Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

a insela - intre bine si rau


Recommended Posts

Brrr...topicul asta`mi aduce aminte de fantasmele trecutului[:D] Am trait o relatie de 3 ani...credeam ca iubesc un barbat ce la inceput il detestasem din toate punctele de vedere..Nu stiu circumstantele in care am ajuns sa fim impreuna..sa fim un cuplu...sau pur si simplu nu vreau sa mi le mai aduc aminte!El zicea ca ma iubeste...si..era penibil sa nu`l cred pt ca intr`adevar nu parea sa aiba curajul sa calce gresit fata de mine! Problema a venit din partea mea...nu ma simteam cum ar trebui sa ma simt atunci cand iubesti cu adevarat o persoana!Prima data l`am inselat la nici 7 luni de cand eram impreuna..o fostab pasiunea de`a mea din vremea cand eram sportiva...fix contrariul lui..un Adonis in persoana...nu stiu de ce...as fi vrut sa imi para rau,cum ar fi fost logic normal...dar...nu mi`a parut rau,chiar invers as spune. Apoi...dupa ce am zis ca "deh..am calcat gresit odata..oricum n`o sa afle...n`o sa se mai intample de`acum"...n`a tercut mult..si s`a repetat povestea...cu acelasi tip...Nu stiu de ce..era atractia fizica prea mare...nu ma puteam abtzine de la el..nu`mi dau seama!Apoi...a fost altul...si altul...si`apoi l`am simtzit tot mai distant de mine!Chestia ma irita...pt ca escapadele mele nu imi schimbau comportamentul fata de el...si de accea sentimentul ca nu`l mai am la degetul mic se acutiza.Eram o pereche fada...eu frumoasa....el amuzant...Eu prea buna pt el...el prea arogant ca sa admita...Asta era parerea general dezvoltata de toata lumea...Jur ca n`am fost influentata de asta...pt ca in strafundul inimii mele..acel barbat chiar insemna ceva pt mine...nu stiu ce si probabil ca nu voi sti niciodata,dar pur si simplu nu vroiam sa ma despart de el,chiar dak stiam sigur ca nu voi putea fi niciodata fericita alaturi de el...eram mult prea diferiti. Apoi...s`a intors roata...si am aflat ca in totzi acesti 3 ani nu fusesem doar eu cea infidela..Nu va pot explica cat de mult m`a durut aceasta descoperire...cu atat mai mult cu cat fostul meu prieten se culca cu multe din "prietenele" mele..inclusiv cu fata cu care impartzeam acelasi apartament...Am trecut printr`o furie nebuna cand mi`a spus ca vrea sa ne despartzim...pt ca sa aflu ca motivul despartzirii noastre era o femeie pe care o cunoscuse pe internet...cu 5 ani mai in varsta decat mine..cu un copil de 4 ani facut cu un afacerist insurat si putred de bogat[:D]...nu era nici frumoasa..si nici macar desteapta...dar avea ceva ce il departase pe el de mine...care fusesem idealul lui..femeia pe care n`ar fi schimbat`o niciodata.. Am inghitzit pelinul...umilintza...si`am tacut subit...amintindu`mi escapadele mele....si m`am departat...usor usor de cel pe care de mult ar fi trebuit sa`l las...La nici o luna insa...el a venit cu o neasteptata cerere in casatorie...care m`a gasit cu un zambet ironic pe buze...si cu un refuz decent zic eu...Marea lui problema e ca ar fi vrut sa scape de obsesia de`a nu putea fi alaturi de acea femeie....casatorindu`se cu mine...patetic... Nu i`am zis niciodata ca si eu l`am inselat....si am zambit triumfatoare vazandu`l cum recunoaste ca doar el a gresit...Mi se parea o pedeapsa suficienta pt faptul ca ma tarase printr`un circ de care m`as fi putut lipsi...si pt ca cu sau fara vointa lui ma tzinuse langa el intr`un fel sau altul limitandu`mi orizonturile... Aberatia din comportamentul meu e cu atat mai mare cu cat la cateva luni de la despartirea nostra...eu m`am casatorit...cu un barbat pe care`l cunosteam doar de 4 luni..in momentul casatoriei[:D][il] Pot spune ca l`am iubit din prima clipa in care l`am vazut..intalnirea noastra consumandu`se cu un lung drum de la mine pana la el acasa....unde`am si ramas...Noi stam impreuna din prima zi in care ne`am vazut...E incredibil.. chiar si pt mine..chiar si acum...cand mai sunt cateva zile...pana eu voi da nastere primului nostru copil...oglinda iubirii pt sotul meu.Acum DA..iubesc...si nu l`as insela nici in ruptul capului...imi ofera tot ceea ce`mi doresc si chiar mai mult decat mi`as fi dorit vreodata....Maiubeste..si simt asta la fiecare vibratie a vocii sale...in fiecare cuvant si gest...Acest om este jumatatea mea...fata de el nu ma simt superioara si nici inferioara...sunt doar sotia lui...mama copilului nostru..iubirea vietii si implinirea completa si definitiva. La fel ca si mine...nici el nu a fost tocmai usa de biserica[:D]...insa...unul alaturi de celalalt...nu mai suntem ceea ce eram inainte..Nici macar umbra a ceea ce a fost n`a mai ramas...privim increzatori spre viitor...pe care ne dorim din inima sa`l facem cat mai "roz" posibil de dragul nostru si al puiutzului ce va veni pe lume drept ciresica de mai! Nu stiu de ce am simtit nevoia de a va impartasi experienta mea...poate o va citi cineva..sau poate nu...dar...dupa ce am scris totul...ma simt deja mult mai bine...[dual] [gravi]Mone37+ [fetita] Maria Antonia [url="http://good-times.webshots.com/album/558433555JTycAF"]Burtik Mone 33+[/url] [url="http://community.webshots.com/album/558697943xBboTC"]Burtik Mone 35+[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 91
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
Originally posted by Monytza
Nu stiu de ce am simtit nevoia de a va impartasi experienta mea...poate o va citi cineva..sau poate nu...dar...dupa ce am scris totul...ma simt deja mult mai bine...[dual]
mie mi-a placut povestea ta, defapt ma bucur pt fiecare care isi gaseste jumatatea[flo]...pt ca asta sper si eu[;)] zepellina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Monytza
nu l-am iubit....nu ma iubea...l-am inselat....ma insela....ma simt umilita.....
imi pare rau...probabil o sa te simti jignita...dar efectiv nu am mai ris asa la un post aici de tare mult....adica tu o luai in stinga si in dreapta da' daca el facea la fel, tu te simteai umilita? hehe....mare ti-e gradina....sa ne spui cind apare noua iubire....[bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vandal eu nu asa am vazut lucrurile. EU am citit asa - am inselat si culmea ma simteam bine facand-o, dar la randu-mi cand am fost inselata m-am simtit rau, umilita si-atunci am vazut si partea cealalta a monezii si pe viitor nu cred sa-mi fie la fel de usor sa o fac. In plusalt lucru ce se desprinde din povestea asta este ca atunci cand esti langa omul potrivit sansele sa ajungi sa-l inseli sunt foarte mici, aproape nule. Eu asa am citit si inteles povestea asta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by violeta69
daniele,tu vorbesti in cunostinta de cauza?! sau doar din teorie?![:D] ca la teorie eram cea mai tare inainte sa apara si "practica"...cred ca nu ma intrecea nimeni cand era vorba de principii!!![:D] Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv! *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3] --------------------------------------------------- Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]
Nu stiu sa raspund la intrebarea ta fiindca nu are o legatura evidenta (pentru mine) cu mesajul meu. Ma intrebi daca am inselat sau daca am fost inselata? La ce cunostinta de cauza te referi? Si, pe urma, ce te face sa crezi ca daca stapinesti doar teoria, nu poti fi bun si la practica (macar din intimplare)?[:D] Qi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dar am senzatia ca nici una dintre aceste doua situatii nu m-ar tulbura pina la "isterie". daniele,draga mea....asta m-a facut sa te intreb daca vorbesti din experienta! si fara suparare [:D] teoretic si eu pot spune multe,dar cand ajungi la practica al naibii ce te mai tulburi ...chiar pana la isterie! si la practica,ma refer sa fii inselat/a...nu la altele m-am gandit...la altele spun si eu tot teoria..... eu tot cu drag pt tine [flo][flo][flo][olala] Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv! *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3] --------------------------------------------------- Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai n-am zis? "am senzatia"...Senzatia. Asa cred eu, chiar cred. Pina acum "senzatia"(reflectare nemijlocita a unor insusiri ale obiectelor din realitate ca urmare a actiunii lor asupra organelor de simt) nu m-a inselat si, in nebunia mea de om, am voie sa cred ca nu ma voi tulbura in acele situatii. Trist dar adevarat. Dau vina pe virsta[:D], cica odata cu virsta te loveste si intelepciunea. Intelepciunea e insotita de calm. Calmul te ajuta sa gestionezi questii pe care in tinerete le-ai fi considerat prilej de razboi si castrare fortata (nerecomandata de medic). Pe bune, prefer sa-mi petrec viata altfel decit rezolvind inselaciunile partenerului, exista atit de multe alte lucruri frumoase! Si numai 2 minute pe zi in care m-as gindi la o eventuala aventura a lui ( la care iata! eu ii dau dreptul daca e sa fie) inmultite cu 7 zile inmultite cu 12 luni deja se fac niste ore pe care prefer sa le petrec in jacuzzi, sauna, pe fotoliu cu o carte in mina, la salonul cu masaj etc. Numeste-ma cum vrei. N-o sa te contrazic. Qi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si top si eu!Nu pot sa nu ma bag in discutie!Si vorbesc din experienta personala!Nu stiu ce incerci cind inseli,dar e al naibii cind esti inselat!E putin spus ca ajungi la isterie,acesta e doar un aspect minor al situatiei.Isteria se rezolva cumva-un sedativ...,dar restul...Sa fiti pazite de asa o incercare.Pe cuvint si cu sinceritate, Incognito
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Garantat-in atare situatie-cel inselat-iti pierzi intelepciunea!Initial.Pentru ca esti devastat.Reusesti sa-ti pastrezi calmul si asta daca stii ca cel ce se enerveaza pierde controlul...discutiilor,caci altceva...ce sa mai pierzi?Esti pus in situatia de a te reconsidera ca persoana,de a-ti reconsidera intreaga viata...-si nu o poti face la minut,pentru ca esti o persoana cu sentimente.Ai nevoie de ceva vreme.Te surprind propriile reactii.E tare rau. Incognito
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

VandalNu vad de ce m`as simti jignita..pana la urma fiecare are dreptul la opinia sa[:D]..ma bucur ca ti`am adus hohote de ras..chiar de nu am inteles exact motivul extazierii tale...Problema e ca tu nu ai citit esenta..ci ai "vandalizat" continutul[:D]...Ai inteles superificialul pe care l`ar intelege orice mascul(fara sa vreau sa ating pe nimeni)..care in strafundul mintzii sale intelepte nu pricepe ca si o femeie poate sa insele fara sa isi iubeasca amantul..si chiar sa i se para nedreapta ipoteza de a fi inselata! Sper ca ai inteles ce am vrut sa spun si sa nu ma surprinzi iar!...Si cat priveste anuntatul unei noi iubiri...in caz de nu ai mai putut citi pana la capat postul anterior...te anuntz acum ca saptamana viitoare voi da nastere celei mai mari iubiri din viata mea,qintesenta unei relatii super reusite si fericite cu AL MEU SOT!!Deci..urmatoarea mea iubire se anunta saptamana viitoare![il][zz] P.s.Sper sa nu te simtzi jignit de strambatura[:D] Miramar[bis][bis]DA...ai inteles ceea ce am vrut sa spun!![[dual] [gravi]Mone37+ [fetita] Maria Antonia [url="http://good-times.webshots.com/album/558433555JTycAF"]Burtik Mone 33+[/url] [url="http://community.webshots.com/album/558697943xBboTC"]Burtik Mone 35+[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...