Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Seriale favorite cap. 2


andacos

Recommended Posts

Atunci e rentabil să ții abonamentul o lună-două, până vezi serialele bune, apoi să îl închizi. Și apoi treci la altul.

Eu am închis Prime Video, că în afară de Yellowstone nu m-a prins nimic, și nici pe ăla nu l-am terminat. Nu m-a convins să-l țin nici serviciul Amazon Prime, coletele de la Amazon vin repede și cu livrarea obișnuită.

Pe Prime Video am mai încercat Marvelous Miss Maisie, nici ăsta nu m-a prins.

 

Dacă mă plictisesc tare în concediul ăsta, voi încerca Paramount pentru o lună.

 

Deocamdată am ajuns la sez. 2 din Ennemi public, pe Netflix. Este excelent până acum.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 504
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Atunci e rentabil să ții abonamentul o lună-două, până vezi serialele bune, apoi să îl închizi. Și apoi treci la altul.

Eu am închis Prime Video, că în afară de Yellowstone nu m-a prins nimic, și nici pe ăla nu l-am terminat. Nu m-a convins să-l țin nici serviciul Amazon Prime, coletele de la Amazon vin repede și cu livrarea obișnuită.

Pe Prime Video am mai încercat Marvelous Miss Maisie, nici ăsta nu m-a prins.

 

Dacă mă plictisesc tare în concediul ăsta, voi încerca Paramount pentru o lună.

 

Deocamdată am ajuns la sez. 2 din Ennemi public, pe Netflix. Este excelent până acum.

 

 

Pe Amazon s-at putea sa-ti placa Three Pines :) eu am citit o carte din serie si a fost ok - serialul m-a prins mult pentru ca ... quebec :) e filmat in inrtegime in quebec si desi noi ne facem veacul prin Montreal/ Mont Tremblant, recunosc mult stilul, atmosfera din 3 pines. Si parca imi vad "acasa" din Quebec in serial. 

 

Sunt curioasa ce parere osa ai daca il incerci. 

 

Paramount pt o luna merge... o sa ai ce sa vezi. dar 1923 e saptamanal, dar poate apuci sa il prinzi tot pana la sfarsitul lunii. Si yellowstone s-a incheia se reia la vara

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe netflix a aparul zeonul 2 din rise of the empires: ottoman 

 

foarte bun sezonul 1, cucerirea Constantinopolului, destul de acurat ca fapte.

 

Sezonul 2, razboaiele cu vlad tepes, cu actori si istorici romani, desi inteleg ca cel putin unul din istorici e oarecum controversat

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Merită să vezi și numai sez. 2, intriga e cumva separată de cea din sez. 1 pentru că e o nouă anchetă, dar totul e continuarea sez. 1, personajele și evoluția lor.

Actorul din rolul principal de bad guy este formidabil, dar și cei din roluri secundare nu sunt mai prejos.

 

Am terminat sez. 2, la nebunie mi-a plăcut.

Peisajele de.munte cu păduri nesfârșite din Ardenii belgieni sunt superbe și atmosfera din jurul Abației Vielsart este deosebită. Mi-a făcut chef să revizitez Belgia, unde am fost în copilărie și am vizitat câteva orașe.

 

Sper să fie și un sezon 3 curând, au lăsat o portiță de continuare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...