Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gutui si crizanteme


Recommended Posts

  • Răspunsuri 968
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Voi ati inceput sa luati cadouri de Craciun? Nick deja a luat pentru toata familia [batcap] 

 

 

am luat doar ptr ca am gasit la oferta ceva ce isi dorea persoana. Altfel astept Black Friday si inspiratia cand o veni.

 

 

O intreb pe Miss deunazi: what should I buy daddy for Christmas?

- A book!  [:-)))] or anything with  [bat]  on! ( pinguinele vechi stiu ca al meu Mr. e mare fan ) 

Nu ca nu ar avea carti de sa si le puna sub perna, dar nu stiu ce carti sa ii mai iau.

 

Nu are si el o lista pe goodreads sau amazon, cu books I want to read?

 

Anul asta de ziua lui i-am luat o carte de i-am mai luat-o acum vreo 3 ani! Ups  [ups]  [:-)))] A fost baiat bun si mi-a spus abia dupa vreo cateva saptamani ca deja avea cartea, tot de mine daruita! 

 

[:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]

 

 

 

Ma plang lui Nick:

- I am so swollen again, full of water! 

- like a watermellon?  [b)]  [:-)))]

 

Unde dai si unde crapa.  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua,

 

Strumphi, superbe pozele si participantii! Foarte tare socrella, sigur ca meriti!

 

Silvi, la multi ani pentru cumnata! Si Jules a mare fan paw patrol.  

 

Miha, sper sa te simti din ce in ce mai bine!

 

Mi-am amintit ca am luat o camera foto ptr copii ptr Julia, care e acum pasionata de facut poze. Am gasit-o la oferta pe amazon. In rest... ca de obicei nu stiu ce sa le iau mamelor.

 

Ieri seara am mers sa ii aiu Patriciei ghete si geaca de iarna. Ca preferinte vestimentare a trecut de la rochii si sandale la leggings si adidasi si refuza ghete, ca adidasii sunt suficient de 'astupati'. Pana la urma am gasit ceva sa ii placa. S-au lipit si niste pijamale pufoase (nu prea ideale ca transpira, dar pasiunea e pasiune si au vrut amandoua acelasi model cu lame!) si seturi de caciuli/ fular/ manusi ca ieri erau 8 grade la pranz. 

 

Aseara am mers la focurile de artificii si ptr ca erau 2 accidente pe autostrada am ajuns cu 15 min intarziere. Nu era niciun loc de parcare - ne asteptam - si era liniste complet. Asa ca dupa ce am mers prin orasel un pic (artif erau pe plaja) am luat-o spre casa pe niste stradute mai laturalnice ca cele principale erau full de masini si oameni. Si B zice: se vad artificii in oglinda retro. Ce zici, ne intoarcem? Si ne-am intors fix la tzanc si am parcat pe o strada laturalnica si am vazut tot showl. A fost tare fain (nu va imaginati spectacole de-ala ca al Sydney sau Tokio) si a tinut vreo 30 de minute.

 

Totul a fost ideal pana am ajuns inapoi acasa cand m-a luat durerea de cap pulsatila, cu ochi si dinti si greata. Poate da frigul dureri de cap? Culmea e ca nu am simtit frig cand eram la artificii si nici nu m-a lust durerea imediat cand m-am dus la cald in masina....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ah și întotdeauna se calculează ciudat impozitul, așa ca anul viitor când vine impozitul pe an, cu siguranța am de dat înapoi. Deci primesc prea mult! 
Si cum eu am intrat in medical de la început de August și nu am ajuns la medic decât târziu in aceeași luna, salariile erau deja făcute. Pe August am luat salar întreg și apoi și de la asigurări medicalul. Acum îmi trag din salar ceea ce mi-au dat in August. Normal ca știam asta, dar banii s-au dus...și luna oct am primit nimic de la job :). In Noiembrie va fi la fel, cu vechiul salar. 
 

In tot cazul, acum in Noiembrie primim noul salar retroactiv din Aprilie, deci sper la ceva bani. 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana, nu cred ca de la frig ti-o fi fost asa rau. Imi pare rau, cred ca de la oboseala? Ma bucur ca pana la urma ati vazut artificiile, desi intarziati de accidentele de pe autostrada. Faza cu watermellonu` a fost cu Sophia, ca ea mereu are de comentat. Se tine de glume si rime, canta non stop, vorbeste singura... ori cu papusa cu par cret roz pe care a numit-o Anya. O cara peste tot, numai la scoala nu au voie cu jucarii. O lasa in grija mea, cica dolly daycare  [bib]  I-am facut papusa acum vreo 4 ani si abia vara asta cand a inceput vacanta a luat-o de pe masa unde era si sunt nedespartite. Mr. Brexit are desigur o groaza de liste cu carti si pe amazon si pe goodreads, i-am mai luat.. dar in vara eram in fuga mare ca ziua lui era in vacanta cat eram plecati si precum vacanta a fost planificata pe ultima suta de metri, m-am repezit si eu pe amazon sa ii comand carti si i-am luat ... ce mai avea [:-)))]  L-am intrebat cate carti a citit anul asta pana acum si cica numai 102 ca nu are timp!  Cand era in ministerul celalalt citea foarte mult pentru job, acum cu Brexitul nu prea are timp cat si-ar dori ca munceste non stop. 

 

Silvi, sa stii ca si eu o iubesc pe soacra, nu numai ea pe mine... cateodata!  [:-)))] Imi aduc aminte ce ma mai suparam la inceputuri, acum nu o mai bag in seama, zic ca ea , fac ca mine  [clo]  La multi ani cumnatei. Ce de sarbatoriti aveti pana la sfarsitul anului. La noi in familie, asta englezeasca zic, ne aniversam din Ianuarie pana in septembrie. Numai bine sa ne revenim cu finantele pentru Craciun! 

 

Roli, ai un Andrei?  Cati ani are? Eu am 2 Nicolai in casa dar nu ii serbez, Sophia nu intelege cum e cu sfintii si nici cu Mos Nicolai nu a prins, numai bine scap de o cheltuiala.  [:D]

 

Velvet, ai apa calda si caldura, ai reparat centrala? Sper ca nu te zgribuli  [flor]

 

Mihaela, aiurea cu medicalul si banii putini, dar ma bucur sa aud ca esti mai bine si incepi munca 50%. Un mare pas inainte. Sa o tii tot asa  [flo]  

 

Restul de pinguine nu stiu pe unde umbla, dar le astept la povesti, despre pisici, generatia XYZ, concerte, cadouri... spuneti tot!  [:p]

 

Ma asteapta perna, sper sa pot dormi noaptea asta. 

 

Noapte buna!  [|)]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna de dimineata,

Am reusit si eu sa citesc din urma, dar am ratat pozele Strumphitzei.

 

Am fost foarte ocupata saptamana asta.

Mai mult plecata la casa. Au venit oglinzile pentru bai si paravanul din sticla pentru baia cu dus. Mari oglinzile, mari de 2/2 m. Una abia au carat-o pe scari.

 

Altfel sa vedeti ce mi s-a mai intamplat.

De la inceput va spun ca e prima data cand folosesc centrala pe gaze, mi-au montat aia si la impuse detectoare de gaze, deci in concluzie nu prea le am.

 

Am gasit luni centrala pe avarie pentru ca nu  aveam gaze. Ma interesez, nu gazele nu sunt inchise de la "ei". Ma duc si ma uit ca matza-n calendar la contor, la tevi, la regulatoare nu  mi se pare nimic in dezordine.

 

Chem distrigazul care constata ca cica detectorul  a inchis electrovalva care e afara pe teava de gaze, ca cica a simtit scurgei de gaze. Scurgeri de gaze my ass. Bun, atunci vino si masoara daca am scurgeri de  gaze  sau daca detectorul e de rahat.

Nope. Ei nu se ocupa cu asa ceva, sa apelez la o firma. Drept urmare imi inchid gazele de tot, imi sigileaza teava principala si se cara.

 

Sun la Engie cu care am contractul de distrubutie gaze si rog sa imi trimita pe cineva la verificare. Da, da, sigur in 10 zile. 10 zile? Sunteti nebbuni? Io ce fac daca  da un frig de crapa pietrele?  Dar daca era in plina iarna si in plin ger?

 

Apelez la o firma, vinne, nu am scurgeri de  gaze, doar un detector de  gaze, tampit, prost care, din nefericire se activeaza si daca am folosit substante de spalat pe jos.

 

Urmeaza o gramada de acte de depus la distrigaz si apoi peste vreo 2 zile vin sa-mi rupa sigiiul.

 

Pai mai apelez io vreodata la astia?

=====

 

fii-mea s-a vopsit, un fel de saten deschis, sandre, bej ii sta foarte bine. A stat 5 ore jumate la coafor, s-a decolorat succesiv ca inainte era  negru albastrui.

 

Azi vin unii sa-mi ia masurile pentru perdele si galerii, aduc si mmostre. Si eu trebuie sa aleg. Habar nu  am ce o sa aleg.

 

Noroc  ca e foarte cald afara, 25 de grade. Ieri am stat mai mult in curte, am adunat frunze si nuci. Ce nuci bune face nucul cel stramb! Trandafirii inca mai infloresc, am 2 flori movulii cu parfum deosebit.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua!

 

Ioana, Strumphy, multumesc pentru urari. Maine e iar ziua cumnatei, de nume [:)]

 

Viviana, ce nebunie cu casa ta. Mereu se intampla ceva. Cred ca la final o sa fii experta, o sa poti acorda consultanta in domeniu.  [flo2]

 

 

Mica mea are nasul infundat, e fornaita si nu prea a dormit. spray sau picaturi de nas nu accepta asa ca ii pun in somn...dar cum a dormit prost se trezea si facea scandal...am avut  noapte suuuper!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua!

 

 

 

Mica mea are nasul infundat, e fornaita si nu prea a dormit. spray sau picaturi de nas nu accepta asa ca ii pun in somn...dar cum a dormit prost se trezea si facea scandal...am avut  noapte suuuper!

 

Pentru muci / nas infundat, la ai mei functioneaza sinupret . Isi face efectul in 2-3 zile, dar merge. Sanatate multa! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...