Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Seriale favorite cap. 2


andacos

Recommended Posts

M-am uitat sa vad cite episoade sunt in prima serie, 8 plus 1, banuiesc ca intind pelteaua pe 8 episoade.

 

Insa cum ai ales sa te uiti la a doua serie daca ai vazut doar trei din prima?

 

Eu am citeva seriale ce le-am abandonat...daca nu-mi plac , n-are rost sa-mi pierd tipul.

Am vazut ca este vorba de alt caz si m-am gandit ca poate nu e frecangeala.

Am vazut aseara 2 episoade, am  adormit la el  cu laptopul deschis, m-am trezit la 7, se derulase pana la episodul 5, am vazut putin din 5 si apoi la cafea pana sa ma apuc de treaba l-am vazut pe ultimul.

 

nu a fost pe gustul meu. Amanunte prea multe, insignifiante, in seria 2 o femeie tampita si inccapatanata al carei caracter mi-a repugnat. Nu am avut rabdare sa-i ascult versiunea. Nici actrita nu mi-a placut.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 504
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Nu, nu am glumit, mi se pare schimbat in serialul asta,

 

Eu sunt abia la primele doua episoade din seria 1, deci habar n-am cine joaca in seria a doua.

 

NU mai e Eric Bana in seria Dirty John de care vorbim...sau.nu vorbim de același serial? Eu m- am uitat la Dirty John cazul Betty Broderick, un caz real complet difetit de cel din primul Dirty John.

Deci nu s- a schimbat omul, e alt actor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

NU mai e Eric Bana in seria Dirty John de care vorbim...sau.nu vorbim de același serial? Eu m- am uitat la Dirty John cazul Betty Broderick, un caz real complet difetit de cel din primul Dirty John.

Deci nu s- a schimbat omul, e alt actor.

Vorbim impreuna si ne intelegem...separat! [:-)))] [:-)))]

 

Eu vorbesc de Eric Bana din prima serie Dirty John, din care nu am vazut decit doua episoade.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

nu a fost pe gustul meu. Amanunte prea multe, insignifiante, in seria 2 o femeie tampita si inccapatanata al carei caracter mi-a repugnat. Nu am avut rabdare sa-i ascult versiunea. Nici actrita nu mi-a placut.

Asa este...nu cred ca ma avint la seria a doua!!!

 

Am vazut(la dorinta sotului care d efapt imediat a adormit [:-)))] [:-)))]ceea ce nu s-a intimplat la Dirty John [il] ) un episod din The Umbrella Academy insa nu e neaparat pe gustul meu.

 

Sa mai cercetez sa vad ce ne ofera Netflix.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mă uit la Les douze  (The twelve o fi în engleză), un serial polițist belgian despre procesul unei duble crime și, în paralel, despre viețile celor 12 jurați.

Este interesant, chiar dacă are un ritm.mai lent decât serialele americane. Merită încercat. Îminplace să aud și limba flamandă, care seamănă cu germana și cu engleza și e presărată de expresii franceze că, na, sunt în Belgia. Toată lumea se salută cu: ça va?

Merită încercat ( serialul, nu flamanda).

 

Am încercat și eu Umbrella Academy, fără succes.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce diferiti suntem toti :).

Eu am adorat Umbrella Academy. L-am vazut pe nerasuflate. Sezonu 2 a fost chiar mai fain a primu

Eu am vazut mai departe The Umbrella Academy, cumva ma fascineaza- s apsun asa , iar faptul ca-mi da picatura cu picatura in primele episoade(am vazut parca vreo 6 episoade in total) ma face sa-l vreau in continuare!!! [:I]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Umbrella Academy, am vazut cele 2 sezoane.

Ce mi-a  placut:

- intriga, personaje cu  diverse puteri incearca sa salveze lume de la pieire, apocalipsa (nu biblica) imi plac genul asta de subiecte. 

- coloana sonora bestiala

- efecte vizuale

- nu a fost predictibil (primul sezon si sf. sezonului 2)

- imi plac filmele  cu supereroi cu toate ca astia nu sunt chiar supereroi

- mi-a placut cum s-a terminat sezonul 2

- actorii foarte  buni, potriviti

Ce  nu mi-a placut:

- personajele, caracterul lor, m-au cam enervat. Adulti cu probbleme emotionale pe  care nu numai ca nu si le pot rezolva, dar nici  nu  incearca.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...