Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Greta Thunberg - copiii au dreptul la o planeta albastra


Recommended Posts

  • Răspunsuri 487
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

barca, panourile solare, turbinele etc cum au fost făcute ????

 

Dar toata ideea, asa cum.o vad eu, este despre reducerea consumului, a risipei, a nesimtirii...

Asta ar prinde bine in orice domeniu, de la sanatate, nivel de trai, valori, mediu... orice. Ca mancam, aruncam, cheltuim, consumam mult mai mult decat ar trebui, nu e un secret pentru nimeni... sa reducem toata risipa , de la mic la mare, ar putea deveni un stil de viata mai frumos. Ce ar fi asa rau in asta?!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

Eu cred ca ar trebui  sa se intoarca cu un avion de linie - economy class. Si nu inteleg de ce atat de multa vorba pe tema asta. Ca nu cred ca Greta o sa interzica vreodata sa mai si zburam (chiar daca inghesuiti in clasa economy)

Sau, sa inceapa deja cu familiilel regale  - inclusiv cea din Suedia - care zboara numai cu avionul privat. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Dar toata ideea, asa cum.o vad eu, este despre reducerea consumului, a risipei, a nesimtirii... Asta ar prinde bine in orice domeniu, de la sanatate, nivel de trai, valori, mediu... orice. Ca mancam, aruncam, cheltuim, consumam mult mai mult decat ar trebui, nu e un secret pentru nimeni... sa reducem toata risipa , de la mic la mare, ar putea deveni un stil de viata mai frumos. Ce ar fi asa rau in asta?!

teoretic Nu e nimic rău.

practic... e cu totul altceva.

1.ce înseamnă reducere pt noi, pt cei de rind nu înseamnă același lucru pt cei de sus care consuma cat noi nici nu ne putem imagina.

2.cum crezi ca vreodată vor renunța / schimba stilul de viața ?

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Nu stiu si nici nu ma intereseaza. Doar am infformat cum a traversat Greta Atlanticul. Cele 4 semne de intrebare arata de parca m-ai trage pe mine la raspundere de ceva.
scuze, nu am intenționat asta. A fost o întrebare logica . 

Ai spus ca a călătorit 2 sapt cu 0 emisii și asta e o exagerare, emisii tot au fost când s a făcut barca cel puțin.... plus ce mai avea in barca... 

 

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Eu cred ca ar trebui sa se intoarca cu un avion de linie - economy class. Si nu inteleg de ce atat de multa vorba pe tema asta. Ca nu cred ca Greta o sa interzica vreodata sa mai si zburam (chiar daca inghesuiti in clasa economy) Sau, sa inceapa deja cu familiilel regale - inclusiv cea din Suedia - care zboara numai cu avionul privat.

Sunt persoane care cred ca o sa traverseze oceanul mergind pe apa.

Acum nu interzice doar ne arată cu degetul,  dar nu se știe ce funcție și influența ca avea in viitor. 

Ai auzit de Personal carbon allowance?

In care sa cei care depășesc nivelul alocat de emisii Carbon sa plăteasca penalități ca sa mai cumpere ceva ?

 

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...