Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gutui si crizanteme


Recommended Posts

Eu cand am perioade gri sau de-a dreptul negre incerc sa stau mai mult cu fetele, sa ma joc cu ele chiar daca las alte chestii nefacute. Apoi ma ajuta mult sa scriu, nu despre mine si ce ma nelinisteste sau nemultumeste ci sa scriu povesti aiuristice, poezii cu rima si uneori fara sens...Si, exact cum spunea Strumphy, ma ajuta sa fac ceva cu mainile, in cazul meu bijuterii. Ea vinde zanele, deci are si un scop ca sa le faca, eu bijuteriile doar le fac, nu le vand si nici nu le port...dar imi place foarte mult sa migalesc la ele. Din pacate de cand o am pe mica fac tot mai rar pentru ca nu ma lasa, imprastie tot si nu pot sa ma concentrez la ce fac ca trebuie sa fiu cu ochii pe ea. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 968
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Servus pinguini

 

La noi e ger, 3° erau dimineata  [zirea] mai devreme incepuse sa fulguiasca...vad muntii din birou, acum au mai multa zapada decat inainte.

 

A venit aseara mama..mi-am amintit de o poezie care incepe asa si mi-au dat lacrimile.

A venit si Marcia la aeroport, direct de la job; mama nu stia, i-am facut surpriza...inainte i-am dus si bagajul cumnatei la check-in, ea a plecat azi acasa. 

 

Maine mi-am luat liber si i-am spus sefului ca imi voi citi mesajele din cand in cand..la care el a zis ca nici gand, e ziua mea libera si nu am voie sa muncesc  [:)] sa vedem daca il ascult sau nu.

 

Maine dupa-masa merg cu fratelo la urologie, are programare, vor sa-i faca ecografie si sa decida cand ii scot cele 2 catetere de la rinichi..are dureri mari si vrea cat mai repede..mi-e mila de el, din cauza durerilor nu prea poate manca...miercuri mergem la chirurgie, sa vada cum e operatia...iar dupa va primi programare la gastro-enterologie.

 

Ma bucur ca a venit mama, mi-era dor de ea...ii e frica sa zboare, dar a facut efortul asta pt el..si s-a descurcat singura in aeroport...o sa-i iau insa insotitor cand pleaca, e mai usor pt ea asa...sta 2 saptamani jumate. 

 

Nici eu nu am chef de nimic, sunt intr-o stare de nestare.

 

Sambata mergem la concert, la Loco Escrito...este elvetian, mama de aici, tatal columbian, din Medellin...are mare succes in Elvetia, ne place mult de el.

 

Duminica vreau sa fac ordine, toata casa e cu fundul in sus.

 

O zi faina sa aveti. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia]

 

strumphi  [flo2]  da,am caldura si apa calda,s-a rezolvat,sper ok. mi-au dat lacrimile cand am citit de bunic ...

 

Laura  [pup] si eu te inteleg perfect...

 

miha ma bucur ca esti mai bine  [floare3]

 

Ella  [pup] sa fie bine fratele tau! Doamne ajuta!

 

daniela  [flo2] 

 

Fleur tu ce mai faci?

 

si senzorul meu opreste gazul cand gatesc cu vin,bere...cand gateam,mai bine-zis  [ph34r]

 

La Multi Ani sarbatoritilor pe care-i aveti!

 

de ceva timp ma tot gandesc si simt tot mai intens ca traiesc degeaba,nu fac altceva in afara de munca. aici nu am nici ce face,nu am ce hobby uri sa am,ce activitati sa fac in weekend. doar munca de dimineata pana seara si seara cu pisi.atat am. mi-e greu,inca sper ca se va schimba viata mea inainte sa imbatranesc si mai mult.ehh...inca...

 

va pup.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt pe aici, citesc, multumesc Strumphi de intrebare. Tot cu probleme cu baiatul la scoala, s a mai ameliorat dar tot stau cu sabia lui Damocles deasupra capului. Sa nu mi- l dea afara de la afterschool. As putea sa l iau la 3 exact 2 zile pe saptamana, restul nu stiu ce as face.

 

La noi a venit iarna, azi ninge, s a depus un pic, mai mult aparaie pe jos. Sunt multumita ca ieri am pus cauciucurile de iarna deci exact la tzanc.

 

In rest visez la o saptamana la soare, mi ar place de revelion dar nu stiu daca imi permit. Mai vad, mai socotesc...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Strumf, o îmbrățișare mare de la mine  [pup]

 

Sănătate bolnavilor mai mici și  mai mari de pe ghețar!

 

Miha, fain că ești prietenă cu copila mică :)  (care e mai mare acum, dar tot mică e :)).

 

Viviana, și când făcea mama friptură cu vin la cuptor se declanșa senzorul de gaz, dar era simplu de deschis valva la loc, nu trebuiau să vină cei de la gaze.

 

Nu mai știu ce am citit, revin puțin mai târziu că iar sună telefonul la mine ca la Gara de Nord  [batcap]

Eu am 2 senzori: unul la bucatarie si  unul in camera tehnica  unde e centrala pe gaz. E vorba de cel din camera tehnica.

 

Am mai avut aceeasi problema acum vreo luna si cand nu aveam senzorul. De aia am chemat distrigazul.

In strada am caseta cu regulatorul, contorul  si ce o mai fi inauntru. Regulatorul asta e de tip nou si  are asa:

-dispozitiv de blocare pentru exces de presiune (reglabil extern si cu posibilitate de rearmare automata)

-dispozitiv de blocare pentru presiune minima si pentru exces de debit

-dispozitiv de inchidere la intreruperea alimentarii cu gaz

 

Am  crezut ca au fost gazele intrerupte, ca data trecuta, si s-a activat dispozitivul. La dispozitivu' asta nu stiu sa umblu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...