Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Pete roșii tălpi


Recommended Posts

  • Răspunsuri 147
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

  Culmea ca in casa tuseste mai urat, afara nu are nimic. La desfundat nasul ajuta si un aparat salin in camera copilului sau/si umidificator.

 

nu e culmea deloc, asa e si normal. afara cantitatea de oxigen e alta, plus ca frigul face vasoconstrictie, deci automat reflexul de tuse este inhibat (e acelasi mecanism pentru care se recomanda la laringita respiratul cu tot nasul in frigider :) )

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu e culmea deloc, asa e si normal. afara cantitatea de oxigen e alta, plus ca frigul face vasoconstrictie, deci automat reflexul de tuse este inhibat (e acelasi mecanism pentru care se recomanda la laringita respiratul cu tot nasul in frigider :) )

Mersi Rox, nu știam explicația, sa respiram în frigider nu a recomandat. Orisicum eu ii scot zilnic afara, nu am de ales, ma scot ei.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sta suficient de mult timp afara? Merge pe jos, prin parc, se joaca in aer liber?

Imi amintesc ca lui fii-miu imediat i se desfunda nasul cand iesea afara.

 

Daca sta mai mult in casa pe motiv ca e bolnav, tot cu nasul infundat va fi.

Cred ca daca iese, i se desfundă nasul. Parcă soția a remarcat.

De două zile l-am dus la cămin. Până acum, totul pare OK.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Subscriu. Unul din pustii mei (1a10l) are laringita - tuseste, muceste, ros in gat, si pediatra ne-a recomandaat sa il scoatem afara zilnic, atata timp cat nu face febra, nu sta ft mult, si nu in colectivitate.

  Culmea ca in casa tuseste mai urat, afara nu are nimic. La desfundat nasul ajuta si un aparat salin in camera copilului sau/si umidificator.

Să fie alergic la ceva in casa, la praf? Mai am sa schimb parchetul, in rest am spălat, curățat tot, spălat perdele șters tot de praf, nu mai avem soluții.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...