Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Greta Thunberg - copiii au dreptul la o planeta albastra


Recommended Posts

  • Răspunsuri 487
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Va scriam la începutul subiectului ca părinții Gretei au scris o carte, înainte ca Greta sa devină așa cunoscuta. A apărut in suedeza, descrie cum s-a schimbat brusc viața lor când fetele au fost diagnosticate cu Asperger. 

Acum văd ca se traduce cartea in engleză, va apărea in Martie anul viitor. Pt cei interesați, se poate cumpara pe Amazon. 

https://www.amazon.co.uk/Our-House-Fire-Scenes-Family/dp/0241419638

 

sper sa se vanda in china si India...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma opresc la prima - mi-e deajuns un neadevar/o exagerare sa merg mai departe cu restul:

 

"Could wind turbines be killing cows?

According to a BBC investigation, some farmers in France believe electromagnetic fields coming from infrastructure such as wind turbines, power lines and telephone antennae could be causing low productivity and high rates of mortality.

One farmer told reporters that if calf are put in a specific point in the farm they will often die and noted nearly 350 have died in the past four years alone, quadruple the usual mortality rate – they say the problem began when a wind turbine was erected next to their land.

Other symptoms include animals becoming tired or exhibiting strange behaviour.

Other farmers suggest they have experienced the same problem as a result of electromagnetic forces from telephone antennae or the conductivity of the ground.

Despite these claims, scientists have investigated and found no conclusive proof of the phenomena but plan to carry out further research.

Vladimir Putin recently blamed wind power for killing birds and harming worms and questioned the environmental credentials of the renewable energy source."

 

Vladimir Putin si Rosneft sitting in a tree...K-i-s-s-i-n-g.

 

 

https://www.energylivenews.com/2019/07/22/could-wind-turbines-be-killing-cows/

 

Si BBC minte, da?

 

https://www.bbc.com/news/av/world-europe-49045742/mystery-surrounds-animal-deaths-on-france-s-farms

 

 

Ignoram stiinta in favoarea lui Vladimir Putin, da? Pe el il credem (cind avutia lui este preponderent in ce anume??????????) in defavoarea oamenilor de stiinta. Iaca Putin are mai multa trecere la omul de rind. 

 

Cu liniile de curent si telefonia mobila ce facem? Pe ele le bagam in seama? 

Ce treaba am eu cu Putin?!! BBC relateaza exact ceea ce am spus eu: ca tarani din Franta se pling ca le-au murit vacile, in zona in care sint implantate eoliene. "Mystery surronds animal deaths on France farms".

 

Despite these claims, scientists have investigated and found no conclusive proof of the phenomena but plan to carry out further research.

 

Adica acesti oameni de stiinta fiind...cine??? O fi ca in bancul cu Radio Erevan, o sa ajunga la concluzia ca, de fapt, fermierii au omorit bietele animale si au dat vina pe eoliene.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Exact! Bravo! Ai pus-o la punct! Obraznicatura! Auzi la ea! Nu are macar o diploma si are tupeul sa vina sa le spuna oamenilor mari  (cum era ? "my great and unmatched wisdom")  sa nu distruga planeta pe care ea si copiii, nepotii ei vor fi nevoiti sa traiasca. Ce nesimtita! Ia burta pe carte si ciocul mic! 

 

 sa vedem faptele  nu numai vorbe si pancarde vinerea cand lipsesc de la scoala, dar ca renunta la telefoane, tv, playstations...spala rufele/casele cu mana...se imbraca de la magazine second hand...maninca doar salate .

 

si mai avem nevoie si de doctori, ingineri, oameni de stiinta ...care treb sa faca si stea in  scoala...dar ei nu sunt asa de importanti, nu?

 

edit. si sa renunte si la marijuana daca vor sa salveze planeta. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce treaba am eu cu Putin?!! BBC relateaza exact ceea ce am spus eu: ca tarani din Franta se pling ca le-au murit vacile, in zona in care sint implantate eoliene. "Mystery surronds animal deaths on France farms".

 

Despite these claims, scientists have investigated and found no conclusive proof of the phenomena but plan to carry out further research.

 

Adica acesti oameni de stiinta fiind...cine??? O fi ca in bancul cu Radio Erevan, o sa ajunga la concluzia ca, de fapt, fermierii au omorit bietele animale si au dat vina pe eoliene.

 

 

Mno...fiecare vede ce vrea. 

 

Sint mai multe rapoarte care nu confirma declaratiile fermierului respectiv.

 

Si unii raporteaza OZN-uri in draci dar mai trebuie si confirmate...

 

Dar, da...vad cum propaganda ruseasca prinde...e mai romantica. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 sa vedem faptele  nu numai vorbe si pancarde vinerea cand lipsesc de la scoala, dar ca renunta la telefoane, tv, playstations...spala rufele/casele cu mana...se imbraca de la magazine second hand...maninca doar salate .

 

si mai avem nevoie si de doctori, ingineri, oameni de stiinta ...care treb sa faca si stea in  scoala...dar ei nu sunt asa de importanti, nu?

 

Pai nu spuneai tu ca doctori, ingineri si oameni de stiinta ies si cu homeschooling?????

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mno...fiecare vede ce vrea. 

 

Sint mai multe rapoarte care nu confirma declaratiile fermierului respectiv.

 

Si unii raporteaza OZN-uri in draci dar mai trebuie si confirmate...

 

Dar, da...vad cum propaganda ruseasca prinde...e mai romantica. 

Cum adica? Daca nu aderez la ideile Gretei T. inseamna ca sint adoratoare a lui Putin??? Pai nici Macron nu e de acord cu ea. Ce trebuie sa inteleg, ca Macron = Putin??? Eh, bé...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...