Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gutui si crizanteme


Recommended Posts

Hello ladies,

 

M-a trezit parca mai bine decat in zilele trecute, mi-e capul putin mai limpede, desi nu 100%, dar ma simt mai bine. Aseara nu imi mai puteam tine capul sus de oboseala, deci m-am culcat odata cu gainile si i-am bagat si pe ai mei la somn fortat. Sophia cica nu a putut dormi si s-a foit mult, ba a si fost la baie, si-a adus servetele ca ii curgeau mucii... eu nu am vazut, auzit nimic, lemn am dormit.  [biz]

 

E un soare cu dinti afara, iar era totul alb de dimineata. Ce frumos stralucea luna plina aseara. Nick zicea si el ce frumos a fost, l-a urmarit luna pana acasa pe bicicleta [D] cum are o bucata de drum pe langa Tamisa, zicea ce frumos stralucea luna pe apa  [il]

 

Deci ati zambit si voi la povestea cu ochelarii mei, zau ca ieri credeam ca imi pierd mintile de tot [fri]  Nick cred ca a zambit si el cand a citit mesajul de la mine  [:-)))]  Stand acolo pe scaun atatea ore la spital am recapitulat tot cum s-a intamplat si nu stiu cum naiba nu a dat vreo masina peste mine trecand strada ca o nebuna, alergand dupa o pereche de ochelari care mai erau si pe nasul meu [alcool]  Mereu le dau de grija Sophiei si lu` Mr. sa fie atenti ca ei sunt cu capul in nori, dar vad ca mi-am luat-o eu in freza de data asta. 

 

Mariana, bine ai revenit in the club!  [flo2]  M-ai facut sa zambesc cu soacra, felicitari sportivei!

 

Viviana, mai aveti putin pana mutati daca ati ajuns la perdele  [pk]  Se muta si Silvia cu voi sau ea vrea sa ramana in apartament in Bucuresti? 

 

Laura, ai 2 copii minunati! Foarte mult muncesc  [flo]  Cum ai petrecut vineri la pizza?  ( stiu ca acum nu iti sta mintea la asta, dar daca faci ceva pentru Craciun la familiile alea la care mai mergeai tu sa imi dai un semn, poate iti fac un pachet cu ceva haine si cizme, noi ori aproape noi, purtate 1-2 ori ) 

 

Velvet, poti citi carti pe kindle daca ai, nu neaparat sa cumperi din librarii. Sotul citeste foarte mult pe kindle, ca daca mi-ar umple casa cu carti, la ritmul in care citeste... eu as dormi pe pres afara si casa ar fi plina cu carti.  [mai]  pana sapt trecuta citise 102 carti si asta e putin ca anul trecut terminase la aproape 200  [8)]

 

Rox, la cati doctori vizitez regulat, am avut unde ma duce  [:D]  Joi merg iar la RMN, sa nu ma plictisesc cumva, ma tin activa, ma fac sa ies din casa mai des  [:-)))]

 

Mihaela, azi e ziua Dianei? Nu mai retin, inca mi-e obosit neuronu`  [batcap]  ai inceput munca 50%? cum a fost aseara la pictura? 

 

Ioana, parca ziceai ceva de aparat foto la una din fete, de care ai luat? Sophia a primit un kiddizoom parca ii zice, de la soacra acum vreo 3 ani, dar e mai de bb si s-a plictisit, acum vrea the real thing  [bib]  am inceput sa ii dau camera mea Canon aia veche, eu am una noua pe care nu o folosesc (inca) primita cadou de la Mr. dar nu am obiective noi si la asta, deci impartim frateste. Ii place mult cu camera asta dar e cam grea pentru mainile ei. M-am uitat sa ii iau ceva mai usor, m-a cam fermecat un Polaroid, dar e cam scump  [ups]  https://www.amazon.co.uk/Polaroid-Instant-Digital-Printing-Technology/dp/B015JIAD7C/ref=pd_ybh_a_1?_encoding=UTF8&psc=1&refRID=013MJDZAQA4MX1QQ7QCE

 

Am de pus ordine prin casa si dat cu aspiratorul, dar am o leneeee.... mai bine ma duc sa mai cos putin, de parca nu tot eu trebuie sa fac curat pana la urma. [mariaj]  Ma enerveaza astia 2 ai mei cu dezordinea lor, i-am amenintat ca ii pun sa plateasca menajera si gata cu banii de prostioare, o sa ii dea la tanti de la curatenie  [fum]

 

Mi s-a racit cafeaua, la treaba cu mine.  [flu]

 

O zi frumoasa! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 968
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ah, Strumphi, am ajuns la perdele pentru ca fac totul anapoda din cauza unora neseriosi.

Nu am mobila in  casa, dar perdele o sa am. [:-)))]

 

Cine stie, poate pana vin perdelele in 2 decembrie reusesc sa-mi mobilez dormitorul.

Ca sufrageria vreau sa o mobilez impreuna cu domnul.

 

Ah, si cu perdelele nici nu mai stiu ce am  ales.

 

Edit: silvi se muta  cu noi. Are cumva putin separat.

in timp ce in dormitorul nostru se intra direct de pe hol (deschizi usa si esti in dormitor), la ea se intra intr-un sas/vestibul micut si de acolo in dormitor si baie.

 

Baia noastra e pe hol.

Imi amintesc ca in proiect, sus, era doar o baie si nu reuseam sa il conving pe domnul sa facem o baie separat pt. Silvi.

noroc cu doamna black care i-a pus problema asa: nu cred ca vei vrea ca in toiul noptii sa te intalnesti cu iubitul fii-tii in fata baii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Foarte interesant sistemul. Cate materii studiaza in total intr-un an? Din cate dau examen? 

 

 

Are 10 materii anul acesta. Are norvegiana, engleza, spaniola, matematica, stiintele naturii, studii sociale, KRLE (Creștinism, religie, credințe și etica), sport, muzica si natura si mediu (alegerea ei). Se iau in calcul la medie toate de anul acesta plus de anul trecut cursul de nutritie si testul de inot. Iar pentru materia la alegere se iau in calcul notele din toti cei 3 ani. Anul trecut a avut curs de trafic, practic modulul pentru scoala de soferi. Iar acum 2 ani si-a ales ceva cu media si comunicare.

 

Examenele pot fi la norvegiana, matematica si engleza. La norvegiana sunt 2 probe in caz ca ii pica. Iar ea zice ca ar avea si test la dialect. Ea isi doreste matematica si engleza. Acum cum ii va fi norocul. Ideea e ca trebuie sa se pregateasca la toate. Singura. Ca meditatii nu stiu pe nimeni care ar face.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult pentru re-primire [flo2] !

 

 

Pfuu...e greu sa intru in ritm [batcap] ....dar sa stiti ca citesc.

 

 

La noi e zi cu soare si cu multe grade... [alcool] Sunt pe baricade la munci, am un moment de respiro si ascult Sam Smith "Lay me down" ft. John Legend...si apoi...Dimash "SOS"...e fenomenal tipul asta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De pe 7 noiembrie am cetatenie elvetiana  [ph34r] am primit azi scrisoarea de confirmare...dureaza cam 3 saptamani sa fiu inregistrata in diverse registre, apoi imi pot face pasaport si carte de identitate  [pk]

 

Stiam de ieri, am scris vineri la primarie si mi-a raspuns ieri tipa care primeste confirmarile; ea o primise ieri...gand la gand cu bucurie; ea a zis ca e coincidenta  [:D]

 

Deci a durat exact 2 luni de cand am platit factura de la confederatie si pana am primit cetatenia; asa mi-a spus tipa de la primatie. 

 

Dau de baut cand vin in tara la vara  [bere]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca am facut-o lata! Mi-am pocnit mana dreapta de muchia usii, cu multa forta, alergam pe scari sa ma duc dupa mandra s-o iau de la scoala, era tarziu si pe penultima scara am simtit ca alunec, m-am oprit in usa si am pus mana in fata sa nu vin cu fata. 

 

Am ditai umflatura albastra si ma doare ca naiba... sper sa nu fie rupta ca e mana dreapta cu care cos si fac totul. Bine macar ca am facut curatenie in casa azi. Rad amar...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Are 10 materii anul acesta. Are norvegiana, engleza, spaniola, matematica, stiintele naturii, studii sociale, KRLE (Creștinism, religie, credințe și etica), sport, muzica si natura si mediu (alegerea ei). Se iau in calcul la medie toate de anul acesta plus de anul trecut cursul de nutritie si testul de inot. Iar pentru materia la alegere se iau in calcul notele din toti cei 3 ani. Anul trecut a avut curs de trafic, practic modulul pentru scoala de soferi. Iar acum 2 ani si-a ales ceva cu media si comunicare. Examenele pot fi la norvegiana, matematica si engleza. La norvegiana sunt 2 probe in caz ca ii pica. Iar ea zice ca ar avea si test la dialect. Ea isi doreste matematica si engleza. Acum cum ii va fi norocul. Ideea e ca trebuie sa se pregateasca la toate. Singura. Ca meditatii nu stiu pe nimeni care ar face.
Romana, matematica, engleza, franceza , fizica, chimie, biologie, istorie, geografie, desen, muzica, sport, religie, educatie tehnologica, educatie civica, latina, o ora de optional ( au ales matematica anul asta ) . Curs de nutritie, curs de inot!?!? Pfff, SF pt scoala romaneasca. Fac o ora de sport pe saptamana intr-o sala pe care clasa lor o mai imparte cu alti 30-50 de copii care au sport in acelasi timp. 
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...