Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Pete roșii tălpi


Recommended Posts

 

 

1571579680[/url]"] Sa fie! Desi doi medici ne-au recomandat sa intrerupem antibioticul, nu stiu de ce, dar petele rosii dispar de la sine. Pai medicii care au recomandat intreruperea antibioticului trebuiau intrebati , atunci direct la consultatie ? Camelia, copilul are ceva la stomac , pt care a primit antibiotice si o viroza( nas infundat,apatic) . Oricum informatiile nu mi se par complete, si nici nu sunt medic. Dar Ma gandesc , daca la o raceala sarim cu medicamentele, ce faci cand are ceva serios?

Tratamentul a fost recomandat de medic. Am fost luni si vineri la consult. A doua oară pentru interpretarea analizelor. Medicul este unul cu renume și avem încredere în dânsul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 147
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

[quote name=DFdfdf" post="8623368" timestamp="1571579680] Sa fie! Desi doi medici ne-au recomandat sa intrerupem antibioticul, nu stiu de ce, dar petele rosii dispar de la sine. 

 

Pai medicii care au recomandat intreruperea antibioticului trebuiau intrebati , atunci direct la consultatie ? 

 

Camelia, copilul are ceva la stomac , pt care a primit antibiotice si o viroza( nas infundat,apatic) 

. Oricum informatiile nu mi se par complete, si nici nu sunt medic. Dar Ma gandesc , daca la o raceala sarim cu medicamentele, ce faci cand are ceva serios? 

Judoka ma refeream strict la adminstrarea aerisului. Baietelul meu a avut o criza de alergie puternica, plus bronsiolite, bronsite si pneumonii. I s-a recomandat sirop aerius pentru tratarea acestor afectiuni. A luat aerius incepand cu varsta de 1 an si 7 luni. Medicul dupa ce consulta copilul, ii asculta plamanii ii va recomanda acestuia tratamentul potrivit si aerisul poate sa faca parte din acest tratament. Daca unii copii trec mai usor peste anumite viroze si nu au nevoie de prea multe medicamente, altii fac complicatii, gen bronsite care nu trec de la sine si au nevoie de tratament. Probabil in cazul de fata i s-a recomanadat acest medicament pentru efectul antialergic. Nu imi dau cu parerea in privinta tratamentului per total ca nu am diagnosticul si nici competenta necesara, doar vroiam sa spun ca aerius este unul dintre cele mai folosite antihistaminice si se poate da si copiilor mici.

 

DFdfdf din cate am observat, mai ales siropurile gen nurofen sau panadol erau cele care ii deranjau pe cei mici la stomac, aerius nu am observat sa aiba vreun astfel de efect. In plus, este normal ca simptomele sa nu dispara imediat ce a fost intrerupt antibioticul, dar daca bubitele dispar si nu mai reapar e clar ca acesta a fost responsabil. Este vorba de o alergie la acest antibiotic, v-au recomandat teste suplimentare? Insanatosire grabnica!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...