ieri l-am sarbatorit pe nepotel, a implinit 14 ani..ma bucur ca i s-a indeplinit dorinta lui fratelo, aceea de a fi acasa de ziua copilului...l-am sarbatorit cu burito si tort.

 

In Europa Park a fost frumos, am prins vreme buna, dar ma gandeam ca suntem in Franta, am auzit mai mult franceza decat germana  [ph34r] am plecat la 7am si am revenit la 8pm..pe drum la intoarcere s-a pus pe-o ploaie, de-abia se vedea la cativa metri..o placere sa conduci [zirea] noroc ca in Elvetia nu ploua...m-am dat si eu in cateva dracii, dar de-alea pt copii mici  [:D] m-au corupt si am mers cu Swiss bob...noroc ca mi-am pus gluga pe ochi si nu am vazut nimic..dar tot mi-a stat inima in loc la coborare, am pus la frane de ma dureau soldurile dupa  [:D]

 

Imi pare rau de Leo Iorga, Compact e una dintre trupele mele preferate...in tinerete am fost fan rock  [invant] mergeam la concerte la Iris, Compact, aveam blugi rupti si camasa kaki, plus manusi cu lanturi...dadeam din cap pana nu mai puteam...ma gandesc ca de-acolo mi s-or trage migrenele.

 

Miercuri vine mama, cumnata pleaca acasa pt 2 saptamani..si vine ea sa se ocupe de fratelo...nu se descurca singur cu mancarea (noi plecam dimineata si venim seara), plus ca tb sa aiba cineva grija sa-si ia medicamentele, sa manance  [ascuns]  si ii prinde aiba companie..nu ca nu s-ar distra cu pisica, dar mai bine sa fie cineva cu el...mamei ii e frica sa zboare, dar face efortul asta doar pt el..ne bucuram ca vine, de-abia astept sa o revedem.

 

O zi faina sa aveti. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...