Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Seriale favorite cap. 2


andacos

Recommended Posts

 

 

Am vazut Baby Reindeer si am ramas cu impresia ca si el a avut partea lui de vina in tot ce s-a intimplat. Apoi felul in care s-a terminat... suferea de Stockholm syndrome, sau ce?

 

Serialul are complexitate psihologică. Și el are o responsabilitate pentru situație, nu e alb sau negru. Și femeia avea traumele ei, dar și el îi alimenta obsesiile și culmea e că era conștient de asta. I-a spus bine fosta prietenă (mulatra, nu cea trans), că "he enjoyed it". Că Martha era chintesența a tot ce el însuși își reprima.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Răspunsuri 504
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

The plot thickens. Adevarata Martha a iesit la rampa, a dat interviu si si-a angajat un avocat de top sa dea in judecata netflixul pentru defaimare. Netlifixul are o notificare la inceput in care spune ca povestea e reala, iar avocatul Marthei spune ca ea n-a fost niciodata inchisa pentru stalking. Intre timp presedintele partidului Labor de la noi a spus ca la rindul lui a fost bombardat cu 300 de emailuri de aceasta femeie, in care il numea "stupid little boy" si de nevasta-sa a zis ca e "looks dreadful". Simt curioasa cum se va termina toata saga asta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aoleu, săraca Martha, chiar are probleme. Cred că.nu a fost acuzată, încă, de toți cei pe care i- a hărțuit.

 

Eu fac o pauză de seriale "serioase" și mă uit, în paralel la Real Housewives din Beverly Hills (am început cu sezonul 1, de acum vreo 10 ani) și la noile sezoane din Outlander și The Walking Dead. Nevestele sunt distractive.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fleur, asa cred si eu, multi nu au acuzat-o oficial. Era si un ziarist care spunea ca i-a trimis sute de emailuri, il urmarea, etc, dar niciodata nu a acuzat-o oficial. Oricum, Netflixul trebuia sa se asigure ca povestea e 100% adevarata inainte sa puna disclaimer-ul ala.

 

 

Eu am terminat Manifest. Mi s-a parut asa si asa, nu l-as recomanda. Acum ne gindim sa ne uitam la A man in full. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In paralel vad un documentar care se cheama Wild, wild country, despre o secta care se chema Rajneesh movement, dupa numele gurului, Bhagwan Rajneesh. Aceasta secta a inceput in India, a atras foarte multi adepti din vest, apoi prin diferite tertipuri s-au mutat in Oregon USA, unde au cumparat pamint si au contruit un oras. Si de aici incepe drama. Nu stiu altii cum sint, dar eu sint fascinata de aceste secte si ma tot intreb cum e posibil ca un idiot sa spele pe creier atitea oameni, sa-i faca sa isi doneze toata avearea sectei, sa le anuleze personalitatea, sa spele cu ei pe jos. Pentru mine e un mister total cum e posibil asa ceva.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...