Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

a insela - intre bine si rau


Recommended Posts

Elise ai explicat bine ce-am vrut sa spun. Si in completare - Vandal - aceste lucruri nu sunt facute neaparat constient. Pur si simplu cum spuneam unul din parterneri din diverse motive e nefericit - a incercat soliutionarea problemelor pe calea comunicarii si nu a reusit - si iata ca intr-o zi "neagra" ii apare in cale El F... cum zice Elise Si din motive de "saptamana chioara" (Elise [:D] mi-a placut mult expresia asta si desi e cu totul alt context si alt topic aici imi permit sa o folosesc, fara nici o alta conotatie) incepe adulterul. Femeia/sau barbatul adulterin nu se gandeste neaparat ca asta ii va salva casnicia/sau ucide ci pur si simplu cedeaza dorintelor proprii. Iar aceasta "aventura" poate 1. sa-i omoare mariajul complet; 2. sa o "reimprospateze" si sa o faca sa functioneze din nou in cadrul casniciei sale; 3. sa realizeze ca aventura a fost o greseala ingrozitoare si sa pretuiasca si mai mult casnicia sa. Asta este ceea ce spuneam eu. Elise - ma fortezi tot timpul sa vorbesc exclusiv despre mine si ce as face eu. Iar eu ma ambitionez sa vorbesc de principiu despre mai multe tipologii umane [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 91
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

citind pe fir subiectul din doua in doua - ma pregateam sa explodez - noroc ca miramar a spus niste lucruri la final si m-am mai calmat: inselatul oricum ar fi nu poate fi decat rau. Se intampla - asa cum a zis miramar - are consecintele respective dar nu inselam crezand ca va fi bine si alte idei de genul acesta. Cel putin asta este parerea mea.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu n-as mai sta langa cineva daca nu as mai avea argumentele necesare, deci nu cred ca as ajunge sa-l insel (premeditat au ba). Deci mai aiurea mi se pare cauza (sa stau cu cineva cu care n-am ce sta) decat efectul ( si sa-mi mai pun intrebarea cat e de legal, etic si moral sa-l insel). Adina + [copil]Olivia Karla 04.03.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nope, diana, nici o legatura cu mine - mi-a venit ideea de la subictele de pe aici cu moarte si prapaduri, si ma intrebam de ce stau fetele astea sa se chinuie, cind e plina balta de peshte. Si daca nu suporta singuratatea, mai bine sa sara direct la urmatorul, cine le opreste?! Sint tinere, libere... Asa ca n-are nici o legatura cu "capcaunul" propriu: sorry da' "ce ai auzit tu" n-ai auzit bine. [:D] Elise & BBLisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

a, pai astea sint amabilitati obisnuite... sportul nostru preferat... credeam ca te referi la probleme. [:D] PS: cu "cit de simplu e sa stai cu bb" am rezolvat-o repede, de fapt bblisa a rezolvat-o. In imaginatia lui, bb era doar o jucatie vie si draguta, care, evident, doarme non stop si uneori, cind ai tu chef, ii bagi bibe in gurita si maninca. Si, daca vrei, poti sa o mai dragalesti uneori. Doar daca vrei. Asa ca l-am lasat cu "jucaria draguta" citeva ore, timp de citeva zile. Initial, fie-mea a fost amabila cu tat-su. Si a dormit cit a vrut el. A doua zi, la fel. A treia zi, cind a vazut kupilul ca tot asa o tine, si-a pierdut rabdarea. Si a tras un show de doua ore cu strigaturi si priviri furibunde, pumni si palmutze, de l-am gasit pe parintele relaxat zgariat pe oki si lipit de usha de la intrare. Asha ca acum STIE cit de tonic e bbul si cit de flexibil programul meu. Elise & BBLisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Elise a tras un show de doua ore cu strigaturi si priviri furibunde, pumni si palmutze ...... cit de tonic e bbul si cit de flexibil programul meu.
Hi-hi-hi, si asta e numai inceputul. Tonic va fi cu adevarat pe vreo 11 luni cand incepe sa mishune peste tot. [:-)))] Alexandru ______________________ Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hi hi, pai de ce am eu stoc de Cif, Domestos, Mr. Proper, Ajax, Axion, Pronto, Bref, Mr. Muscolo etc etc?! Le tin acolo bine... pentru vremurile care vin... si mai fluier din cind in cind ca inca nu m-am prins cum sa-l chem pe nenea ala din reclame sa vina sa frece pe jos, ca o sa plece bblisa de-a bushilea. [:D] Elise & BBLisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu in capul meu zic ca n-as fi in stare. nu frate, divort apoi altul. daca esti casatorit. inainte de marriage, nu m-as f cramponat de chestia asta. tin minte ca pe la 18 ani ieseam oficial cu unul si neoficial cu restul...si mai schimbam dupa cum imi convenea titulatura de oficial. Acum, casatorita spun la fel. NU. insa...nu sti ce-ti aduce ziua de maine, daramite peste 10 ani?(zic si eu). nu bag mana in foc,pentru nici unul. ALEXIA,02.mai.2004- filmulete noi http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu indraznesc sa vin cu o intrebare.De fapt,mai mult decit cu o singura intrebare.De ce atunci cind sint descoperiti,cei ce inseala au cel mai adesea o reactie violenta?Si-apoi,odata clarificate lucrurile-in sensul ca cel inselat afla adevarul despre ceea ce se intimpla-cei ce inseala de ce nu parasesc cuplul de baza?De ce se intimpla sa se agate de cuplul de baza cu multa,foarte multa inversunare?Eu...sint o persoana inselata.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by incognito
Eu indraznesc sa vin cu o intrebare.De fapt,mai mult decit cu o singura intrebare.De ce atunci cind sint descoperiti,cei ce inseala au cel mai adesea o reactie violenta?Si-apoi,odata clarificate lucrurile-in sensul ca cel inselat afla adevarul despre ceea ce se intimpla-cei ce inseala de ce nu parasesc cuplul de baza?De ce se intimpla sa se agate de cuplul de baza cu multa,foarte multa inversunare?Eu...sint o persoana inselata.
Dupa ce am citit primele trei randuri, mi-am spus "Iata o persoana care a simtit pe propria piele gustul amar de a fi fost inselata". Ultimul rand mi-a confirmat-o. Si eu am fost inselata de fostul sot si mi-am putut de seama de mecanismul care se afla la baza reactiei violente de care vorbesti tu. In primul rand, le este rusine. Apoi, fiindca nu suporta bine acest sentiment de rusine, il transforma intr-unul de furie, adresata evident ... celui care i-a prins cu mata-n sac. Fiindca majoritatea celor care inseala vor sa insele dar sa ramana si cu o parere buna despre ei insisi, ori asta e un conflict greu de rezolvat. Si atunci, ca sa iasa din starea neplacuta si greu de suportat emotional, isi canalizeaza rusinea altfel, devenind violenti, agresivi, dand vina pe partenerul inselat: "Din cauza ta am facut-o"... E mai comod si plin de lasitate, dar e o reactie umana la urma urmei. Si cand se agata de relatia din care inconstient incercau sa iasa (ca doar de-aia inselau), este pentru ca nu vor sa piarda nimic. O reactie la fel de umana...
[flo] Felicia
[9cer] [url="http://community.webshots.com/user/Miss_Parker_1911"]Poze cu noi si vacantele noastre[/url] ************************************************ Pentru a-ti cuceri libertatea nu trebuie sa ajungi in America, e suficient sa pleci din Spania.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...