Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gutui si crizanteme


Recommended Posts

  • Răspunsuri 968
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna ziua!

 

Ioana, Strumphy, multumesc pentru urari. Maine e iar ziua cumnatei, de nume [:)]

 

Viviana, ce nebunie cu casa ta. Mereu se intampla ceva. Cred ca la final o sa fii experta, o sa poti acorda consultanta in domeniu.  [flo2]

 

 

Mica mea are nasul infundat, e fornaita si nu prea a dormit. spray sau picaturi de nas nu accepta asa ca ii pun in somn...dar cum a dormit prost se trezea si facea scandal...am avut  noapte suuuper!

 

 Sanatate Micai. Si P. behaie de cateva zile, doarme putin si prost, si pt ca nu stie sa scuipe ce are in gat a si vomat. M. nu tuseste, in schimb de aseara a vomat de 3 ori, si s-a trezit plangand pe la 3 dimineata vomitand pe bunica-su.  [zid]

 Noroc de maica-mia cu prezenta de spirit care a intors copilul pe o parte, ca taica-miu panicat l-a tinut in sus si era sa se incece copilul. [vraji]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viviana, si la vin fiert, friptura cu vin iti tipa senzorul. La bloc cum stati cu apa , caldura? Am auzit ca intra Radet in faliment. 

 

Strumphi, superbe pozele, tu ai slabit mult si arati extraordinar de bine. 

 

Mihaela, ma bucur ca te simti mai bine [pup]. Silvia ce mai zice? Cum ii place la liceu ?

 

Ella, ma bucur pt fratele tau ca se simte bine. Sanatate multa! 

 

La multi ani fericiti sa va traiasca toti sarbatoritii din perioada asta! 

 

Noi suntem cumva pe linia de plutire. Eu cu stresurile mele, copiii cu scoala (cred ca sunt eu nebuna , dar mi se pare ca ora 21 de culcare e pierdere de timp, vreo  3 ore de teme si invatat dupa 6 de scoala nu sunt destule, ca ar trebui sa lucreze mai mult , ca sunt in criza de timp si ca va fi naspa) . Pe de o parte ma gandesc ca ar trebui sa fac ceva cu viata mea care trece cumva pe langa mine, sa fac ceva si pt sufletul meu, pe de alta parte nu vreau nimic, vreau doar sa fiu lasata in pace in butoiul meu ... Vedeti? de asta nu mai scriu pe aici ,  ca am in cap numai tampenii si vaicareli. Hai va pup! O zi faina !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello,

 

 dupa scoala am fost la posta si am ajuns acasa cu falcile inghetate rau brrr... bate un vant inghetat, cred ca a nins prin Scotia.  [ninge]  In casa e cald si bine, am lasat centrala on cand am plecat, imi beau cafeaua, imi dezghet degetele si apoi la cusut cu mine ca am cam tras matza de coada in ultimele zile si am de terminat o comanda. Bine ca nu are data limita, ca mai am timp pan` la Craciun  [nebu]  

 

Viviana, ce de patanii cu lucrarile la casa. Cred ca abia astepti sa terminati si sa va mutati. Mi-ai trezit amintiri din copilarie cu nucile, mi-e dor de casa bunicii si de ea. Ne arati noua culoare a Silviei?  [:)]  Pozele cu toamna si noi am pus pe Fb intr-un album.

 

Laura  [pup]  cat te inteleg!  sa stii ca si eu mi-s inca in butoi cateodata, desi trancan pe aici vrute si nevrute... dupa ce l-am pierdut pe tata, cumnat, bunica... am fost rau si apoi au navalit bolile peste mine, care cred ca tot din cauza supararilor le-am declansat. Daca ti-ai gasi un hobby cred ca te-ar ajuta sa mai muti din ganduri in alta directie... eu cand cos uit de toate. Ieri sa stii ca am fost intr-o stare de imi stateau lacrimile in gat, ba am si plans, dar m-am dus la masa mea de cusut si mi-a trecut...  mi-e dor de toti cei plecati, deunazi deschid geamul sus la domitorul meu si in romaneste, un batranel, arata exact ca tata!! ii spune nepotelului: sa-i spui lu` mami ca ai masurat toate gardurile cu bunelu! baietelul de vreo 3-4 anisori cu o ruleta in masa masura poarta mea... m-a trecut un fior, m-am uitat de pe geam in urma lor... Sophia avea vreo 3 ani jumatate cand l-a vazut pe tata ultima data... ah mi s-au adunat air lacrimile in barba... 

 

Moon, ce sperietura! Sper ca e ok acum baiatul. Cand plecati in USA? 

 

Silvi, sa ii treaca repede mucii domnisoarei sa puteti sa va odihniti.  

 

Fleur, tu pe unde esti? ce mai ziceti?  [flo2]

 

Plec la zanele mele, azi Sophia are zi lunga iar ca are yoga dupa ce termina cu scoala. Ii place tare mult si e foarte incantata, m-a intrebat daca o las si semestrul viitor. Toate cluburile extra dupa scoala sunt platite pentru ca-s profi din afara. Nu-s ieftine dar daca ii place o las sa mearga si la yoga si la arta. 

 

O zi frumoasa! 

 

[fuga]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, chiar azi am avut ședința individuală cu Silvia și mentorul ei. E Ok la școala, ii place tare mult. Matematica e punctul greu, dar e Ok pana acum. Ritmul e foarte alert și fac matematica cu totul noua, trigonometrie, geometrie, mecanica (vectori) și altele. Ca norocul ii place tare mult de proful de mate și asta contează. Ca atare, lucrează mult și se descurca. Din păcate trebuie sa prioriteze lucruri, nu ii mai ajunge timpul de toate, școala și învățatul ii ocupa majoritatea timpului, apoi vin prietenii (iubitul) și e nevoita sa renunțe la cal. Va călări la antrenamente dar nu mai are timp sa călărească extra și sa fie la cal așa cum trebuie. 

Dar e mulțumită ca a ales liceul și linia asta. Don anul doi, la anul adică, trebuie sa aleagă specializare. Are de ales între natur-natur și natur-științe sociale. Prima e numai mate, fizica, chimie, aduca științe ale naturii pur. A doua e combinatie științele naturii cu științe sociale. Mai putina mate, chimie și fizica, plus geografie, științe sociale, istorie. E puțin atrasa de a doua, dar nu e hotărâtă. In Ianuarie vor avea întâlnire cu cel care e îndrumător de studii și care le ca povesti despre specializări și ei vor putea pune întrebări. 
Al meu a avut întrebări legate de calificative, e foarte complicat și el tot nelămurit a rămas :). 

 

Ieri am fost in oraș cu fetele și cu prietenul Silviei, am ras și ne-am distrat, așa îmi place ca eu sunt ca i prietena Pt ei. La început C (prietenul Silviei) a fost reținut, e prima data când stam așa la povesti, apoi făcea Glume și el :). E tare bun și blând, glumeț, isteț. Se potrivește bine cu Silvia. După 4 ore prin magazine și pauza de fika, am venit la noi și copiii mai mici au făcut o prăjitura. Suuuuper dulce dar buna. Brownie cu biscuiți Oreo. 

 

Azi merg de la 13-15 la job ca am sarcina sa fac mai multe analize. Am și o ședința, care tine de obicei cam o ora. Deci o ora lucrez și una ședințesc :). 

 

Numai bine! 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am descoperit ca ma relaxez foarte bine cu meditația. Apoi vine yoga, fac acasa, am cumpărat un app cu yin yoga. Pe locul trei vine pictura. Luni eram cam obosita și ma gândeam cum voi rezista sa pictez la curs. Am venit așa de relaxata! Concentrarea aia și pictatul in sine m-a relaxat, nu știam pana acum. Caut sa îmi cumpăr un șevalet și dacă nu găsesc alt curs sa continui, sau sa fac un curs de acuarela, voi picta a acasa. 

Apoi e tricotatul. Tricotez ascultând cărți sau uitându-ma la filme. Am făcut câteva lucruri deja, un poncho, doua căciuli, un jereseu. Acum tricotez un fular circular set cu o căciula. 
Pe locul 5 vine fotografia, dar in perioada asta e cam greu. In perioade luminoase urca mai sus :). 

Ca proiect vreau sa ma înscriu la sala. Abonament pe un an. Încă nu m-am hotarat dacă sa îmi iau numai gym unde lucrez individual la aparate (nu prea ma pricep) sau numai la antrenamente in grup, acolo parca mi se potrivește mai bine. 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe de o parte ma gandesc ca ar trebui sa fac ceva cu viata mea care trece cumva pe langa mine, sa fac ceva si pt sufletul meu, pe de alta parte nu vreau nimic, vreau doar sa fiu lasata in pace in butoiul meu ... Vedeti? de asta nu mai scriu pe aici ,  ca am in cap numai tampenii si vaicareli. 

 

Laura, ești sigură că n-ai scris despre mine?  [pup]

 

Așa-s și eu, pur și simplu întoarsă pe dos...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Strumf, o îmbrățișare mare de la mine  [pup]

 

Sănătate bolnavilor mai mici și  mai mari de pe ghețar!

 

Miha, fain că ești prietenă cu copila mică :)  (care e mai mare acum, dar tot mică e :)).

 

Viviana, și când făcea mama friptură cu vin la cuptor se declanșa senzorul de gaz, dar era simplu de deschis valva la loc, nu trebuiau să vină cei de la gaze.

 

Nu mai știu ce am citit, revin puțin mai târziu că iar sună telefonul la mine ca la Gara de Nord  [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am fost la o instruire la care nu am aflat nimic nou sau interesant.

 

Moon, sanatate baietilor!  [flo2]

 

Roli, asta cu ceapa taiata am incercat-o mai demult cand era C mica dar stiu ca nu avea nici un efect decat ca mirosea urat in tot dormitorul. eu sunt cam reticenta la metode babesti. totusi, cum am imbatranit si eu intre timp o sa mai fac o incercare si la mica, poate are efect totusi. Multumesc!

 

Laura, Sinupret i-a dat iarna trecuta , printre altele, cand avea otita. o sa ii iau cand plec spre casa. multumesc de sfat! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...