Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gutui si crizanteme


Recommended Posts

  • Răspunsuri 968
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

La noi e Bonfire night si rasuna Londra de artificii. De o saptamana in fiecare noapte pana dupa miezul noptii tot dau cu artificii si ghici cine nu poate dormi? Sper ca dupa noaptea asta sa se potoleasca, mi-am luat portia pana la Revelion. 

 

Voi ati inceput sa luati cadouri de Craciun? Nick deja a luat pentru toata familia [batcap] 

O intreb pe Miss deunazi: what should I buy daddy for Christmas?

- A book!  [:-)))] or anything with  [bat]  on! ( pinguinele vechi stiu ca al meu Mr. e mare fan ) 

Nu ca nu ar avea carti de sa si le puna sub perna, dar nu stiu ce carti sa ii mai iau. Anul asta de ziua lui i-am luat o carte de i-am mai luat-o acum vreo 3 ani! Ups  [ups]  [:-)))] A fost baiat bun si mi-a spus abia dupa vreo cateva saptamani ca deja avea cartea, tot de mine daruita! 

 

Aseara ii spun sa faca putina ordine pe partea ei de masa, eu ocup cam 75% cu zanele mele si materialele, pe restu` scrie si deseneaza ea. 

- but it`s ok!

- no, for me is not ok!

- maybe you`ll change your mind!  [fri]  [alcool]  

Deci trebuie sa privesc din alt unghi!  [:-)))]  [:-)))]

 

In seara asta vorbea Nick cu soacra la telefon, povesteau de artificii si a intrebat cat a dat pe bilete. 

- I think it was about 1.5 pounds

- Hey, I`m not that cheap!  [:D]  ( telefonu` fara fir) 

 

Ma plang lui Nick:

- I am so swollen again, full of water! 

- like a watermellon?  [b)]  [:-)))]

 

V-am plictisit destul cu umorul englezesc, ma duc sa mai cos putin si apoi la strans perna in brate, daca s-or potoli astia cu pocnitul artificiilor. 

 

Noapte buna!  [perne]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am trei aniversari pana de Crăciun, așa ca încă sunt la cumpărat cadouri Pt asta :). Soțul e aranjat. Diana încă nu știe ce vrea. Mama nu mi-am întrebat-o, cam dificil de trimis cadouri la sora mea, ca e aiurea adresa ei și trebuie sa fie atenți, sa ii avertizez ca trimit ceva. 
 

La mine e și nasol acum, pe lângă ca aveam salar mic, sunt și in medical :(. 
 

De luni însă voi merge 50% la job, pana in 10 Ianuarie. 
 

Ma simt ceva mai in putere, azi chiar am reușit in 2 ore sa fac multe lucruri, am primit și laude. 

 

Seara frumoasa! 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

De luni însă voi merge 50% la job, pana in 10 Ianuarie. 

 

Ma simt ceva mai in putere, azi chiar am reușit in 2 ore sa fac multe lucruri, am primit și laude. 

 

Seara frumoasa! 

 

E, uite asta mi se pare mie ca suna tare bine. Felicitari! Intreb si eu a prost ... nu cumva a coincis declansarea depresiei cu plecarea Dianei de acasa? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata,

 

tare frig afara, au inghetat baltile si urechile mele.

 

Nu prea am dormit din cauza arificiilor, plus ca de vreo 2 nopti fac putina febra si ceva frisoane. V-am spus ca mi-am dislocat maxilarele si ar trebui operate, partea stanga e cam umflata si sensibila, nu pot manca decat pe dreapta dar trebuie sa fiu foarte atenta ce si cum mestec. 

 

Mihaela, eu nu cumpar cadou decat pentru Mr. care nu e pretentios deloc, daca ii cumperi o carte e cel mai fericit. Eu in Ro nu trimit cadouri, daca vine vreo sora cu familia pe la noi da, luam la toti cei prezenti, in rest nu. De restul cadourilor se ocupa el pentru ai lui si nepoate si cumnat. Pentru Sophia nici nu mai zic, ca tot el ii face toate poftele si eu nu stiu cum sa il mai opresc. La fiecare Craciun imi pun mainile in cap cand se aduna toate cadourile de la socri si ce ii mai ia el. Sper anul asta sa se mai potoleasca si socrii dar si el, prea multa risipa. 

 

Plec la ale mele, poate imi mai trece somnul la gym. 

 

O zi frumoasa!  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

E, uite asta mi se pare mie ca suna tare bine. Felicitari! Intreb si eu a prost ... nu cumva a coincis declansarea depresiei cu plecarea Dianei de acasa?

 

Nu, a coincis cu perimenopauza sau premenopauza cum ii spune :). Am pus multe cap la cap, a fost o combinatie de toate. Plus inflamația tiroidei din vara/toamna trecută, e clar ca totul m-a dat peste cap. Ca o fi și plecarea ei, dar nu m-a afectat atât de mult. La început am fost puțin îngrijorată, ca a plecat singura. Aici era cu prietenul ei. Apoi s-au și despărțit. Dar am văzut ca e Ok, nu, nu m-a deprimat, dar clar ca am fost afectata. De acasa era plecată de trei ani. Ma rog, locuia in oraș dar nu mai era acasa.
Acum e mult mai acasa decât in ultimii 4 ani :). Sau mai mulți :). 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna ziua!

 

eu am de luat multe cadouri in perioada asta, pana la Craciun: cumnata - chiar azi e ziua ei, apoi mama, nepotica (de sf. Andrei), nasu, mos Nicolae, mica mea si apoi fratele meu_ odata cu mine si deabia apoi Craciunul.

acum vineri am o prietena foarte draga Mihaela si o sa iau si pentru ea ceva dar bineinteles ca nu stiu ce.

pentru sot nu iau cadou de Craciun, nici pentru rude. Mos Craciun vine doar la fete si nepoti. 

pentru C o sa fie sigur ceva echipament de sala, carti si o sa caut si ceva de facut bratari sau ceva de genu, dar nu de copii.

pentru Iuli as vrea o casa de papusi, cu toate ca nu stiu unde o sa o punem, catelusii de la pawpatrol - figurine, puzzle tot cu pawpatrol sau cu vampirina, carti.

Mica face 4 ani inainte de Craciun si va primi multe cadouri si atunci. si vrea si pinata dar pentru ca petrecerea e acasa nu stiu daca sa iau. ma gandesc sa confectionez eu ceva micut...

 

Miha, ma bucur ca ti-ai facut curaj sa treci la 50%. Medicalul nu e platit? eu in medical iau aproape la fel ca atunci cand sunt la munca. daca stau in medical ptr ingrijire copil iau chiar mai mult decat salariul - nu stiu de ce, dar asa se calculeaza.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...