Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Greta Thunberg - copiii au dreptul la o planeta albastra


Recommended Posts

 

Ai intervenit la mesaj sa imi spui ca nu fac sacrificii suficiente pt mediu?! 

 

Asa cum am specificat in anumite orașe din California chiriile sunt f ridicate și clasa mijlocie nu își permite locuințe decit la f distante mari...și mijloacele de transport in comun nu sunt eficiente. Aici nu oprește autobuzul la colțu străzii.

Crezi ca de plăcere, comoditate sau ca nu le pasa,  stau oamenii cu orele in trafic???

 

 

a intervenit la mesaj ca sa isi spuna punctul propriu de vedere, de cand se pun intrebari celui care intervin intr-o discutie?   tot ceea ce scriem ne caracterizeaza intr-un fel sau altfel.  

 

exact cum copila asta din cauza careia i s-a deschis acest  subiect a incercat sa faca , sa schimbe mentalitati.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 487
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

niciuna dintre ele ci din alegerea de a avea casa departe de unde iti iei banii.

 

edit : in california nu exista decat masina si autobuzul?

Nu ai dreptate. Vorbim de California,  da? A avea serviciul departe de casa nu este o alegere.

Cumnatul meu a stat pe bara 13 luni  de zile pana si-a gasit serviciu. Cu zeci de CV-uri trimise  si tot atatea interviuri.

Dupa 11 luni  a gasit job in Sacramento  la 6 ore distanta. Asta insemna sa vina acasa numai in weekenduri si sa stea acolo in chirie.

Dupa 13 luni a gasit alt job la ora si jumatate distanta de casa. Pe asta l-a  acceptat.

 

In zona circula un tren Amtrack de  2 ori/zi si un autobuz Amtrack 1 data/zi. Care oricum nu deservesc toate oraselele.

 

Cine nu a fost in California si  nu cunoaste geografia locului nu poate intelege sistemul lor si de ce transportul public e ca si inexistent pe zone intinse.

====

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

tocmai de aceea am intrebat , pentru ca nu stiu cum este in california insa e clar ca nu masinile sunt cele care polueaza planeta pentru ca altfel nu ar fi fost inventate. 

 

edit: si totusi e alegerea fiecaruia unde traieste, nu cred ca ne obliga cineva sa traim in california si sa ne plangem pentru alegerea noastra. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

tocmai de aceea am intrebat , pentru ca nu stiu cum este in california insa e clar ca nu masinile sunt cele care polueaza planeta pentru ca altfel nu ar fi fost inventate. 

 

Masinile nu au fost inventate sa polueze sau sa nu polueze planeta!!!!Altul a fost rolul lor...

 

Cred ca la momentul respectiv nu se stia absolut nimic de poluare sau ce influienta poate avea omul(prin tehnilogia ce se inventa/dezvolta)asupra naturii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Masinile nu au fost inventate sa polueze sau sa nu polueze planeta!!!!Altul a fost rolul lor...

 

Cred ca la momentul respectiv nu se stia absolut nimic de poluare sau ce influienta poate avea omul(prin tehnilogia ce se inventa/dezvolta)asupra naturii.

chiar sunt curioasa care a fost rolul lor , poti sa imi spui?   in afara de a ne deplasa pe distante lungi ca asta stiu si eu. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

....si totusi e alegerea fiecaruia unde traieste, nu cred ca ne obliga cineva sa traim in california si sa ne plangem pentru alegerea noastra.

 

exista restricții zonale in ce privește constr și desf activității Companiilor in astfel de zone.

Nu toată lumea lucrează in buricul orașului.

iar California fiind zona de cutremure nu se poate construi mult și peste tot pe înălțime.

pana la cea mai apropiată stație de bus sau tren mănânci 2 pâini...

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...