Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Rasism si bullying - parintii sunt de vina


Recommended Posts

  • Răspunsuri 92
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Aici intervine rasismul, dupa parerea mea. Un om s-a purtat nasol cu alt om. Concluzia este ca s-a purtat urat oentru ca este de culoare, deci oamenii de culoare se poarta nasol?

Asta e rasism.

Un om s-a purtat nasol pentru ca are principii nasoale, nu conteaza culoarea lui, si nu automat un altul de aceeasi culoare  se va purta la fel de nasol.

 

ok, nu intram in polemici, dar culoarea pielii conteaza... pentru ei... si mai putin pentru noi!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E clar ca avea complexe, dar pot fi de atatea feluri ca nu stim daca e de rasa, social, economic, pozitie in familir...cine stie. Cred ca un im echilibrat intelege pana la urma care sunt oamenii care ii pot fi prieteni, si renunta fara trairi negative la cei care nu merita. Tinem ochii deschisi la toti oamenii, tinerii sunt cei mai avizati, ei nu au experienta multa inca, dar invata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

eu inteleg ce spui, insa nu inteleg de ce noi, albii, trebuie sa avem mereu intelegere fata de ei si sa lasam de la noi, iar viceversa nu se prea intampla?

 

A, nu zic sa lasam de la.noi. in cazul de fata, de exemplu, eu as inceta prietenia, ajutorul, relatia si contactul cu persoana, din motivul comportamentului.  Doar nu o sa pastrez o prietena care se comporta asa. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie problema mi se pare muuult mai ampla. Este vorba de frustrarea de care vorbeam, nu prea conteaza din ce cauze e acolo, marea si adevarata problema este ca mereu, dar mereu vor exista oameni care fac rautati, accesand orice arme au la dispozitie. Ca e rasism, ca e forta, ca e victimizare, ca e minciuna...erx etc, acesti oameni ne pot afecta mereu si asta tot cauta omenirea, metode de ignore si aparare in fata acestor atacuri. De la oameni de orice fel, de oriunde. La asta ma refeream. Rasismul e doar o fateta a agresivitatii...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...