Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gutui si crizanteme


Recommended Posts

  • Răspunsuri 968
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Am ajuns si eu acasa de la tara.

a vvenit ala de la distrigaz si mi-a scos sigiliul. Mi-a aratat ce trebuie sa fac cu dispozitivele alea care se activeaza cand se opreste gazul pe strada, unu se impinge si  unul se trage.

 

Am decretat ca senzorii aia sunt de rahat ca sa-ti faca viata grea si sa te enerveze.

De 2 ori a fost pana de curent, de  2 ori s-au activat senzorii si au oprit gazul. De parca centrala nu ar avea ea protectie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va mulțumesc de urări!  [flo2]

 

Azi am party cu colegii de job, in sfârșit am și eu chef sa merg :). Tema e “așa cum nu o sa ma mai vedeți îmbrăcat/a niciodată”. Pe drum spre casa intru sa îmi iau un costum de Kermit, e reducere la magazin, după Haloween. :) 

 

Anja, nu tricotez cu viteza mare. Deocamdată fac Pt noi, dacă o sa am surplus, ma voi gândi. Dar e ciudat știi cu venitul extra, trebuie sa îl declari. Oricum, mai e pana acolo. 

 

Am încercat sa vând poze, nu a cumpărat nimeni nimic. Sunt expuse pe un site. Nu cred ca ma prinde meseria asta :). 

 

 

fotografiile tale sunt superbe. de ce nu incerci pe fb, Instagram, etsy, galerii de arta? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns si eu acasa de la tara.

a vvenit ala de la distrigaz si mi-a scos sigiliul. Mi-a aratat ce trebuie sa fac cu dispozitivele alea care se activeaza cand se opreste gazul pe strada, unu se impinge si  unul se trage.

 

Am decretat ca senzorii aia sunt de rahat ca sa-ti faca viata grea si sa te enerveze.

De 2 ori a fost pana de curent, de  2 ori s-au activat senzorii si au oprit gazul. De parca centrala nu ar avea ea protectie.

 

bine ca ai rezolvat. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

fotografiile tale sunt superbe. de ce nu incerci pe fb, Instagram, etsy, galerii de arta?

 

Am și FB și Instagram, dar nu m-a întrebat nimeni dacă vând :). Nu știu cum se face. Galerii de arta? Nu știu nici asta cum se face. O sa ma interesez, mersi de idee.

 

Fotografii sunt de vânzare pe un site, unde sunt mii de vizitatori. Nu știu cum se face reclama. Cum am zis, nu sunt buna in meseria asta, sa vând.

Am venit acasa de la party, a fost fain. Aveau acolo un joc, european shuffleboard. Un fel de curling dar pe o placa de lemn presărată cu nisip, la nivelul mesei. Interesant și trebuie sa ai dexteritate cum sa împingi bila (vorba vine, e plata :)) ca sa alunece pe nisipul acela și sa se oprească unde vrei tu :).

Am avut nevoie de ieșirea asta, m-am simțit bine.
 

Noapte buna.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Michelle, frumos colierul. Sa il poti cu placere! William ce mai face? 

 

 

 

mersi.

am multe coliere facute...am primit si ceva comenzi de la prietene. dar cel mai mult imi place sa le port.

acum vreau sa fac un sirag cu perlute plate...si inca unul treb sa il refac  din perle bej si gri...

 

William e bine, a crescut, e inalt si slab ca un ac.un adolescent cuminte, afectuos…still funny, dedicat invataturii...so, I'm really blessed.

 

imi pare rau ca anii trec asa de repede si e copilaria asta tare scurta. Copiii cresc prea repede si parca nu avem timp sufficient sa ne bucuram de ei. Parca ieri il aveam  in fasha, am clipit ...si acum  in citeva sapt. face 16 ani.

 

multumesc pt intrebare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am și FB și Instagram, dar nu m-a întrebat nimeni dacă vând :). Nu știu cum se face. Galerii de arta? Nu știu nici asta cum se face. O sa ma interesez, mersi de idee.

 

Fotografii sunt de vânzare pe un site, unde sunt mii de vizitatori. Nu știu cum se face reclama. Cum am zis, nu sunt buna in meseria asta, sa vând.

Am venit acasa de la party, a fost fain. Aveau acolo un joc, european shuffleboard. Un fel de curling dar pe o placa de lemn presărată cu nisip, la nivelul mesei. Interesant și trebuie sa ai dexteritate cum sa împingi bila (vorba vine, e plata :)) ca sa alunece pe nisipul acela și sa se oprească unde vrei tu :).

Am avut nevoie de ieșirea asta, m-am simțit bine.

 

Noapte buna.

 

conecteaza-te pe FB cu Isabella-nepoata mea care picteaza (spune-i ca esti prietena mea). Intreab-o cum, unde sa le vinzi.

Ea isi vinde toate tablourile cu viteza fulgerului...abia are timp  sa le faca.

FB -ul are si marketplace...poate le postezi acolo.

Cand postezi pe Instagram, pune pret...mai stii?

Sora ta, e in NY nu-i asa? poate vb la galerii de arta.

 

Fotografiile sunt chiar deosebite...sincer iti spun...nu se poate sa nu gasesti cumparatori.

 

Ma bucur ca te-ai simtit bine la petrecere.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

strumphi  [flo2]  nici daca as avea timp de altceva nu mi-ar placea cusut,margelit,brodat  [alcool]  eu nu vreau ceva sa ma tina ocupata...n-am nevoie  [batcap]  eu vreau altceva...

 

bine ca aveti copii care cresc,ii vedeti,va bucurati de ei...sa va traiasca,sa fie sanatosi! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt la piscina cu baiatul si imi explodeaza urechile. In piscina alaturata e meci de polo cu spectatori cu tot tacamu si urla astia ca apucatii mai ceva ca la fotbal. Is cu castile pe urechi si degeaba.

 

Dupa mergem sa mancam pe undeva, un pic de plimbare. La noi e frumos dar foarte rece deja, -4. Maine se anunta ninsoare...

 

Am facut ieri amandoi vaccinul antigripal, cica tulpinile de anul asta sunt mai nasoale decat cele de anu trecut. Apoi am fost la un spectacol pentru copii care a excelat prin platitudine dar na, a fost o iesire 

 

La multi ani cu intarziere tuturor sarbatoritilor de ieri, sa fiti sanatosi si fericiti!

 

Velvet, stiu ce inseamna viata scoala-acasa si nimic altceva, am trait o multi ani. Pentru mine solutia a fost sa plec, sa imi caut noi provocari si o viata cu mai multe oportunitati de a mi schimba destinul, chiar daca ramaneam singura, cu mai multe posibilitati de calatorii, relaxare si altele.

Stiu ca la momentul respectiv incercam sa ma proiectez in timp si imi vedeam viata in urmatorii 10 ani exact la fel ca atunci, si asta nu am mai putut suporta.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...