Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Seriale favorite cap. 2


andacos

Recommended Posts

  • Răspunsuri 504
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

In ultima perioada am fost foarte ocupata si obosita, de ex. la a 2 a poveste de noapte buna casc deja si inchei repede, asa ca nu prea am mai vazut filme, am vrut sa vad King Richard, dar sotul meu nu este amator, asa ca el/noi a/m inceput sa ne uitam la Breaking Bad. Lui ii place mult, eu asa si asa, dar oricum destul de original. Asa ca vi-l recomand.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica, imi pare bine ca ai scris de Sluga Narod (Servitorul poporului). L-am vazut si eu, cred ca sunt la finalul sezonului. In Ro e tot sezonul 1, mai sunt si altele? 

Mi-a placut si cred ca mi-ar fi placut si fara context.

 

Demn de vazut este si documentarul Iarna in flacari, daca tot suntem la acest subiect. Explica multe din ce se intampla acum.

 

Urmaresc in paralel Yellowstone, scuze daca am mai spus, in care Costner e formidabil.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut Breaking Bad. Mi-a placut mult, dat cam de la episodul 3-4 incolo. La inceput nu prea mi-a placut, o data chiar am renuntat dupa 1-2 episoade, apoi am reluat iar si am trecut de primele 2 episoade am zis sa ma mai uit sa vad cum e si apoi m-a prins. Sotul meu il mai vazuse o data mai demult , singur si m-a cooptat si pe mine dupa o vreme.

In ultima perioada am fost foarte ocupata si obosita, de ex. la a 2 a poveste de noapte buna casc deja si inchei repede, asa ca nu prea am mai vazut filme, am vrut sa vad King Richard, dar sotul meu nu este amator, asa ca el/noi a/m inceput sa ne uitam la Breaking Bad. Lui ii place mult, eu asa si asa, dar oricum destul de original. Asa ca vi-l recomand.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut Iarna in flacari (Winter on fire) cu evenimentele Euromaidan 2013-2014. Urmarisem evenimentele si atunci, la stiri, deci ceva mai si tineam minte. Culmea e ca de atunci au inceput necazurile pt ucraineni cu pierderea Crimeei si razboiul din zona Donbas si tot ce a urmat apoi :( 

 

Cu Sluga Naroda, subtitrat in romana am gasit doar primele 10 episoade pe Voyo.ro.

Am mai gasit si pe alte siteuri, dar subtitrat in engleza (pe unele siteuri tot asa, 4-5 epidoade in romana). Si pe youtube e tot asa, doar in engleza, si incepusem sa ma uit asa, pana sa aflu de alte siteuri, doar ca la un moment dar se pierduse subtitrarea si nu mai intelegeam nimic, ca nu stiu rusa in afara de spasiva si haraso :)) Apoi am inceput sa mai sap dupa el.

Sunt 3 sezoane, nu mai stiu cu cate apisoade fiecare, eu vad sezonul 1 acum, ca am trecut la episoadele in engleza, care merg putin mai greu, mi-e mai usor in cele in romana, citesc mai repede, la astea in engleza mai pun si pauza uneori, daca nu apuc sa  citesc replica sau daca nu inteleg chiar toate cuvintele si nu inteleg sensul frazei.

 

Si mie mi-a placut serialul pt simplul fapt ca e comedie, multe faze haoiase, ma mai desdinde putin in perioada asta mai dificila

 

 

AMonica, imi pare bine ca ai scris de Sluga Narod (Servitorul poporului). L-am vazut si eu, cred ca sunt la finalul sezonului. In Ro e tot sezonul 1, mai sunt si altele? 

Mi-a placut si cred ca mi-ar fi placut si fara context.

 

Demn de vazut este si documentarul Iarna in flacari, daca tot suntem la acest subiect. Explica multe din ce se intampla acum.

 

Urmaresc in paralel Yellowstone, scuze daca am mai spus, in care Costner e formidabil.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Am vazut Iarna in flacari (Winter on fire) cu evenimentele Euromaidan 2013-2014. Urmarisem evenimentele si atunci, la stiri, deci ceva mai si tineam minte. Culmea e ca de atunci au inceput necazurile pt ucraineni cu pierderea Crimeei si razboiul din zona Donbas si tot ce a urmat apoi :(

 

Eu nu cred că e nici o coincidență că Putin a atacat Crimeea și Donbas exact după Euromaidan.

De asta spuneam că documentarul explică multe din cauzele războiului de atunci și de acum.

 

Nici Servitorul poporului nu e o simplă comedie, sau mă rog nu o mai pot percepe așa. Pot să înțeleg de ce l-a propulsat pe Zelensky la președinția reală. Printre fazele de tot hazul, are niște replici de bun simț despre corupție, societate.

 

În fine, asta e o altă discuție, probabil neadecvată la Seriale.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...