Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ce inseamna un copil problema la gradinita?


Recommended Posts

  • Administrators

Am vazut stirea asta Fetiţă de 4 ani, dată afară din grădiniţă chiar de ziua ei. Familia acuză educatoarea de abuz şi discriminare

- care cu siguranta va crea un val de nemultumiri si comentarii despre educatia de la gradinita dar si despre lipsa de tact a educatoarelor de gradinita.

 

Dar eu ma intreb - ce este un copil problema la gradinita? De ce aceasta etichetare?  CUm ar trebui sa fie un copil la gradinita pentru a nu fi etichetat copil problema?

 

voi ce credeti?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

N-am inteles pana la urma de ce au dat-o afara, ca e hiperactiva?

Copil problema eu consider ca este un fost coleg al copilului meu, batea absolut toti copiii, isi baga mainile in castronul cu mancare si arunca cu ea in copii, urla, tipa, daca nu primea ceva, se tavalea pe jos!

Eu sunt ingrozita, daca acum la 6 ani, la gradi, un coleg ii arata degetul mijlociu copilului meu, ce-o sa fie la scoala? Daca acum isi spun intre ei, "prosti, poarce, urato, esti imbracata prost, mirosi urat, spune-i lui x ca are o rochie urata, altfel nu esti prietena mea" ce urmeaza? [smulgpar]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pepco, filmul nu are nici o legatura cu situatia de fata.

 

Un copil problema este cel care in mod constant jigneste, e agresiv, minte, fuge. Uneori legatura cadrului didactic cu parintii e f anevoioasa. 

Dar lucrurile nu se rezolva in cinci minute de scandal pe hol. In gradinita nu exista directoare? unde sunt resurse se apeleaza la un psiholog de copii, etc

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu, copilul problema e ceea ce descrie Valentina. 

Eu am intalnit parinti - problema, care nu recunosc ca undeva este o veriga lipsa si degeaba educatoarea atrage atentia si sugereaza o vizita la psiholog. Mai sunt si acei parinti care prin educatie inteleg sa-l lase pe tableta non-stop, doar sa fie liniste. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...