Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Durere de masea


Recommended Posts

buna.

m-a luat de alaltaieri o durere de masea, initial s-a manifestat intr-un loc, acum a migrat in alt loc, doare cu tot cu ureche.

am luat ieri dupa-amiaza o solpadeine extra efervescenta, si dupa vreo 6 ore, un ketorol + o pastila de azitromicina, ramasa de la un tratament anterior. stomacul meu a reactionat dureros, atat de dureros ca m-a trezit din somn si am luat ranitidina + omez. am zis ca azitromicina e de vina pt. dureri.

 

acum un sfert de ora am luat iar solpadeine extra efervescenta + ketorol. iar ma doare rau stomacul. am gresit ca le-am luat impreuna? e normal sa dea si astea dureri de stomac?

 

sunt ingrijorata ca, dupa ce ca am deja cateva medicamente pe care nu le mai tolerez, acum lista aia creste, in ritmul asta, o sa ajung sa nu mai pot lua nimic, poate doar suspensie sau injectabil.

 

maine am programare la dentist.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

pana acum nu trebuia sa iau deloc omeprazol, ca nu-mi dadea dureri de stomac. altele, da, si pe alea le stiu de mult, cu asta... a fost noutate.

Inteleg ce  spui tu.

sunt 10 ani  de cand iau diverse antiinflamatoare pentru problemele cu spatele. Nu a existat niciodata vreo reteta de la dr. in care sa nu imi fie prescrise impreuna cu pansament gastric indiferent ca imi dadeau sau nu dureri de stomac.

In aproximativ 50% din cazuri gastropatiile sunt asimptomatice.

Efectul negativ se produce chiar daca ai sau nu simptome. Uite ca la un moment dat apar.

 

Exista un antiinflamator, naproxen  (destul de ok, am luat 2 saptamani cand am avut piciorul rupt) care se gaseste pe  piata in varianta naproxen + esomeprazol. Se numeste Vimovo.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Exista un antiinflamator, naproxen  (destul de ok, am luat 2 saptamani cand am avut piciorul rupt) care se gaseste pe  piata in varianta naproxen + esomeprazol. Se numeste Vimovo.

 

imi e cunoscuta denumirea, desi pe asta inca nu l-am incercat, adica nu a aparut pe vreo reteta de pana acum.

 

din pacate, in cazul de fata, este posibil sa iau antiinflamatoare degeaba. astept telefonul medicului stomatolog, de maine incolo.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...