Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

a insela - intre bine si rau


Recommended Posts

quote:
Originally posted by Miramar
Vandal eu nu asa am vazut lucrurile. EU am citit asa - am inselat si culmea ma simteam bine facand-o, dar la randu-mi cand am fost inselata m-am simtit rau, umilita si-atunci am vazut si partea cealalta a monezii si pe viitor nu cred sa-mi fie la fel de usor sa o fac. In plusalt lucru ce se desprinde din povestea asta este ca atunci cand esti langa omul potrivit sansele sa ajungi sa-l inseli sunt foarte mici, aproape nule. Eu asa am citit si inteles povestea asta.
Probabil ca asa vrea si ea sa creada....si in felul asta are o scuza...vezi moncher ca am umblat in stinga si in dreapta ca nu eram fericita da porcu' aista cum isi permite sa ma insele? PI MINE MAMITZO? Lasa ca ii arat eu... hai ca ma distrez copios....va pup dulce....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 91
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

vandal Clar e ca pari sa ai o gandire unilaterala...ceea ce nu stiu sa`ti spun cat poate sa`ti fie de bine... Sa inteleg din atitudinea ta ca tu esti barbatul perfect...si de aceea iti permitzi o asemenea atitudine misogina...ma pardon[alcool] Imi place ca te amuzi intr`una vandal...la orice post de`al tau te`ai amuzat...esti o persoana f vesela[8D] Pe mine ma "amuza" faptul ca nu admitzi nici o alta parere inafara de inteleapta`ti opinie...si orice iese din tiparul tau..iti starneste un "amuzament teribil"...Curios..hmmmzzz...chiar foarte curios[:D] [gravi]Mone37+ [fetita] Maria Antonia [url="http://good-times.webshots.com/album/558433555JTycAF"]Burtik Mone 33+[/url] [url="http://community.webshots.com/album/558697943xBboTC"]Burtik Mone 35+[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

daniele,senzatia e senzatie,realitatea e cu totul alta.... dar mai bine sa ramai la senzatii,pe bune! nu-ti doresc sa ":gusti" din amarul unei deziluzii....de acest gen! ca nu stii cum o sa reactionezi...in acele momente totul se remodeleaza si ceea ce ieri era doar o senzatie,atunci e o realitate peste care treci mai usor sau mai greu...depinde de multi factori externi si mai ales interni! sigur,ca dupa ce treci prin viata si devii mai intelept alegi sa petreci anii aceia de suferinta cu totul altfel....dar.... depinde,uite cate fete vor sa moara?! tanar sau mai putin tanar treci prin toate starile si nu e usor sa vezi cum toate visele,sperantele etc,etc....se duc pe apa sambetii !!! Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv! *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3] --------------------------------------------------- Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, Sa inseli e un lucru josnic, cred eu. Chiar daca nu mai exista sentimente si incet, incet gandurile s-au mutat catre altcineva, tot nu e bine sa o faci, pt ca ranesti, mai putin sau foarte mult. Am spus, ieri la alt topic, " a insela", inseamna sa distrugi viata celui de langa tine, mai mult decat ne putem imagina. Daca nu mai sunt sentimente, s-au au intervenit alte lucruri, cel mai bine e sa se ajunga la o despartire amiabila. Si apoi, fiecare cu cine si cand vrea! Mie, ideea de a insela, nu-mi place, cel care o face odata, va mai face si alta data, este un fel de cobarare, in jos pe topogan, o afundare in...... Si mai poti face si altele, daca ai inselat! Chiar ma mir, ca noi cei care spunem ca suntem crestini, ne gandim sa inselam??? Nu sunt de acord nici sa stai intr-o casnicie, unde exista abuz, de orice fel, cum am mai spus, despartire amiabila. Parerea mea, "a insela- intre bine si rau", este rau, cumplit de rau. Kari
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Monytza Sa inteleg din atitudinea ta ca tu esti barbatul perfect...si de aceea iti permitzi o asemenea atitudine misogina...
Mda...e posibil sa fiu barbatul perfect...depinde cum vezi TU barbatul perfect....fa o lista si bifez unde ma incadrez... Cit despre misoginism...hai sa vedem ce inseamna ca poate vorbim de chestii diferite a)MISOGÍN, 1.(Barbat) care uraste femeile. 2. Care manifesta;, exprima; ura; fata de femei. b)Misogin ; afemeiat, ia o pauzaratic Cum nu cred ca e vorba de a 2-a varianta(sigur nu e) presupun ca e prima. Deci dupa logica ta daca fac misto sau manifest o atitudine dispretuitoare fata de o femeie care fiind intr-o relatie se culca in stinga si in dreapta, asta e misoginism. Pentru linistea ta am aceeasi parere despre barbatii in aceasta situatie. Atitudinea ta ilustreaza inca o data dictonul ca femeile care inseala e nefericite iar barbatii care inseala e porci. E mai bine asa? Pentru ego-ul tau vreau sa spun. Eu nu imi permit sa te judec personal. Pe tine. Dar in momentul in care ai postat intr-un forum public ar fi normal sa te astepti la reactii diferite. De aprobare, condamnare, etc. Orice regrete din partea ta sint tardive. Si din moment ce ai postat aici inseamna ca nu ai facut pace cu tine insuti si inca mai cauti aprobarea celor din jur. Inca o data, pentru mine o persoana care e intr-o relatie si are alte relatii pe ascuns nu are nici-o scuza. Fie barbat sau femeie. Indiferent de motive. Nu-ti convine in relatia care o ai? Pa! Ne vedem fiecare de drumul lui. N.B. Probabil ca am eu un umor mai bizar, dar ce vrei, nu toata lumea e ca tine asa cum nimeni nu e ca mine...perfect vreau sa spun...LOL...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

vandal, tu judeci in functie de experientele proprii: si e normal. Da' sint unii oameni care sint mai...detasati intr-o relatie: mai indiferenti daca vrei. Mai indiferenti de felul lor. De exemplu, eu precis mi-as parasi barbatul daca m-ar insela, insa ma indoiesc ca acest lucru m-ar face sa-l alerg cu satirul - pe el si pe toti adulterinii din lume - sau m-ar dezechilibra complet si iremediabil: am alte puncte de echilibru. Recunosc ca se poate intimpla, insa sint alte lucruri mai grave in viata decit sa imi prind consortul cu pantalonii in vine in alta parte. Din punctul asta de vedere, ii dau dreptate Danielei: pina la urma, "celalalt" iti face raul pe care ii permiti sa ti-l faca. Elise & [url="http://i177.photobucket.com/albums/w214/bblisa/63.jpg"]BBLisa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by vandal Mda...e posibil sa fiu barbatul perfect...depinde cum vezi TU barbatul perfect....fa o lista si bifez unde ma incadrez... Cit despre misoginism...hai sa vedem ce inseamna ca poate vorbim de chestii diferite a)MISOGÍN, 1.(Barbat) care uraste femeile. 2. Care manifesta;, exprima; ura; fata de femei. b)Misogin ; afemeiat, ia o pauzaratic Cum nu cred ca e vorba de a 2-a varianta(sigur nu e) presupun ca e prima. Deci dupa logica ta daca fac misto sau manifest o atitudine dispretuitoare fata de o femeie care fiind intr-o relatie se culca in stinga si in dreapta, asta e misoginism. Pentru linistea ta am aceeasi parere despre barbatii in aceasta situatie. Atitudinea ta ilustreaza inca o data dictonul ca femeile care inseala e nefericite iar barbatii care inseala e porci. E mai bine asa? Pentru ego-ul tau vreau sa spun. Eu nu imi permit sa te judec personal. Pe tine. Dar in momentul in care ai postat intr-un forum public ar fi normal sa te astepti la reactii diferite. De aprobare, condamnare, etc. Orice regrete din partea ta sint tardive. Si din moment ce ai postat aici inseamna ca nu ai facut pace cu tine insuti si inca mai cauti aprobarea celor din jur. Inca o data, pentru mine o persoana care e intr-o relatie si are alte relatii pe ascuns nu are nici-o scuza. Fie barbat sau femeie. Indiferent de motive. Nu-ti convine in relatia care o ai? Pa! Ne vedem fiecare de drumul lui. N.B. Probabil ca am eu un umor mai bizar, dar ce vrei, nu toata lumea e ca tine asa cum nimeni nu e ca mine...perfect vreau sa spun...LOL...
Draga vandal razvratit Am citit posturile tale precedente...si pe langa faptul ca au o doza de bizar in ele...tradeaza si un profund dezechilibru emotional! Nu este nevoie sa judeci toate femeile din prisma propriului tau tipar...nu toata lumea este la fel vandal..si sunt sigura ca la un moment dat in viata"barbatul perfect" care esti tu acum a calcat glorios pe bec si s`a bucurat dak a avut norocul sa nu fie descoperit! Poate ma insel..eu nu lansez acuze catre nimeni... Plus ca n`am postat in acest forum un mesaj care ma face sa ma simt rusinata de ceea ce sunt..poate doar de ceea ce am fost acum ceva timp..cand inca mintea`mi copilareasca nu definea exact granita dintre bine si rau!Motivul postarii acestui mesaj a fost fix inversul acuzei tale..si anume..ca mi`am dat seama ca n`am procedat corect...si ca prin asta viata mi`a dat o lectie! Rezultatul?Acum n`as mai proceda la fel...mai ales ca din prisma celor ce mi s`au intamplat mi`am dat seama ce inseamna sa iubesti pe cineva! N`a fost tocmai fairplay din aprtea ta sa lansezi ironii subtile..chiar si dak ai incercat sa le spui cu stil...deoarece tu chiar nu potzi fi obiectiv cand vine vorba de subiectul"a insela"[bang]..si nu cred ca gresesc absolut nimic spunand asta!! Nu e nevoie sa ma lamuresti cu cuvinte culese din DEX ..cred ca m`am exprimat destul de limpede incat sa inteleaga oricine la ce m`am referit cand am zis "atitudine misogina"...n`am vrut sa te jignesc...ci doar sa te determin intr`un fel sa nu mai treci prinj propria`ti "sita" experientele tuturor oamenilor! Eu una`ti doresc numai bine...si cat mai putina aciditate pe viitor pt ca pana la urma acesta este un forum in care oamenii nu posteaza mesaje ca simt nevoia sa fie jigniti...ci intelesi..de cine e capabil sa`i inteleaga!![canada] [gravi]Mone37+ [fetita] Maria Antonia [url="http://good-times.webshots.com/album/558433555JTycAF"]Burtik Mone 33+[/url] [url="http://community.webshots.com/album/558697943xBboTC"]Burtik Mone 35+[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca e inevitabil sa nu inseli macar o data in viata. Si daca o faci cu cap nu distrugi viata nimanui. In plus , mi se pare mult spus ca distrugi o viata, suntem oameni , nu putem controla ce se intampla , maine poate sa-si dea seama sotul ca e homosexual sau poate sa-l loveasca dragostea pt. colega X . Viata merge oricum inainte. In incheiere tin sa spun insa ca nu sunt de acord cu inselatul , ca nu am inselat niciodata si nici nu am de gand[:D] http://pg.photos.yahoo.com/ph/gia_devil/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...