Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Seriale favorite cap. 2


andacos

Recommended Posts

Eu am descoperit saptamina asta Shtisel pe netflix. Serial despre societate ultra ortodoxa din Ierusalem, super fain facut. Fara politica, numai viata sociala  [:)] . Am avut nevoie de vreo 3-4 episoade sa invat sa i deosebesc pe barbati, toti au barba si cirtlionti la ureche. Recomand  [:)]  [:)]

Cu greu am terminat primul episod. Bănuiesc ca partea interesanta vine după primul episod, dar pe mine m-au pierdut de client.

 

M-am apucat de Mad men.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 504
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Cu greu am terminat primul episod. Bănuiesc ca partea interesanta vine după primul episod, dar pe mine m-au pierdut de client. M-am apucat de Mad men.

 

Da, tre sa ai putintica rabdare si sa treci de citeva episoade. Plus ca e un serial linistit, fara agresiuni, impuscaturi, crime, etc. In fine, eu il maninc pe piine, sint uneori niste situatii tragico-comice de rad in hohote.

 

Mad men l am inceput de vreo 2 ori dar simteam ca ma sufoc numai privind cit fumau oamenii aia

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Imi place Shtisel foarte mult. Situatii de viață prezentate cu mult umor. Si toata cultura lor care aminteste cateodata de a noastra, cum.multi evrei din Israel au venit din Romania si alte tari din Est.

Sezonul 3 e mai special, familia se confrunta mai acut cu probleme "moderne" versus traditiile lor milenare. Foarte interesant.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu am mai gasit deocamdata nici un nou serial care sa ma prinda. Am inceput Qui a tué Sarah, fara succes.

Asa ca m-am uitat la un film: The Green Book. Excelent, il recomand, Vigo Mortensen, unul din actorii mei preferați, face un rol de excepție. A luat Oscarul cu rolul asta dacă nu mă înșel (oricum a candidat).

 

PS Am auzit la stiri ca vine sezon nou din Casa de papel. De-abia aștept!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Imi place Shtisel foarte mult. Situatii de viață prezentate cu mult umor. Si toata cultura lor care aminteste cateodata de a noastra, cum.multi evrei din Israel au venit din Romania si alte tari din Est. Sezonul 3 e mai special, familia se confrunta mai acut cu probleme "moderne" versus traditiile lor milenare. Foarte interesant.
Da, 100% de acord. Am sentimentul ca e un serial facut cu multa sensibilitate si respect fata de aceasta cultura fara a incerca sa idealizeze societatea ultra ortodoxa. Da, mult umor, citeodata foarte fin . Chiar m am intrebat cum reusesc sa nu fie atrasi de modern, daca zici ca vine in sezonul 3 atunic m am linistit. Abia am incheiat sezonul 2. Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Da, tre sa ai putintica rabdare si sa treci de citeva episoade. Plus ca e un serial linistit, fara agresiuni, impuscaturi, crime, etc. In fine, eu il maninc pe piine, sint uneori niste situatii tragico-comice de rad in hohote.

 

Mad men l am inceput de vreo 2 ori dar simteam ca ma sufoc numai privind cit fumau oamenii aia

Clar nu e de mine, ma gindeam sa ii mai dau o șansa dar n-are rost.

 

Da și eu am mai început Mad men o data și abandonat, dar așa am făcut și cu dexter, breaking bad si Ozark pe care apoi le-am adorat. Fumează mult așa e, cind ma gindesc ca și eu fumam in birou prin anii 90 nu-mi vine a crede. [zirea]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu am mai gasit deocamdata nici un nou serial care sa ma prinda. Am inceput Qui a tué Sarah, fara succes.

Asa ca m-am uitat la un film: The Green Book. Excelent, il recomand, Vigo Mortensen, unul din actorii mei preferați, face un rol de excepție. A luat Oscarul cu rolul asta dacă nu mă înșel (oricum a candidat).

 

PS Am auzit la stiri ca vine sezon nou din Casa de papel. De-abia aștept!

[fal]  eu credeam ca au terminat, ca nu mai urmează nimic. Wow!

 

Eu am început și  Them, dar am văzut doar vreo 10 minute. Pe amazon.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

A inceput Handmaid’s tale, sezon nou. Am inregistrat primele doua episoade, nu le-am vazut inca.

Eu am vazut la tv citeva episoade din serialul asta, insa pur si simplu nu l-am putut urmari...mi-a creat asa o stare de dezgust, e o situatie atit de utopica...efectiv nu l-am putut urmari.

 

Nu mai stiu udne am citit insa am inteles ca in vara va aparea la noi seria a 3 a.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...