Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Răspunsuri 980
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Marion, nu e vorba ca nu trece anul. Chiar și cu F la mate (E e minim de trecere), merge in anul următor. Nu știu exact cum e (nu mi-am pus problema niciodată, nu m-am interesat. Oricum liceul nu e obligatoriu și parintele nu are nicio responsabilitate, teoretica). Cred ca  trebuie sa meargă la ore suplimentare, sa lucreze, sa dea teste ca sa treacă. Probabil peste vara. Dar trece in anul următor, cred.  La alte materii nu are probleme. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dar e abia la început semestrul, au început marți. Asta e un capitol pe care ea zice ca nu îl înțelege. Poate restul va fi mai puțin complicat. Deși cică proful le-a zis ca matematica din semestrul asta este mai grea (cam nivel A) fata de matematica din semestrul trecut (cam nivel D-C). 
Prietena mea e profesoara de mate (deși preda româna Pt copiii vorbitori de romană) și voi vorbi cu ea sa facă ceva ore cu Silvia, ea știe metodele de predare de aici (deși Silvia zice ca nu asta e problema, ca proful lor e super, ea e problema, ca nu înțelege). 
 

In fine, sper sa o scoatem cumva la capăt. 
 

In alta ordine de idei, azi am alergat iar. Ce îmi place, iar starea de după e super! Apoi m-a scos al meu la pizza, italiana. Făcută de italieni, super buna! Cu o bere alături. Apoi ne-am asezat la tv, am văzut un film ce vi-l recomand: https://m.imdb.com/title/tt3179568/

Seara frumoasa! 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat sa spun ca am deschis geamantanul mare aseara. Am gasit cheita in casa.

CorinaDani, multumesc, am incercat inainte de asta metoda din video dar nu merge. Cu pixul. Fermoarul e solid, din fericire, ca altfel orice lacat sau cod ar fi apa de ploaie, nu? E fermoar din plastic nu metalic.

Felicitari pentru reusita la interviu!

 

E vineri, iuhuu! Am nevoie de o vacanta dupa vacanta.

La noi e, cum altfel, alerta de polei, ploaie inghetata, vant, meteo haotic weekendul asta. Cred ca nu scoatem nasul din casa, copilul are doar un curs de inot maine dimineata aproape de noi. In rest frigiderul e plin, n avem de ce sa bantuim pe afara. Mie mi e frica doar de pana de electricitate pe vreme din asta, tare nasol e.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxana, la mine a funcționat să îi zic că un eventual telefon îl arunc pe geam. Așa n-am nici un chef să transfer diverse din calendar, poze, etc. Nu mersi.

 

Strmp, foarte drăguță rochița. Plus fascinator. Omg, ce lady. Și cu domnișoara . Dar poate găsiți rochii la fel. Nu ți - ar place? Prin București știu o firmă care face.

 

Corina, țin pumnii să iasă cum îți dorești cu serviciul. Și să îți placă noul colectiv. Să fie colegi drăguți și de treabă.

 

Fleur, ai rezolvat cu lacătul?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza!

 

Daniela și eu ca tine cu bijuteriile. Dacă as munci undeva unde sa merg îmbrăcată frumos și sa stau așa toată ziua, as pune mai des bijuterii. Dar așa...noi nu avem voie decât cu cercei, ii am pe cei de aur. Ii mai schimb, când ma plictisesc :). La gât nimic, nu e voie. Nici inele nu avem voie dar eu nu m-am conformat. Am verigheta și inelul de logodna.
Restul inelelor nu le-am purtat demult. Îmi mai amintesc când plecam in concedii și le mai schimb. Mai demult purtam mai multe inele și le mai variam :). Pe mine m-a “stricat” locul de munca :)).

 

Port bijuterii când ieșim undeva, sau acasa dacă avem musafiri (tot mai rar acum).

 

Azi am in plan sa strâng puțin Crăciunul, apoi relash. Citit, tricotat, filme. Plus plimbarea cu W la prânz, Silvia nu e acasa. Mâine cam același program, poate gătesc ceva dacă nu ieșim sa mâncam undeva.

 

Un Weekend frumos sa aveți!

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Wow Anja, un inel din acela costa aproape cât salarul meu pe doua luni !!!  [fal] . 

 

Mie îmi plac alea din josul paginii, cele subțiri și finute, cu pietre mici :). Și alea sunt scumpe Pt buzunarul meu.

 

Rămân la bijuteriile mele internaționale, au valoare sentimentala.  [il] 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

si eu is in aceeasi perioada ca tine. (M-am ofticat intens ca mosu’ a ignorat o cerere de a mea pentru un inel cu perla (formulata concret cu subiect, predicat si link) si a adus un (alt) telefon.... kill me now....)

si nu pui poza cu dorinta ignorata?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...